Elazığ'da Zorlu 'Patos' Mesaisi Başladı

Her yıl olduğu gibi bu yılda çiftçiler sıcak havada, biçtikleri otları patos yardımıyla öğüterek, kış mevsiminde hayvanlarına vermek için stokluyorlar.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Biçerdöver, traktör, tırpan ve orak ile ot biçen çiftçiler, istifledikleri otları patosa vermeye başladı. bunaltıcı sıcakta, sabahın erken saatlerinde işe koyulan çiftçiler, akşam saatlerine kadar çalışıyorlar. 

Baskil ilçesine bağlı Şituşağı köyünde yaşayan çiftçiler,oldukça yorucu olan Patos için sıcak havalara rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ’da  kışların oldukça soğuk geçtiğini ifade eden çiftçiler,“ 'Hayvanlarımıza kışlık yem hazırlamak için tarladan biçtiğimiz otları patosa veriyoruz. İşlerimiz çok zor olmasına karşın hayvanlarımıza kışlık yem stoku yapmak zorundayız. Aksi halde kışın hayvanlarımıza yem bulmak zor olacak. Bu açıdan şartlar ne olursa olsun çalışmak zorundayız.Patos oldukça zorlu bir işlemdir. Sabırlı olmak gerekiyor. Ayrıca patos işlemi yaparken, oldukça dikkat etmek gerekiyor.Bazen üzücü kazalar meydana gelebiliyor.”dedi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN