Dsi Haberleri

Dsi Haberleri

Palu İlçe Merkezi Taşkın Koruma İşi Tamamlandı

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, palu ilçe merkezi taşkın koruma işinin tamamlandığı ifade edildi.

Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR’ ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri, teknik personel ve yüklenici firmanın katılımı ile DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Elazığ Maden Altıntarla Göleti ve Sivrice Elmasuyu Göleti Proje Yapımı Ara Raporu Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Dsispor, altyapı seçmeleri yapacak

Elazığ futbolunun köklü takımı Dsispor, yeni yetenekleri kulüp bünyesine kazandırmak adına altyapı seçmeleri gerçekleştirecek

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Koruk Köyü İle İlgili Açıklama Yaptı

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından Koruk Köyü Muhtarı Yetgin Arpa’nın ‘köylerine su verilmediği’ iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.

DSİ'den Önemli Açıklama

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada,“Çeşitli yazılı ve görsel basın ve sosyal medya hesaplarında; “Elazığ’da İçmesuyu Yolu Mezarlık İçinden Geçince, Kemikler Etrafa Saçıldı.” şeklinde yapılan haberle ilgili aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.”dedi.

Elazığ Karakoçan Bazlama Barajı ve Sulaması İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Kovancılar Tatar Göleti Sulaması İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

DSİ Genel Müdürlüğü Tarafından Yapılan ‘Elazığ İçmesuyu 2. Kısım İhalesi’ Sonucu Belli Oldu

Elazığ merkez, Yurtbaşı, Yazıkonak, Mollakendi ve Akçakiraz Beldelerinin içmesuyu ihtiyaçlarını karşılamak için Hamzabey Barajından alınan hamsuyun, arıtma tesisinden şehir şebekesini bağlayacak olan ana hatların yapımını kapsayan “Elazığ İçmesuyu İsale Hattı 2. Kısım” ihalesi sözleşmesi 1 yıllık zorlu sürecin ardından imzalandı.

Dsi:“Sözleşmeye göre 2023 yılında çalışmalar tamamlanacaktır”

Medya da yer alan “DSİ Bölge Müdürlüğü: Şorşor Deresine 2021 Yılı Yatırım Programında Ödenek Tahsisi Yapılmamıştır.” Haberleri ile ilgili olarak DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Dündar:“2022 Yatırım Programına Almayı Hedefliyoruz”

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, Uluova sulama projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, “Beklentimiz 2023 yılında ilk suyu Uluova’ya vermek” dedi.

Alacakaya İlçe Merkezindeki Dere, Makineli Çalışma İle Islah Edildi

Elazığ ili Alacakaya ilçe Merkezinden geçen Dere, DSİ 9. Bölge Müdürlüğü iş makineleri ve personeli tarafından gerçekleştirilen makineli çalışma kapsamında ıslah edildi.

Başkan Erdem: “Darbenin önlenmesinde basının gücü yadsınamaz”

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem; ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Başkan Erdem; “Darbenin başarısız olmasında basın da aktif rol aldı. Basın mensupları da milli iradeye sahip çıktı” dedi.

Elazığ Hatunköy Barajı Proje Yapımı Ön Raporu Değerlendirildi

DSİ Genel Müdürlüğü Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Dinçer AYDOĞAN, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan KOÇBAY ve video konferans üzerinden katılım sağlayan Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR ile ilgili personelin katılımı ile Elazığ Maden Hatunköy Barajı Proje Yapımı Ön Rapor Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Sarıcan Sulama İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Elazığ Dsispor’da Memişoğlu dönemi

Elazığ amatörünün köklü kulübü, 24 Haziran’da gerçekleşen Olağan Genel Kurul sonucu yeni yönetimini seçti

Sulaması Proje Ön Raporu Değerlendirildi

Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri ve teknik personelin katılımı ile DSİ 9. Bölge Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda Elazığ Maden Altıntarla ve Sivrice Elmasuyu Göleti ve Sulaması Proje Yapımı Ön Rapor Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Elazığ Keban Göleti Proje Sunumu Gerçekleştirildi

Keban Göleti Proje Yapımı Sunumu, DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR‘ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri ve yüklenici firmanın katılımıyla DSİ Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Başkan Şerifoğulları: “Hesap vakti gelmiştir”

Türkiye, Doğu Akdeniz’de büyük bir mücadele verirken 104 emekli amiralin, Kanal İstanbul ve Montrö tartışmalarını bahane ederek hükümeti hedef alan ve manipülasyon kokan bildiriye Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan sert tepki geldi. Şerifoğulları, ”Demokrasiye ve millet iradesine saygı duyan herkesin yapacağı tek şey; bu hadsiz bildiri karşısında amasız ve fakatsız tavır almaktır. Biz bu ülkeyi Emekli amirallere yem etmeyiz” dedi.

Elazığ Palu ve Kovancılar İçmesuyu Tesisleri Ve Arıtma Tesisinde Çalışmalar Devam Ediyor

DSİ Elazığ’a yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşları içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Tarhana Regülatörü ve İletim Tüneli İnşaatı İşine Ait Sözleşme İmzalandı

Hamzabey Barajı rezervuarına ilave su aktarımı yapılması amacıyla ihalesi yapılan Tarhana Regülatörü, İletim Tüneli ve Hamzabey Barajı İyileştirme Enjeksiyonları İnşaatı işine ait sözleşme,DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR ile yüklenici İsmail Çelik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında imzalandı.

2. Kısım işine ait sözleşme imzalandı

Elazığ Palu Beyhan Belde Merkezi, Akyürek Köyü Yaylacık Mezrası İle Alacakaya İlçe Merkezi Taşkın Koruma 2. Kısım işine ait sözleşme, DSİ 9. Bölge Müdür Vekili K. Dilek AYDIN ile yüklenici Ömer ÖZ (İnşaat Mühendisi) arasında imzalandı.

Elazığ’da 15 Baraj Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Elazığ’a yaptığı yatırımlarla devasa projeleri hayata geçiriyor. Depolama, sulama ve toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak, vatandaşları ve tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak, hidroelektrik enerji santralleri ile ülkemizi dışa bağımlı olmaktan kurtarmak için tüm gücüyle çalışan DSİ, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Yeraltı barajları proje yapımı hizmet alımı İşine ait sözleşme imzalandı

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Yeraltı Barajları Proje Yapımı Hizmet Alımı işine ait sözleşme, DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR ile yüklenici MEV Proje ve Mühendislik A. Ş. arasında imzalandı.

Elazığ Hatunköy Barajı Proje Yapımı İşine Ait Sözleşme İmzalandı

Elazığ Hatunköy Barajı Proje Yapımı işine ait sözleşme DSİ Genel Müdürlüğü Barajlar ve HES Dairesi Başkanlığı ile PETEK Proje Müh. Müş. A. Ş. arasında imzalandı.

Elazığ Arıcak Deştek Regülatörü ve Sulaması İnşaatının İhalesi Yapılacak

Elazığ Arıcak Deştek Regülatörü ve Sulaması İnşaatının İhalesi 24.03.2021 tarihinde DSİ 9. Bölge Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek.

Dündar: “M. Hadi Tunç Bey Elazığ İçin Büyük Şans”

Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli’yi kapsayan DSİ 9. Bölge Müdürlüğü, yeni yıl projelerini Hakimiyet Gazetesi’ne açıkladı. Bölge Müdürü Mahmut Dündar’la DSİ’nin yapımı tamamlanan, devam eden ve gelecek projeleri üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Sondaj Kuyusu Açıldı

40-50 Yaban Keçisi popülasyonunun bulunduğu Doğa Koruma ve Milli Parkların sorumluluk alanında bulunan Harput Genel Avlak Alanı içinde yaban hayvanlarının ihtiyacı olan suyun temini amacıyla DSİ Genel Müdürlüğü ile DKMP Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Yaban Hayatı Su İhtiyacının Karşılanması Protokolü çerçevesinde talep edilen su sondaj kuyusu Harput'ta Karataş köyünün yaklaşık 1,5 km güneyinde 150 m derinliğinde açılan ve 5 l/s su verimine sahip su kuyusunun delgisi tamamlandı.

Tunceli Akpazar Ovası Pompaj Sulamasının Ürün Hasadı Çiftçilerin Yüzünü Güldürdü

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Tunceli iline yaptığı yatırımlarla Tunceli’nin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

21 Adet Baraj Gölüne 5 Milyon Adet Yavru Balık Bırakılacak

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonlarında 2020 yılı yavru balık üretim hasat dönemi başladı.