Elazığ'da köprülü kavşak yıkılmayacak

Ramazan sonrası Elazığ'a geldiğinde vatandaşların şikayetleri üzerine Mustafapaşa Mahallesi'nde bulunan köprülü kavşağın yıkılacağını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, son alınan kararla köprülü kavşağın yıkılmayacağını açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da 24 Ocak tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Elazığ’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Elazığ Valiliği’nde gerçekleştirilen koordinasyon toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Bayram sonrası Elazığ ziyaretinde Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan köprülü kavşağın yıkılacağını açıklayan Bakan Kurum, aldığı son kararı paylaştı ve kavşağın yıkılmayacağını söyledi.

Bakan Kurum, “Ramazan Bayramı sonrasındaki ziyaretimizde Rüstempaşa Mahallesi’ndeki köprülü kavşak ile ilgili açıklamamız olmuştu. Buradaki köprülü kavşağımızla alakalı altyapı ve kentsel dönüşüm genel müdürlüğü çalışma yaptı ve bu çalışma çerçevesinde ekiplerimiz yeni bir fizibilite çalışması yapmak suretiyle yeni yapılacak imarda binaların çekme mesafelerini köprüden uzaklaştırmak suretiyle köprümüzü koruyacak  bir planlama yürütüyoruz. Bu çalışmamız sonucunda Elazığ merkezdeki bu köprümüzü daha verimli hale getireceğiz. Yanında yürüyüş yollarının olduğu kaldırımların geniş olduğu binalarda  çekme mesafesinin 10 metre olduğu bir planlamayla birlikte yürüteceğiz. Bunu da beledimizle birlikte yapacağız ve en güzel şehircilik örneğini dünya ve Türkiye ye örnek gösterilecek şehircilik örneğini de Elazığ’da yapmış olacağız.” dedi.

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN