Baskil'de Korona Virüs İle Mücadele Devam Ediyor

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, korona virüse karşı alınan tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ

Başkan Akmurat yaptığı açıklamada,“ Korona virüse tedbirleri kapsamında ilçe merkezi ve köylerimizde dezenfekte çalışmalarımız sürüyor.” Evde Kal” çağrısına uyan vatandaşlarımıza bize yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum.”dedi.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

İhsan Akmurat,“ Baskil Belediyesi olarak; Corona Virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üzeri ve Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın belirtmiş oldukları isteklerini yerine getirmek üzere görevlendirdiğimiz personeller çalışmalarını eksiksiz yerine getirmektedir. Bu süreç boyunca desteklerimiz aralıksız devam edecek.” diye ifade etti.

YÜZDE 50 İNDİRİM YAPMA KARARI ALDIK

Baskil Belediyesi olarak vatandaşlara yardımcı olmak için bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Akmurat,“İlimizde yaşanan 24 Ocak depreminden sonra Ocak, Şubat, Mart aylarında içme suyu fiyatlarına yüzde 50 indirim yapmıştık. Koronavirüsten dolayı ülke olarak yaşadığımız bu zorlu günlerde belediye olarak; vatandaşlarımızın ekonomilerine az da olsa katkıda bulunabilmek adına içme suyu fiyatlarına Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını da ekleyerek toplamda 6 ay boyunca yüzde 50 indirim yapma kararı aldık.” şeklinde ifade etti.

 

Başkan Akmurat,“Belediye olarak günlük ana caddeler, sokaklar, çarşı, kamu kurum ve vatandaşlarımızın yoğun uğrak yerlerinin dezenfekte çalışmaları devam etmektedir. Emeği geçen bütün personellerime teşekkür ediyorum.”dedi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN