Elazığ'da Önemli Bir Projenin Daha İhalesi Yapıldı

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi yapım ihalesi gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi ile insan ve araç trafiğinin en yoğun olduğu bölgede, şehrin otopark ihtiyacına önemli ölçüde çözüm oluşturularak şehrin merkezi konumunda bulunan alana yepyeni bir kimlik kazandırılacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “ŞEHRİMİZİN GELECEĞİ İÇİN YOĞUN BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, hayata geçirilecek proje ile şehrin en önemli ihtiyaçları arasında ilk sırada bulunan ve modern şehir yapılaşmasının önemli gereksinimleri arasında yer alan otopark sorununa çözüm oluşturacaklarını kaydetti.

Şehre kimlik kazandıracak meydan düzenlemesi ve yeraltı katlı otopark projesi ile şehre değer kazandıracak yeni bir adımı daha hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Şehrimizin gelişim ve değişimine değer kazandırmak adına çalışmalarımızı kararlıkla sürdürüyoruz. Attığımız her adımla şehrimizi ihtiyaçlar doğrultusunda yarınlara hazırlıyoruz. Şehrimizi modern yol ağıyla donatma yolunda çalışmalarımızı sürdürürken yeraltı katlı otopark projemiz de şehir içi trafiğini rahatlatmaya katkı sağlayacaktır.”dedi.

 

PROJE START ALIYOR, YAPIM İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Elazığ Belediyesi’ne devredilen eski SGK binasının yıkımının gerçekleştirilmesinin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi yapım ihalesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında yıkımı gerçekleştirilen eski SGK binasının bulunduğu alan, toplam 7.000 metrekare kapalı alana sahip iki katlı 224 araç kapasiteli yeraltı otoparkı olarak düzenlenecek.

Modern teknoloji ile donatılacak otopark alanında vatandaşlar boş yer aramak için ekstra zaman harcamasına gerek kalmadan elektronik yönlendirme sistemi ile araçlarına park edebilecek. Elektronik ‘Dolu-Boş’ sistemi sayesinde araçlarını park etmek isteyen vatandaşlara kaç araçlık park alanı olduğu gösterilecek. Otopark bünyesinde ayrıca oto yıkama alanı yer alacak.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN