Eğitim

Yaşayan Fikirler Atölyesi’nin finali yapıldı

ABONE OL  

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve öğrencilerin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Emelleri kapsamında özgün projeleri ortaya koyduğu ‘Yaşayan Fikirler Atölyesi’nin finali yapıldı. Heyecanlı anların yaşandığı programda sunumlarını yapan 6 kümeden “Yağmur Suyu Hasadı” projesiyle Hezarfen kümesi birinci oldu.

Bağcılar Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve liseli öğrencilerin Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında özgün projeler ürettiği ‘Yaşayan Fikirler Atölyesi’nin kapanışı Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir’in de iştirakiyle yapıldı. Başkanlık Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa ilçede eğitim gören öğrenciler ağır ilgi gösterdi.

Bağcılar’ın ismi projelerle anılacak

Daha hoş bir Bağcılar için gençlerle birlikte çaba göstereceğini söyleyen Özdemir, “Her platformdan bizlere ulaşabilirsiniz. Toplumsal medya hesaplarını etkin bir biçimde kullanıyorum. Sizlerin fikir, teklif, niyet ve tenkitlerini önemsiyorum. Her vakit konuşan, fikirlerini tabir eden, fikirleriyle ön planda olan bir gençlik istiyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de siz genç kardeşlerimizin gücü ve fikirleriyle düzgün bir Bağcılar’a daima bir arada ulaşacağız. Bugünkü proje yarışında birinci, ikinci ve üçüncü seçilmek çok kıymetli ancak buralara gelmek ve katkı sunmak da çok değerli. İnşallah birinci üçe giren projelerimizi çabucak hayata geçireceğiz. Bağcılar’ın ismi bundan sonra projelerle, gençlerin hayata iştirakiyle ve güler yüzüyle anılacak” dedi.

Öğrenciler büyük heyecan yaşadı

Açılış konuşmasının akabinde 11 kümeden finale kalan 6 kümenin üyeleri proje bahisleriyle ilgili 1.5 aydır yaptıkları çalışmaların sunumlarını yaptılar. Akademisyen ve alanında uzman şahıslardan oluşan heyetin değerlendimesinin sonucunda; “Yağmur Suyu Hasadı” projesiyle Hezarfen kümesi birinci, “Akademi Bağcılar” projesiyle Katip Çelebi ikinci ve “Sanal Gelecek” projesiyle de Biruni üçüncü oldu. Lider Özdemir ile İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, öğrencileri tebrik ederek ikramlarını verdi. Programda küme öğretmenlerine de plaket takdim edildi. Büyük heyecan yaşayan öğrenciler, tertipten ötürü Lider Özdemir başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Bağcılar Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün düzenlediği; gelişmeye açık, yenilikçi fikir ve teşebbüslerine dayanak arayan ve yönetişimi geliştirerek lokal idareye katılmalarını hedefleyen “Yaşayan Fikirler Atölyesi”nde 68 öğrenciden oluşan 11 küme yarışmıştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı