Kovancılar Haberleri

Kovancılar Haberleri

Bölgesel Amatör Lig’de ilk hafta Elazığ derbisi

Bölgesel Amatör Lig’de 2021-2022 sezonu fikstürü çekildi. 1. Bölge 3. Grup’ta yer alan Elazığ takımlarından Fırat Üniversitesi ile Elazığ Yolspor ilk hafta maçında karşı karşıya gelecekler. Kovancılarspor ise Bismil 21 Sportif Faaliyetler’i ağırlayacak

Elazığ'da yaşayan Polonya vatandaşı Meryem ismini alarak müslüman oldu

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde yaşayan Polonya vatandaşı,müftülükte düzenlenen ihtida töreniyle müslüman oldu.

Elazığ’da Dünya Temizlik Günü etkinliği

Tüm dünyada ve 81 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Dünya Temizlik Günü farkındalık etkinliğine Elazığ ve Kovancılar Gençlik Merkezi Liderleri ve Gönüllülerin de katılımıyla farkındalık oluşturmak adına çevre temizliği gerçekleştirildi.

Kovancılar İHH’dan Afrika’da Su Kuyuları

Kurulduğu günden beri dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yanında olmaya devam eden İHH İnsani Yardım Derneği, Afrika’da suya ulaşmakta güçlük yaşayan mazlum ve mağdur insanlara su kuyuları açıyor.

Elazığ'ın ilçelerinde spor tesisleri yükseliyor

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ağın, Palu, Karakoçan, Alacakaya ve Kovancılar ilçelerinde yapılan tesislerin son durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kovancılar Tatar Göleti Sulaması İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları’ndan İlçelere Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Palu, Kovancılar, Karakoçan ve Sivrice ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Kovancılarspor yeni sezonu düşünüyor

Sıkıştırılmış programlı Bölgesel Amatö Lig’e katılmama kararı alan Kovancılar, 2021-20222 sezonu için 2 ay sonra topbaşı yapacak.

Başkan Özdoğan: “Esnaflarımız destekten faydalanmak istiyor”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Esnafa destek paketinden tüm esnafların faydalanması gerekmektedir diyerek “Pandemi sürecinde tüm esnaflarımızın maddi kaybı oldu. Desteklerden esnaf ayrımı yapmak doğru değildir” dedi.

Yöresel Ürün Çarşısında Çalışmalar Sürüyor

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Çakırkaş Mesire Alanı içerisinde yöresel ürün çarşısı için ilk kazmanın vurulduğunu ve çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade etti.

Başkan Özdoğan:“Esnafımız bayram öncesi dükkanı açmak istiyor”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, tam kapanma sürecinde kapalı olan esnaflar bayram öncesi işletmelerini açmak istediklerini ifade ederek esnafımız kapalı ve zor durumda bayram öncesi işletmelerimizi açmak istiyoruz” dedi.

Başkan Özdoğan:“Esnafımızın maliyetlerini kim karşılayacak?”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’dan başlayıp 17 Mayıs Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek tam kapanma esnafı mağdur edeceği söyleyerek devletimiz tarafından esnafa mutlaka destek verilmesi lazım” dedi.

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Ramazan Çalışmalarına Başladı

Her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı öncesinde yardım çalışmalarını hızlandıran İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği bu kapsamda Elazığ merkez başta olmak üzere Kovancılar, Karakocan, Palu ve Maden ilçelerinde daha önceden tespitleri yapılmış olan yetim, fakir ve mültecilere yönelik Ramazan kumanya paketi ve un yardımına başladı.

Elazığ Palu ve Kovancılar İçmesuyu Tesisleri Ve Arıtma Tesisinde Çalışmalar Devam Ediyor

DSİ Elazığ’a yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Kovancılarspor’dan 2 transfer

Yeni sezonda Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de ilimizi temsil edecek olan Kovancılarspor kadrosunu iki isimle güçlendirdi.

Başkan Özdoğan: “Esnafımız kredileri ödeyemiyor”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, İlimizde 24 Ocak’ta yaşanan deprem sonrası verilen faizsiz kredileri esnafın ödeyemediğini söyledi.

Milletvekili Erol, Karakoçan ve Kovancılar’da İncelemelerde Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gürsel Erol, Karakoçan ve Kovancılar ilçelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sulu Tarım Müjdesi

Elazığ’ın önemli ilçelerinden Kovancılar,son zamanlarda yapılan hizmetler ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Kovancılar’da Hizmet Atağı

Elazığ’ın doğuya açılan penceresi Kovancılar, Belediye Başkanı Hacı Akpınar tarafından hayata geçirilen projelerle hizmette altın yıllarını yaşarken ilçe; değişen, gelişen ve modernleşen yüzüyle ön plana çıkıyor.

Kovancılar, Palu ve Karakoçan İHH Şubelerinden Yardımlar

Kovancılar, Palu ve Karakoçan İHH Şubeleri yetim, muhtaç ve muhacir ailelere yönelik kapsamlı kışlık kıyafet, odun ve kömür yardımlarını sürdürüyor.

Başkan Akpınar: "İlçemiz için hizmetlerimiz sürüyor"

Elazığ’ın Kovancılar İlçesinde yöresel ürün çarşı inşaat çalışmaları devam ederken,kaldırım taşları çalışmaları da sürüyor.

Kovancılar İlçesinde Yağmur Suyu Altyapı Çalışmaları Sürüyor

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde yağmur suyu altyapı çalışmaları devam ediyor.

Yöresel ürün çarşısı için ilk kazma vuruldu

Kovancılar ilçesinde bulunan Çakırkaş alanında 158 bin metrekare üzerine inşa edilecek olan ve yeni mesire yeri içerisinde yapılacak yöresel ürün çarşısı için ilk çalışmalar başladı.

Tadım Köyünü Ziyaret Eden Müftü Aydın, Kovancılar’da Cami Temeli Attı

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın ilimizdeki gezi ve incelemelerini sürdürüyor.

Çakırkaş Mesire Alanında Yöresel Ürün Çarşısı Yapılıyor

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde bulunan Çakırkaş mesire alanında yöresel ürün çarşısı inşa ediliyor.

Vali Erkaya Yırık Kovancılar İlçesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Erkaya Yırık bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Kovancılar İlçesini ziyaret etti.

Elazığ’da susuz arazilerde yetişen “Kultik Kavunu” ilgi görüyor

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde susuz arazilerde yetişen, tadı ve şekli farklı "Kultik Kavunu" hasadı başladı. Tezgâhlarda da yerini alan kultik kavunu, köylülerinde yüzünü güldürdü.

İçme Suyu Hatları Yenileniyor

Elazığ’ın önemli ilçelerinden biri olan Kovancılar İlçesinde yıllardır önemli bir sorun olarak gündem de kalan içme suyu hatları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Gençlik Merkezi, gençlerin yüzünü güldürüyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kovancılar Gençlik Merkezi, Karagedik Köyü’nü ziyaret etti.

Yöresel Ürün Çarşısı ve Sosyal Donatılar Projesi Başlıyor

Kovancılar Belediyesi Yöresel Ürün Çarşısı ve Sosyal Donatılar projesi DAP idaresi Başkanlığı tarafından kabul edildi.