Eğitim

Bayraklı’da, öğrenmenin yaşı yok!

ABONE OL  

Bayraklı Belediyesinin bayanlara yönelik sürdürdüğü meslek edindirme ve hobi kursları büyük ilgi topladı. Dikiş-nakıştan, takı-tasarıma, aşçılıktan, kuaförlüğe kadar 26 branşta yıl uzunluğu devam eden eğitimlere katılanların sayısı bine ulaştı. Lider Serdar Sandal, “7’den 70’e herkesi kurslarımıza katılmaya bekliyoruz” dedi

16 MERKEZDE KURS İMKANI

Bayraklı Belediyesi tarafından bayanlara yönelik açılan hobi ve meslek edindirme kurslarına katılanların sayısı bine ulaştı. Halk Eğitim Merkezi’nin de dayanak verdiği meslek edindirme kurslarının sonunda iştirakçilere sertifika verilirken, isteyenler tüm kurslardan fiyatsız faydalanabiliyor. Bu kapsamda 16 merkezde, 26 branşta eğitimler sürüyor. Kurslara katılmak isteyenler Bayraklı Belediyesi Bayan ve Aile Müdürlüğü’ne ilişkin 345 00 63 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.

KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Kadınları üretime teşvik etmek, istihdama katılmalarınının önünü açmak için çeşitli branşlarda kurslar düzenliyoruz. Her yıl binlerce yurttaşımız bu kurslardan fiyatsız faydalanma imkanı buluyor. Gerek hobi gerekse maharet kurslarına gösterilen ilgi bizi epey mutlu ediyor. İlgilenen herkesi kurslarımıza katılmaya bekliyoruz” dedi.

NERELERDE, HANGİ KURSLAR VAR?

Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Soğukkuyu, Onur, Nafiz Gürman, Gümüşpala, Doğançay, Alpaslan, Cengizhan, Çay, Fuat Edip Baksı, Osmangazi, Mansuroğlu, Muhittin Erener Semt Meskenleri ile İhsan Alyanak, Onur Mahallesi Atatürk Açık Hava Tiyatrosu ,75. Yıl Kültür Merkezi ve Osmangazi Mutfakta; okuma- yazma, giysi tadilatçısı, takı tasarım, iğne oyası, makinede çin iğnesi, arıcılık, çeyiz eserleri hazırlama, dekoratif ahşap süsleme, filkete oyası, bayan giysileri dikimi, makinede dantel sarma ve piko, gümüş kazaz örücülüğü, pastel boyada fotoğraf, takı imal teknikleri, aşçılık, bilgisayar işletmenliği, geri dönüşüm, kuaförlük, yağlı boya, kurdele nakışı, zuzani, tel kırma, nakış işleri, ablike, Türk işi işlemesi, Brezilya nakışı olmak üzere 26 branşta kurs veriliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı