Keban Haberleri

Keban Haberleri

Keban’da gülle atma yarışmaları düzenlendi

4-10 Ekim Amatör Spor Haftası nedeniyle Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce Keban’da düzenlenen gülle atma yarışmasında dereceye girenlere madalyaları verildi.

Dalgıçlar baraj gölünün 30 metre dibini temizledi, çıkartılan atıklar hayrete düşürdü

Elazığ’ın Keban ilçesinde baraj gölünün dibine temizlik için dalan dalgıçlar, Barajdan çıkardıkları katı atıklar ile hayrete düşürdü.

Elazığ Keban Göleti Proje Sunumu Gerçekleştirildi

Keban Göleti Proje Yapımı Sunumu, DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR‘ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri ve yüklenici firmanın katılımıyla DSİ Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Keban Meslek Yüksekokulu İle Keban Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu ile Keban Belediyesi arasında, Yüksekokul kampüsünde bulunan 5 adet seranın ve bağ tesisinin “Kebanlı kadınların tarımsal üretime katılımlarını” sağlamak amacıyla, Keban Belediyesi’ne bir yıl süreyle ücretsiz olarak devredilmesiyle ilgili protokol imzalandı.

“Uygulamalı Bağ Budama” Eğitimi Verildi

Keban İlçe Kaymakamlığı, Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’nün işbirliğiyle çiftçilere “Uygulamalı Bağ Budama” eğitimi verildi.

21 Adet Baraj Gölüne 5 Milyon Adet Yavru Balık Bırakılacak

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonlarında 2020 yılı yavru balık üretim hasat dönemi başladı.

Milyonlarca Yıllık Oluşumlar Hayranlık Oluşturuyor

Elazığ’ın Keban ilçesinde, 10 bin metrekarelik alana yayılan ve 200 metre derinlikte bulunan Gümüşkaya Mağarası’ndaki milyonlarca yıllık olduğu değerlendirilen oluşumlar görenleri şaşırtıyor.

Başkan Şerifoğulları Çalışmaları Yerinde İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, hafta sonu mesaisini Sürsürü, Doğukent Mahalleleri ve Keban yolunda yapılan çalışmaları inceleyerek geçirdi.

“Pertek Kalesi” Doğal Güzelliği ile Dikkat Çekiyor

Murat Nehri üzerindeki Keban Baraj Gölü'nde yer alan Pertek Kalesi, Tarihi özelliklerinin yanısıra kartpostallık görüntüsüyle büyük dikkat çekiyor.

Elazığ'da jandarmadan 'kaplumbağa' mesaisi

Elazığ'da, Keban ilçe kara yoluna çıkan kaplumbağaların hem araçlardan zarar görmemesi hem de sürücülere risk oluşturmaması için jandarma ekipleri devriye görevi yapıyor.

Elazığ'da bir köy karantinaya alındı

Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı bir köyde Korona virüs (Covid-19) görülmesi üzerine karantina süreci başlatıldı.

Başkan Şerifoğulları, Cip Jeotermal Sahasında İncelemelerde Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cip Köyü Jeotermal Kaynak Suyu Sahası ile Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde (Keban Yolu) devam eden yol genişletme çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Keban Yolu Altı Şeride Çıkıyor

Elazığ Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yoğun trafik akışına sahip şehrin ana arterlerinden Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde (Keban Yolu) yol genişletme çalışmalarına başlandı. Yapılacak çalışmalarla yol 6 şerit olarak düzenlenecek.

Keban’da 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Destek Sürüyor

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da korona virüse karşı bir çok önlem alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Keban Belediyesi’de korona virüse karşı önlemlerini alırken, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını da karşılamaya devam ediyor.

Keban İlçe Nüfus Müdürlüğünde Pasaport Ve Sürücü Belgesi Verilmeye Başlandı

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesinin ardından Keban İlçe Nüfus Müdürlüğü, vatandaşların pasaport ve sürücü belgesi işlemlerini yapmaya başladı.

Muhtar köse:“ Çoğunluk belediye yapsın diyor”

1973 yılında Sürsürü Mahallesi Ham Pınarı Mezrası olarak geçen ve 1973 yılında Keban Barajının oluşmasıyla birlikte 1800 evler olarak bilinen Abdullahpaşa Mahallesinde, 24 Ocak tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından hasarlı binaların yıkımına devam ediliyor.

Elazığ’da Keban-Der Kuruldu

Keban'da yeni kurulan Keban-Der tanıtım toplantısı yaptı.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Ak Parti'ye geçiyor

31 Mart Yerel Seçimlerde Elazığ’ın Keban İlçesinden Bağımsız olarak aday olan ve seçimi kazanan Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, bugün gerçekleşecek olan AK Parti Grup Toplantısı’nda AK Parti’ye geçiş yapacak. Atlı’ya bu toplantıda parti rozeti takılacak.

Keban’da “Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi” Açıldı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım,Keban ilçesinde; Toprağın Kadınları yarışmasında dünya birincisi olan Mimar Özgül Öztürk'ün duvarları nefes alan, toprak yapıdan yağmuru depolayan, güneş enerjisi ile elektrik üretimi sağlayan ‘Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’nin açılışına katıldı.

Kanyonlar Katkı Sunacak

Keban ve Baskil arasında ortaya çıkarılan kanyonların turizme önemli katkı sağlayacağını söyleyen Tolga Ağar Sayın, "Elazığ valisine baştan beri gösterdiği duyarlığından dolayı çok çok teşekkür ederim" dedi.

Elazığ'da kamyonet nehire düştü, sürücüsü kayboldu

Elazığ'ın Keban ilçesinde kamyonetin şarampole yuvarlanıp Fırat Nehri'ne düşmesi sonucu, kamyonette bulunan 1 kişi kayboldu.