Elazığ Müftülüğü ve İlçe Müftülükleri İhtiyaç Sahibi Vatandaşların Yanında

Elazığ İl Müftülüğü ve İlçe Müftülükleri Türkiye Diyanet Vakfı Şubesi'nin katkılarıyla koronavirüs salgınından etkilenen ailelere destek oluyor.

PAYLAŞ

Elazığ Valiliği bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına destek olan Diyanet Vakfı elamanları ve Din Görevlileri sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını gideriyor.

Yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşabilmek için çalmadık kapı bırakmayan din görevlileri, bir taraftan da dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Elazığ İl Müftü Vekili Abdurrahim Aytaç; toplum olarak zor günlerden geçtiklerini belirterek;“Müftülük ve TDV olarak bize ihtiyaç duyulan her yerde tüm imkanlarımızı seferber ederek halkımızın yanında olmaya gayret ediyoruz.” dedi.

 

İl Müftü Vekili Abdurrahim Aytaç açıklamasına şöyle devam etti;“Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan merkezde 15 görevlimiz çalışıyor. Valiliğimiz tarafından ilan edilen yardım telefonlarına gelen vatandaşlarımızın taleplerini kayıt altına alıyorlar ve daha sonra planlanan yardımlar Vefa Sosyal Destek Grupları vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Elazığ merkezde olduğu gibi ilçelerimizde de Müftülüklerimiz elemanları ile sahada yaşlılar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi halkımıza ulaşmak için büyük bir gayret gösteriyorlar.

Bu çerçevede Karakoçan İlçe Müftülüğümüz ve Din Görevlilerimiz’in gösterdikleri çabaları takdirle karşılıyoruz.Her zaman milletinin yanında olan Diyanet İşleri Başkanlığımızın temsilcileri olarak biz de bu zor günlerde tüm personelimizle sahada, ihtiyaç duyulan her alanda milletimizin yanındayız."dedi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN