Kar Haberleri

Kar Haberleri

Bölgesel Amatör Lig’de ilk hafta Elazığ derbisi

Bölgesel Amatör Lig’de 2021-2022 sezonu fikstürü çekildi. 1. Bölge 3. Grup’ta yer alan Elazığ takımlarından Fırat Üniversitesi ile Elazığ Yolspor ilk hafta maçında karşı karşıya gelecekler. Kovancılarspor ise Bismil 21 Sportif Faaliyetler’i ağırlayacak

Ohi deresi taşkın koruma proje ihalesi “tamam”

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba,Yaklaşık 7,5 Milyon TL maliyetli Karakoçan İlçe Merkezi Ohi Deresi Taşkın Koruma Projemiz, 2021 Yılı Ek Yatırım Programına alınarak, Tarım ve Orman Bakanlığımızca ihale izni verilmiştir.”dedi.

Elazığ Belediyesi’nden Açıklama

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylanıp yürürlüğe giren 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planının iptali için Elazığ 1. İdare Mahkemesi’ne açılan davada verilen yürütmeyi durdurma ara kararının iptali için bir üst mahkemeye itiraz yapıldığı duyuruldu.

Yıkım Usulsüzlükleri İddiası Meclis Gündemine Taşındı

TBMM Genel Kurulunda, depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonunun raporu görüşüldü.

Erol: “Bu kentin kaynakları doğru yönetilmiyor”

Elazığ’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan Hamza Bey Barajı’ndaki su seviyesinin ciddi şekilde azalmasına ve kentteki su kesintilerine ilişkin basın açıklaması yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, ‘’ İlimizin en önemli içme ve kullanma suyu kaynağı olarak projelendirilen, 2045 yılına kadar Elazığ’ın su sorununu kökten çözecek denilen Hamza Bey Barajı’ndaki su seviyesinin bitme noktasına gerilediği gözlemlenmektedir. Yarımada konumundaki bir ilin yıllardır içme ve kullanma suyu çözülemiyor,” dedi.

Elazığ Belediyesi Akıllı Trafik Uygulamalarını Hayata Geçirmeye Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi tarafından, hayata geçirilen Dinamik Kavşak Yönetim Sistemi ile bekleme sürelerinde ortalama yüzde 26 iyileşme, bu iyileşmeye bağlı olarak da yıllık ortalama 219 ton akaryakıt tasarrufu sağlanacak.

Başkan Şerifoğulları, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün Taşınacağını Açıkladı

Elazığ Belediye Meclisi Ekim ayı toplantıları Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ilk oturumla başladı.

Fırat Üniversitesi’nde Öğrenciler Canlı Müzik Eşliğinde Hediyelerle Karşılandı

Fırat Üniversitesi yaklaşık 45 bin öğrencisi 4 bini aşkın akademik ve idari personeliyle bugün itibariyle eğitim ve öğretime başladı. Uzun bir sürenin ardından kampüse gelen öğrencileri Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, çiçek ve hediyelerle karşıladı.

Karaarslan’dan tatlı ziyaret

Elazığ Bursaspor futbol okulları ve Doğukentspor kulübü başkanı Akın Karaarslan, bordo-beyazlı kulübü ziyaret ederek başkan, teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi

Elazığ'a Hoş Geldiniz

2021-2022 yılı eğitim öğretim hayatının başlaması ve bütün üniversiteli gençlerin tekrar Üniversitelere dönmesiyle, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hazırlıklarını tamamlayarak, şehrimizde eğitim öğretim hayatı boyunca kalacak olan gençlerimizi karşılamaya başladı.

Milletvekili Erol: “Devlet geleneklerine uygun değişikliklerin yapılması her zaman olağandır”

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası açıklamalarda bulundu. Milletvekili Erol yaptığı açıklamada Elazığ Valiliğine atanan Ömer Torman’a başarılar diledi.

Başkan Arslan, Kırgızistan’ın Bağımsızlığının 30’uncu Yılı Etkinliklerine Katılım Sağladı

Kırgızistan’ın Bağımsızlığının 30. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında Kırgızistan Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen resepsiyona Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’in özel davetlisi olarak katılım sağladı. Etkinlikler kapsamında, Kırgızistan Fotoğraf Sergisi’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev ve davetlilerin katılımı ile TOBB Konferans Salonu Fuaye alanında açıldı.

Prof. Dr. Açık, Sürdürülebilir Kalkınma Panelinde Konuştu

“Küresel umut festivali” programı kapsamında düzenlenen “etki yatırım – işimizde sosyal faydayı nasıl ön plana çıkarırız” paneline konuşmacı olarak katılan ELİKAD ve Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye’nin en çevreci fabrikasını kurduklarını söyledi.

Elazığspor, Hatay’da konaklayacak

Osmaniyespor maçı hazırlıklarının ilimizdeki etabını tamamlayan Elazığspor, dün öğlen saatlerinde karayolu ile Osmaniyespor maçı için Hatay’a gitti.

Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Tarımsal OSB'ler Değerlendirme Toplantısı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Tarım İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ Belediye Başkan Yrd. Nazif Bilginoğlu, Elazığ İl Özel İdare Genel Sek. Yrd. Dr.Murat Okubay, Elazığ TDİ (Besi) OSB Bölge Müdürü Alper Kılbitmez, Elazığ TSO Proje Yatırım ve İzleme Koordinatörü Osman Seçgin ve yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Elazığ Karakoçan telafi peşinde

Geçtiğimiz hafta deplasmanda BÜ Alanya Kestel’e 2-0 yenilerek taraftarların üzen mavi-beyazlı ekibimizde hedef Siirt İl Özel İdare karşısında mutlak 3 puan

Hollywood Smile Nedir? Mükemmel Gülüş için Uzmanından İpuçları

Mükemmel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin tercihi olan ‘Hollywood Smile’ dişler ve simetrik dudaklara karşılık görülüyor. Diş Hekimi Pınar Ardıçoğlu, Hollywood Smile uygulamasına dair merak edilenleri anlattı.

Elazığ Belediyesi’nden Açıklama

Elazığ Belediyesi, ‘belediyede iş’ vaadiyle dolandırıcılık yapan şebekeye karşı vatandaşları uyardı.

AB Proje Ekibi Afyonkarahisar Teknik Gezisini Tamamladı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen "Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS) Proje Ekibi Afyonkarahisar'daki mermer ocaklarını ziyaret ederek, O-IOHS Projesi hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, firmaların ocaklarda yaşadığı iş kazaları hakkında bilgiler aldı.

Yetim Kardeşlerin Sünnet Hayali İHH Tarafından Gerçekleştirildi

Her çocuğun hayali erkekliğe ilk adımı attığı sünnet düğününün şenlikli ve eğlenceli geçmesi, konvoylar oluşturulmasıdır. Yetim olan Yaser Sirac ve Ahmet Eren kardeşlerin de benzeri bir hayali vardı. Kardeşlerin bu hayali İHH tarafından gerçeğe dönüştürüldü.

“Kafama sıkarım, yine kapattırmam”

Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, gündeme ilişkin konular hakkında basın toplantısı düzenledi ve transfer tahtasının açılmama gerekçelerini kamuoyuna açıkladı.

Bay: “Uyuşturucu ile mücadelede kararlıyız”

Kısa adı TUMED olan Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Elazığ’da kuruldu. TUMED Elazığ İl Başkanlığına Murat Bay getirildi.

Elazığ'da Ağıldan Kaçan 90 Keçiden 16'sını Kurtlar Telef Etti

Elazığ’ın Karakoçan İlçesi Ağa Mezrası köyünde gece ağıldan kaçan 90 keçiden 16'sı kurtların saldırısı sonucu telef oldu.

Elazığ TSO 2021 Yılı İlk 8 Aylık Hizmet İstatistikleri Yayınlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı ilk 8 ayına ait Oda birimleri bazında hizmet istatistikleri hazırlandı. Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Oda Stratejik Planı’na sadık kalınarak ortaya konan hedeflere ulaşılması hususunda kararlıkla çalıştıklarını söyledi.

Eğitim -Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında düzenlenen Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü İmza töreni düzenlendi.

Jandarma Hırsızlık Olayının Peşini Bırakmadı, 4 Şüpheli Yakalandı

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde jandarma ekiplerince düzenlenen hırsızlık operasyonunda, A.K. İsimli şahsa ait marketten sigara ve para çalan şüpheliler yakalandı.

Elazığ Valiliğinden kanyon açıklaması

Elazığ Valiliği Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarına giden vatandaşların traktörle taşındığı görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

Elazığspor maçında bazı taraftarlar koltukları kırdı

Elazığspor’un, 1.5 yıl sonra taraftarına kavuştuğu ilk maçta bazı taraftarlar maç içinde oluşan gerginliğin faturasını Doğukent Stadyumu’ndaki koltuklardan çıkardı

Karakuş:“ Yolsuzluk zinciri ayan beyan ortaya çıkmıştır”

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş yaptığı açıklamada,“24 Ocak depreminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ genelinde ağır hasarlı ve yıkılması gereken 6 bin civarında binanın olduğunu söylemişti, sonrasında yıkılacak olan bu binalar yetkililerin ve firmaların iştahını kabartmış olacak ki ilimize yurdun dört bir yanına davet usulü ile yıkım firmaları davet ettirilmiştir, dolayısıyla herhangi bir şartname ve ihaleye bağlı kalınmadan gerçekleştirilen yıkım işlerinde büyük miktarda rant sağlanmış ve ne gariptir ki bu yıkım işlerine İlimizdeki firmalar bile dahil edilmemiştir.”dedi.

Yetim ve Mülteci Çocuklara Kırtasiye Desteği

İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi tarafından yeni başlayan eğitim yılı öncesinde 350 yetim ve mülteci çocuğunun kırtasiye ihtiyacını karşıladı.