Elazığ Müftülüğü, Vaaz ve İrşad Hizmetini Sosyal Medya Üzerinden Sunuyor

Elazığ İl Müftülüğü, vaaz ve irşad hizmetlerini sosyal medya üzerinden sürdürüyor.

PAYLAŞ

Sosyal medya hesaplarında yayınlamak üzere "Vaaz ve İrşad" isimli bir program hazırlayan Elazığ İl Müftülüğü vatandaşlara manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetlerine devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca 81 il müftülüğüne gönderilen genelge doğrultusunda sosyal medya çalışmalarına ağırlık veren Müftülük tarafından vatandaşlara daha kolay ulaşabilmek amacıyla hazırlanan içerikler haftanın her günü paylaşılıyor.

Konu ile ilgili bilgiler veren İl Müftüsü Selami Aydın;"Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle neredeyse tüm hizmetlerimiz etkilendi. Bu dönemde başta cami hizmetlerimiz olmak üzere bazı hizmetlerimiz bir dönem kesintiye uğradı. Bizde vatandaşlarımıza ulaşmak ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda ve hizmet anlayışı çerçevesinde çalışmalarımızı sosyal medya hesaplarımız üzerinden devam ettiriyoruz. Her şeyin kısa süre içinde yeniden normale dönmesi için Şafi olan Rabbimize dua ediyoruz” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN