Ekonomi

e-Fatura’ya geçişi kolaylaştıran yol haritası, Mikrogrup e-Dönüşüm seminerlerinde!

ABONE OL  

“Vergi Yordam Kanunu Genel Tebliği” ile yapılan düzenlemeyle e-fatura geçiş mecburiliği için belirlenen ciro limitleri her yıl biraz daha aşağı çekiliyor.

2020 ve 2021 yılı için brüt satış hasılatını 4 milyon TL’ye indiren yeni bildirim ile

e-Dönüşüm tahlilleri arayışında olan işletme sayısında artış yaşanıyor.

33 yıldır farklı ölçeklerdeki KOBİ’ler, mikro işletmeler ve bu işletmelere hizmet veren mali müşavirler için muhasebe ve ticari yazılım programları ile 30’un üzerindeki kesimde e-Dönüşüm hizmetleri sunan Mikrogrup çatısı altında

bulunan Mikro Yazılım, Tepe Yazılım ve Paraşüt, “e-Dönüşüm Dünyasında Mali Müşavirlerin Ve İşletmelerin Hayatını Kolaylaştıran Uygulamalar Seminerleri” ne başladı. Türkiye’nin dört bir yanındaki mali müşavirlerin ve işletmelerin sıklıkla karşılaştığı problemler ve tahlil tekliflerinin uygulamalı olarak anlatıldığı seminerlerde e- Fatura ile ilgili sıkça sorulan sorulara karşılık bulunuyor. Ayrıyeten e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Defter üzere mevzularda dikkat edilmesi gereken konuların da paylaşıldığı seminerlerde dijital dönüşümün merak edilenlerine ışık tutuluyor. Türkiye genelinde gerçekleşecek seminerler, Haziran ayının ortasına kadar devam edecek.

Bünyesindeki Mikro Yazılım, Tepe Yazılım ve Paraşüt ile Türkiye’nin güçlü pazar pozisyonuna sahip muhasebe, ticari yazılım ve e-Dönüşüm hizmet sağlayıcılarından olan Mikrogrup, e-fatura ve e-arşive geçiş için tahlil arayışında olan işletmelere e-Dönüşüm Dünyasında Mali Müşavirlerin ve İşletmelerin Hayatını Kolaylaştıran Uygulamalar Seminerleriileışık tutuyor.

Mali müşavirlerin ve mükelleflerin dijitalleşme süreçlerinde her vakit yanlarında olan Mikrogrup, düzenlediği seminerlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki mali müşavirlerin ve işletmelerin e-Faturaya geçiş sürecini kolaylaştıran yol haritasını çiziyor. Türkiye genelinde Mikrogrup üst idaresi ve hususun uzmanlarının iştirakiyle uygulamalı biçimde gerçekleştirilen e-Dönüşüm seminerlerinde, e-Fatura, e-İrsaliye, e-Defter süreçlerinin sağladığı yararlar, müşavir mükellef ortasındaki bilgi transferini kolaylaştıran teklifler ve sık karşılaşılan sorular cevap buluyor. Seminerlerde KOBİ’ler için e-dönüşümü kolaylaştıran tahliller ve hizmetler hakkında da bilgilendirmelere yer veriliyor.

Maliyet ve vakit idaresini kolaylaştıran tahliller

Mali Müşavirler ve mükelleflerin iş süreçlerini kolaylaştıran ve verimlilik sağlayan tahlil ve hizmetlerle Türkiye’nin her yerine kesintisiz hizmet verdiklerini tabir eden Mikrogrup İcra Şurası Üyesi Kadir Keskin, “Bildiğiniz üzere ‘Vergi Yol Kanunu Genel Tebliği’ ile yapılan son düzenlemeyle, e-fatura zaruriliği için yıllık brüt satış hasılatı hududu 5 milyon TL’den 4 milyona düşürüldü. Gelecek yıl bu sayı 3 milyon TL’ye düşecek.İşletmelerin 1 Temmuz tarihine kadar dijital dönüşümünü tamamlamaları gerekiyor. Bu kuvvetli ve vakit alan e-Dönüşüm’e geçiş süreçlerinde, gerçekleştirdiğimiz seminerlerle dijital dönüşümün sağladığı yararlar ve merak edilenlerine ışık tutmaya çalışıyoruz. Ayrıyeten her geçen gün geliştirdiğimiz gereksinimlere tam uyumlu uçtan uca yeni tahliller ile e-Dönüşüm süreçlerinde kaybedilen vakti geri kazanmayı ve verimliliği arttırmayı hedefliyoruz. Tıpkı vakitte Mikrogrup’un Temassız Muhasebe vizyonu ile birlikte, mükelleflerin tüm evrak ve muhasebe idare süreçlerini dijital ortama taşıyor ve müşavir-mükellef ortasındaki fizikî evrak alışverişini minimuma indiriyoruz” diye konuştu.

Karmaşık e-Fatura müracaat süreçlerinde Mikrogrup uzman e-Fatura danışmanları ile çarçabuk e-Faturaya geçişleri tamamladıklarını da belirten Keskin “Bu süreçte bizden dayanak bekleyen tüm mali müşavir ve işletmelerin gereksinim duydukları her alanda takviye sağlamak üzere yanlarındayız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı