Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği’nden, Taksi Denetimleri Hakkında Genel Emir

Elazığ Valiliği taksi kullanan vatandaşların daha güvenilir hizmet almaları için ticari taksi denetimleri ile ilgili ‘’Taksi Denetimleri Hakkında Genel Emir’’ belgesi yayınladı.

Elazığ’ın Yeni Valisi Ömer Toraman’dan İlk Açıklama

Elazığ’ın yeni Valisi Ömer Toraman sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak Elazığlılara seslendi. Vali Toraman açıklamasında, “Aziz Elazığlılar! Yirmi yılı aşan dostluğunuz ve muhabbetiniz için sizlere müteşekkirim…” dedi.

Milletvekili Erol: “Devlet geleneklerine uygun değişikliklerin yapılması her zaman olağandır”

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası açıklamalarda bulundu. Milletvekili Erol yaptığı açıklamada Elazığ Valiliğine atanan Ömer Torman’a başarılar diledi.

Elazığ Valiliği: “İlgililer Hakkında Hukuki Süreç Başlatılmıştır”

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün ağır hasarlı Harput Yetiştirme Yurdu binasının ihale edilmeden yıkılmasıyla ilgili Elazığ Valiliği tarafından açıklama yapıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “ilgililer hakkında hukuki süreç başlatılmıştır” denildi.

Elazığ Valiliğinden kanyon açıklaması

Elazığ Valiliği Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarına giden vatandaşların traktörle taşındığı görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

Elazığ Valiliği Giyim Market Tır’ı Sel Bölgesinde

Elazığ Valiliği Mobil Giyim Market Tırı Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşların giyim ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktı.

Elazığ’da Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Elazığ İli sınırları içerisindeki ormanlık alanlara girişler, 01.08.2021 – 30.09.2021 tarihleri arasında, 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9. ve 66. maddeleri uyarınca yasaklandı.

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kararları Açıklandı

Elazığ Valiliği tarafından, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde alınan yeni kararlar açıklandı. 1 Temmuz’da başlanacak normalleşme kararı ve yurt dışına seyahat edilmesi yasak olan ülkelerin detaylarını paylaştı.

Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle, Elazığ Valiliği tarafından 8-11 Eylül tarihlerinde ilki düzenlenecek olan Harput Kısa Film Festivali başvuruları başladı.

Elazığ Valiliği’nden BAL Ligi kararı

Elazığ Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, MH Fırat Üniversitesi’nin de yer aldığı Bölgesel Amatör Lig müsabakaları hakkında yeni kararlar aldı.

ASKF Başkanı Mustafa Gür, İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne Atandı

İl Özel İdare Genel Sekreterliği Kültür Müdürlüğüne Mustafa Gür atandı. Daha önce ilimizde farklı kamu kurumlarında çalışan daha sonra İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde çalışmalarını sürdüren Gür, Genel Sekreterlik bünyesinde yeni kurulan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevine teklif edilmişti. Teklifin Elazığ Valiliği tarafından onaylanmasının ardından Mustafa Gür’ün 4 Haziran tarihi itibarı ile ataması yapılarak görevine başladı.

Harput Film Akademi Bahar Dönemi Sona Erdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile, Elazığ Valiliği tarafından yürütülen Harput Film Akademisi’nde 8 hafta süren pratik ve teorik sinema eğitimi sona erdi.

Çatalçeşme 1.Etap Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

Elazığ Valiliği yaptığı açıklamada,“ Çatalçeşme 1. Etap konutlarına isimleri çıkan vatandaşlarımıza konutlarının teslimatı 04.05.2021 - 18.06.2021 tarihleri arasında ekli teslim listesindeki tarihlere göre Çatalçeşme 1. Etap B 20 Blok'da gerçekleşecektir”dedi.

Elazığ Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi Kararlarını Açıkladı

Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Elazığ Valisi Erkaya Yırık Başkanlığında Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda gündemdeki konuları görüşmek üzere 03 Mayıs Pazartesi günü saat 09:00'da olağanüstü olarak toplandı.

Elazığ TSO’nun talebi üzerine haksız rekabete önlem

Elazığ TSO tarafından 17 günlük tam kapanma kararının ardından Elazığ Valiliğine yapılan müracaat ile haksız rekabetin önlenmesi için zincir marketlerde sadece gıda ve temizlik malzemelerinin satışının yapılması talebi İl Hıfzıssıhha Meclisinin 29 Nisan 2021 tarih ve 56 sayılı kararı ile onaylandı. Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan karar için Vali Erkaya Yırık ve İl Hıfzıssıhha Meclis Üyelerine teşekkür etti.

Elazığ'da 3 cadde araç trafiğine kapatıldı

Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Erkaya Yırık Başkanlığında Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda olağanüstü olarak toplandı.

Elazığ Valiliğinden Önemli Uyarı

Elazığ Valiliği tarafından Hurda ve İkinci el malzeme alım ve satım ile ilgilenen vatandaşlardan ikinci el malzeme alım satım belgesi’nin tanzim edilmesi hususunda açıklama yaptı.

Alacakaya, Vali Kaldırım’ı duygulandırdı

Uzun yıllar Elazığ Valiliği yapan ve şimdilerde Sakarya Valisi olarak görevine devam eden Çetin Oktay Kaldırım’ı duygulandıran bir fotoğraf eline ulaştı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi Verildi

Fırat Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (FÜKÇAM) ile Elazığ Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliği ile "Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" konularında çevrimiçi eğitim verildi.

Umut-Elazığ Projesi Bloomberg HT’de Tanıtıldı

Elazığ-Sivrice merkezli 24 Ocak depreminin ardından Türkiye’ye örnek nitelikte yeni bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla Elazığ Belediyesi, Elazığ Valiliği, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Emre Arolat Mimarlık iş birliğinde tasarlanan ‘Umut Elazığ Proje’si Bloomberg HT’de tanıtıldı.

Harput Musiki Müzesi Projesi İmzalandı

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı arasında “Harput Musiki Müzesi” projesi imzalandı.

16 Derslikli Okul İçin Protokol İmzalandı

Elazığ Valiliği ile Elazığ Belediyesi arasında Kültür Mahallesinde 16 derslikli bir okul yapımı için protokol imzalandı.

Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararları Açıklandı

Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Erkaya YIRIK Başkanlığında Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda gündemdeki konuları görüşmek üzere toplandı.

Elazığ Valiliği Özel Kalem Müdürlüğüne Yeni Atama

Melih Mete Akçelik, Elazığ Valiliği Özel Kalem Müdürlüğüne Atandı.

Valilik, Dernek Beyannameleri Konusunda Uyardı

Elazığ Valiliği, Dernek beyannameleri konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

15 Temmuz ve Tüm Şehitler İçin Mevlid-i Şerif ve Hatim Duası Okundu

Elazığ Valiliği tarafından belirlenen program çerçevesinde düzenlenen 15 Temmuz etkinlikleri devam ediyor.

Vali Erkaya Yırık Talimat Verdi, Eller Dezenfekte Edildi ve Maske Dağıtımı Gerçekleşti

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de Elazığ Valiliği, tedbiri elden bırakmıyor.

Vali Erkaya Yırık, Basınla Buluştu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle Elazığ Valiliği’ne atanan ve 18 Haziran tarihinde göreve başlayan Vali Erkaya YIRIK, Elazığ’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Elazığ’da Otobüs Güzergâhları Yeniden Düzenlendi

Elazığ Belediyesi tarafından, Elazığ Valiliği’nce Korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında Gazi, Hürriyet, Vali Fahri Bey Caddesi ve Bosna Hersek Bulvarı’nın trafiğe kapatılması nedeniyle toplu ulaşım araçları güzergâhında değişikliğe gidildi.

Pandemi Kurulunda Elazığ İçin Önemli Kararlar Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı korona virüs salgını tedbirleri kapsamında Elazığ Valiliği'nde Pandemi Kurulu toplandı. Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında toplanan Pandemi kurulunda şuana kadar alınan ve alınması planlanan tedbirler görüşüldü.