Darbeyi Düşünmek Vatana İhanettir

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, önemli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ

Erol, Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu’nun darbe ve erken seçim söylemlerinin iktidar tarafından çarpıtılarak farklı tarafa çekildiğini belirterek, iktidar gündeme değiştirmek ve algı yönetmek için bu konuyu gündemde tutuyor diye ifade etti.

 

HEPİMİZ DARBELERE KARŞIYIZ

Erol,” Darbe tartışmaları gereksiz.  Darbe yapanların halini biliyoruz. Hepimiz darbelere karşıyız. Darbeyi düşünmek bile vatana millete ihanettir. Türkiye’nin bu konuyu gündemden çıkarak insanımızın ihtiyacı olan işsizliği konuşması lazım.” dedi.

DARBEYİ YAPACAK BİR İRADE Mİ VAR ?

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Hiç kimsenin darbe lafı ağzına alamayacağına dikkat çekerek,“Mevcut iktidar bir algı yönetmek için bunu gündeme getiriyor. Türkiye’nin öncelikli sorunu bu değil. İnsanlar hayatından endişe ediyor. Evine ekmek götürmek için çaba gösteriyor. Yeni düzende Corona sonrası bu ülke nasıl şekillenmeli bunları konuşmak lazım. Darbeyi yapacak bir irade mi var bu ülkede bu kabul edilemez”diye konuştu.

ERDOĞAN’IN SİYASİ YASAĞINI CHP KALDIRDI

Gürsel Erol,” Hepimiz darbelerin karşısındayız böyle saçmalık olmaz. Bu asla kabul edilemez böyle bir şey de yok zaten.  Bu konuyu gündemde tutmanın anlamı yok.Önemli olan ekonomiyi nasıl düzeltiriz onu konuşmak lazım. Darbe olduğu zaman en fazla zararı gören siyasetçilerdir.  Cumhurbaşkanı’nın siyasi yasağını kaldıran biziz. Muhtar olamaz dedikleri Tayip Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldıran CHP’dir. Türkiye’nin öncelikleri farklı dünyada yeni bir sistem var düzen var. Buna yönelik bir kendimizi nasıl revize edeceğiz biz onu konuşmalıyız. “ dedi.

BİZİM GÖREVİMİZ DEVLETİ KORUMAKTIR

Yürürlükte olan her kanunun  meşru olduğunu söyleyen  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,“Anayasa meşru olsa da,  olmasa da,  yürüklükte.  Bu anayasayı herkes anti demokratik buluyor. Bu anayasanın darbe döneminde yapılması ve daha özgürlükçü bir anayasa olmamasından dolayı herkes rahatsız. Anayasa’nın bazı maddeleri değişebilir ama, bunu TBMM çatısı altında hal edebilir uzlaşma sağlayabiliriz.”diye ifade etti.

DARBE YAPILDI DA NE OLDU? KENAN EVRENİN CENAZE TÖRENİNİ GÖRDÜK

Gürsel Erol,“Ben bu gereksiz tartışmaları Türkiye Cumhuriyeti içinde devletimiz halkımız için gereksiz buluyorum.  Bu devlet hepimizin devleti, bu Cumhuriyet hepimizin  Cumhuriyeti.  Partiler geçici, devlet kalıcıdır.  Bizim birinci görevimiz devleti korumaktır. Darbe yapıldı da ne oldu? Kenan Evrenin cenaze törenini gördük. Darbeyi Düşünmek bile vatana millete ihanettir. Türkiye’nin bu konuyu gündemden çıkarak işsizliği  konuşması  lazım ” dedi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN