Aydınlar Köyü Piknik Alanı Halka Kapatıldı

Elazığ ili Merkeze bağlı Aydınlar(Hedi) Köyünde bulunan saklı cennet tabir edilen ve köy parkı içindeki 'piknik alanı' pandemi nedeni muhtarlık tarafından halka kapatıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vatandaşların yoğun ilgisine uğrayan özellikle hafta sonları tercih edilen doğal park için bu karar 14 Ağustos 2020 Cuma gününden itibaren uygulamaya geçilecek.

Aydınlar Köyü Muhtarı Mustafa Okçu yaptığı açıklamada; “Özellikle şehrimizdeki piknik alanlarındaki mangal yakma kısıtlamalardan dolayı köyümüz parkı içerisindeki piknik alanı yoğun talep gördü. Ancak gelen piknikçilerin pandemi kurallarına uymadıkları, maske takmayıp sosyal mesafeli olmadıkları, hijyen davranmadıkları, otopark yerlerindeki araçlara zarar verdikleri ve özellikle köylülerimizi rahatsız ettikleri gerekçesi ile bu alanı şehirden gelen halkımıza kapattık. Bu konuda köyümüze gelmek isteyen vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi. Ayrıca köye giden yol güzergâhlarına bu konuda uyarı levhaları koyduklarını ifade eden Muhtar Okçu, “vatandaşların bizi hoşgörülü ile anlamlarını istiyoruz” ifadesinde bulundu.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN