Dünya

Elon Musk’tan Mars’a koloni

ABONE OL  

Farklı fikirleri ile gündemde yer alan Elon Musk’ın yeni fikri Mars’ta vegan beslenen bir koloni kurmak ve hastalıkları beyne yerleştirilen çiplerle tedavi etmek.

Dünyanın en varlıklı insanı olan Elon Musk’ın, Tesla ve SpaceX’in CEO’suElon Musk’ın geleceğe ait yeni ve dikkatleri çeken projeleri gündemde yerini aldı.

TRT Haberin aktardığına nazaran zihinsel ve bedensel hastalıkları beyne yerleştirilen çipler yoluyla tedavi etmek için kurduğu Neuralink şirketi, maymunların beynine çip yerleştirerek, niyet yoluyla bilgisayar oyunu oynamalarını sağladı. Proje başarılı olursa felçli insanların da günlük hayatını kolaylaştırmak mümkün olacak.

Elon Musk, SpaceX ile Mars’ta kurmayı planladığı kentin gücünü güneşten sağlaması ve burada yaşayanların vegan beslenmesi planlanıyor. Musk, büyük kentlerdeki trafik problemine 2016’da kurduğu the Boring Company ile tahlil bulmaya çalışıyor. Bu projeye nazaran, yer altındaki elektrikli platformlar, araçları akaryakıt kullanmalarına gerek kalmadan gidecekleri yere saatte 250 kilometre süratle taşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı