Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi Haberleri

Bölgesel Amatör Lig’de ilk hafta Elazığ derbisi

Bölgesel Amatör Lig’de 2021-2022 sezonu fikstürü çekildi. 1. Bölge 3. Grup’ta yer alan Elazığ takımlarından Fırat Üniversitesi ile Elazığ Yolspor ilk hafta maçında karşı karşıya gelecekler. Kovancılarspor ise Bismil 21 Sportif Faaliyetler’i ağırlayacak

Fırat Üniversitesine Ziyaret

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret etti.

Fırat Üniversitesi’nden Nota Sesleri Yükseldi

Fırat Üniversitesi, uzun bir sürenin ardından kampüse gelen öğrencilerin motivasyonlarını artırmak amacıyla “Kampüste Nota Sesleri” etkinlikleri başlattı. Etkinlik kapsamında öğrenciler açık havada gönüllerince eğlendi.

Elazığ Müftülüğü Fırat Üniversitesinde Stand Açtı

Fırat Üniversitesi öğrencilerine yönelik tanıtım standı açıldı.

Fırat Üniversitesi İle Şiddetle Mücadele Vakfı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Mimarlar Odası Başkanlığı Tarafından Mimarlık Fakültesi Öğrencilerine Ziyaret

Elazığ Mimarlar Odası 5 Ekim Dünya Mimarlık Günü dolayısıyla Fırat Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerini ziyaret ederek, öğrencilere günün anısına hediyeler verdi.

“İhracat Elçileri Programı” Başladı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, FÜ’de okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin katılımı ile İhracat Elçileri Programı başladı.

CHP İl Başkanı Av. Çağlar Duran’dan gençlere mesaj

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Av. Çağlar Duran Fırat Üniversitesi’ni kazanan öğrencilere yönelik bir ‘hoş geldin’ mesajı yayımladı.

Fırat Üniversitesi’nde Öğrenciler Canlı Müzik Eşliğinde Hediyelerle Karşılandı

Fırat Üniversitesi yaklaşık 45 bin öğrencisi 4 bini aşkın akademik ve idari personeliyle bugün itibariyle eğitim ve öğretime başladı. Uzun bir sürenin ardından kampüse gelen öğrencileri Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, çiçek ve hediyelerle karşıladı.

Prof. Dr. Göktaş, Sare ana öğrenci yurdunu ziyaret etti

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Sare Ana Öğrenci yurdunu ziyaret ederek, Yurt İdare Şube Müdürü Mehmet Akif Süt ve Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Elanur Öztürk Aygeç’ten çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler aldı.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Akredite Edilen İlk Fakülte Oldu

Türkiye’nin ilk veteriner fakülteleri arasında yer alan ve bugüne kadar binlerce öğrenci yetiştiren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi oldukça önemli bir başarıya imza atarak Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) Akreditasyon Komisyonu tarafından akredite edildi.

Fırat Üniversitesi’nin Teknofest Başarıları Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve akademisyenlerinin yer aldığı takımlar TEKNOFEST 2021’de önemli başarılar elde etti. 2021 yılında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST’e çeşitli alanlarda finallere kalan projeler yapılan değerlendirmeler sonucunda ödül almaya hak kazandılar.

Elazığ Belediyesi’ne TEKNOFEST’ten 2 Ödül

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında destek verdiği Fırat Üniversitesi öğrencileri, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te farklı kategorilerde dereceler kazandı.

Teknofest’te İpekyolu Roket Takımı 2 Ödül Birden Aldı

Elazığ İl Özel İdaresi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Cumhurbaşkanlığı Himayesindeki Fırat Üniversitesi Akademik destekli İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi, Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde iki ödül birden aldı.

Başkan Şerifoğulları’nın Destek Verdiği Öğrenciler Finalde

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında destek verdiği Fırat Üniversitesi öğrencileri, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te finale kaldı.

Fırat Üniversitesi “ISIF 21”de Buluşlarını Tanıtıyor

Fırat Üniversitesi; Dünyanın farklı coğrafyalarından buluşçu, araştırmacı ve yenilikçileri bir araya getiren İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda yerini aldı.

Fırat Üniversitesi “Güvenli Kampüs” Belgesi Almaya Hak Kazandı

Fırat Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından yapılan incelemelerin ardından “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi” alan bölgedeki ikinci üniversite oldu.

Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge Topluluğundan Büyük Başarı

Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu 2021 BP Gelişim Seninle Sosyal Projeler Yarışmasında “Gelecek Nesillere Su Bilinci Kazandırma Projesi ile elementleri geçerek hibe alan 9 öğrenci topluluğundan biri oldu.

Fırat Üniversitesi İle Savunma Sanayii Başkanlığı Arasında Sözleşme İmzalandı

Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor (Y3) 2. Dönem Ödül ve 3. Dönem Yarışmaları İmza Töreni, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 3. Dönem projelerinin yürütücülüğü Fırat Üniversitesi, İTÜ ve ODTÜ tarafından gerçekleştirilecek.

Eğitim -Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında düzenlenen Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü İmza töreni düzenlendi.

7 Tübitak 1001 Projesi Kabul Edildi

Fırat Üniversitesi akademisyenleri yürütücülüğünde hazırlanan ve 2021 yılı 1. Döneminde TÜBİTAK 1001 programlarına sunulan proje önerilerinden 7 tanesi bilimsel değerlendirme sonucunda desteklenmeye hak kazandı.

Günay:“Daha kaliteli hizmet vermenin gayreti içindeyiz”

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan hemşirelere yönelik eğitim verildi. Fırat Üniversitesi Hastanesi eğitim hemşiresi, Leyla GÜNAY tarafından Oryantasyon, yaşam bulguları, delici kesici alet yaralanmaları, tıbbi atık yönetimi, Covit-19 la mücadele ve önlemleri, anne sütü ve önemi, beyaz kod eğitimi konusunda eğitim verildi.

Albay, Hasta Memnuniyetini En Üst Seviyeye Çıkarmayı Hedefliyoruz

Fırat Üniversitesi Hastanesi müdür yardımcısı Ayşe ALBAY tarafından sağlık çalışanlarına kalite standartları eğitimi verildi. ALBAY, eğitimde Türkiye' de sağlıkta kalite sisteminin gelişimi ve temel yapı taşlarını, sağlıkta kalite standartları ve göstergeleri ile Akreditasyon başkanlığı tarafından revize edilerek oluşturan SKS (Sağlıkta kalite standartları) Versiyon 6 hakkında genel bilgilendirme yaptı.

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yabancı uyruklu öğrenciler ile buluştu

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, TÖMER ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Fırat Üniversitesine gönderilen uluslararası öğrencilerle tanışma etkinliği gerçekleştirdi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Ulusal Basında

TV8 ve TV8 İnt'de yayınlanan 'ŞEHRİN NABZI' Programının konuğu Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan KAYGUSUZ oldu.

Eğitim ve İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi, ülkemizin yerli ve milli yazılım ve teknoloji firmalarından biri olan NETCAD Yazılım A.Ş. ile “Eğitim-Öğretim ve Ar-Ge” alanında iş birliği protokolü imzaladı.

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ Dizisi’nin Kanuni Asım’ından Destek

İTÜ öğretim görevlisi Elazığlı kanun sanatçısı Onur Asım Şenocak, aynı zamanda 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dizisi’nin Kanuni Asım’ı Fırat Üniversitesi’nin tanıtımına destek verdi.

Erhan Gündüz’ün yeni takımı belli oldu

Son olarak Fırat Üniversitesi’ni çalıştıran ilimizin başarılı teknik adamlarından Erhan Gündüz, yeni sezonda Zonguldak ekibi Karadeniz Ereğli Belediyespor’da görev yapacak.

Cuma günü saat 20.00’de “#fıratsenibekliyor”

Fırat Üniversitesi tarafından Cuma günü saat 20.00’de Twitter’da “#FıratSeniBekliyor” etiketiyle tanıtım kampanyası gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş: “Elazığ’da barınma konusunda sıkıntımız yok”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Kanal 23, Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları ortak canlı yayınının konuğu olarak öğrenci adaylarını Fırat Üniversitesi’ni tercih etmeye davet etti.