Maden Haberleri

Maden Haberleri

Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR’ ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri, teknik personel ve yüklenici firmanın katılımı ile DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Elazığ Maden Altıntarla Göleti ve Sivrice Elmasuyu Göleti Proje Yapımı Ara Raporu Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Palu-Der Üyelerinden Ziyaret

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği (PALU – DER) üyeleri, Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde maden, mermer ve sentetik üretim alanlarında faaliyet gösteren Akdağ Şirketler Grubu ile Altungök Mobilyalarının bulunduğu fabrikaları ziyaret etti.

Eren:"İhaleler Eylül Ayında"

Elazığ’ın Maden ve Sivrice ilçelerine yapımı planlanan sahaların ihalesi Eylül ayında yapılacak.

Elazığ Hatunköy Barajı Proje Yapımı Ön Raporu Değerlendirildi

DSİ Genel Müdürlüğü Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Dinçer AYDOĞAN, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan KOÇBAY ve video konferans üzerinden katılım sağlayan Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR ile ilgili personelin katılımı ile Elazığ Maden Hatunköy Barajı Proje Yapımı Ön Rapor Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Sulaması Proje Ön Raporu Değerlendirildi

Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri ve teknik personelin katılımı ile DSİ 9. Bölge Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda Elazığ Maden Altıntarla ve Sivrice Elmasuyu Göleti ve Sulaması Proje Yapımı Ön Rapor Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Prof. Dr. Yasemin Açık:“Fabrikamız endüstri 4.0’a çok uygun bir fabrika”

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Maden Panelleri-1” Çimento Sektörü toplantısına katılarak sektörün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile dijital dönüşüm ve yeşil mutabakat konularında değerlendirmelerde bulundu.

Fırat Edaş’tan Karayolu Güvenliği İçin Yatırım

Hizmet bölgesi içerisindeki illerinde yatırım çalışmalarını aralıksız sürdüren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Elazığ – Diyarbakır karayolu üzerinde Maden ilçesi güzergahında 408 bin TL tutarındaki yer altı aydınlatma şebekesinin yapımını tamamladı.

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Ramazan Çalışmalarına Başladı

Her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı öncesinde yardım çalışmalarını hızlandıran İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği bu kapsamda Elazığ merkez başta olmak üzere Kovancılar, Karakocan, Palu ve Maden ilçelerinde daha önceden tespitleri yapılmış olan yetim, fakir ve mültecilere yönelik Ramazan kumanya paketi ve un yardımına başladı.

Maden Ocağında Asansör Kazası: 2 ölü

Elazığ'da bir maden ocağında yaşanan asansör kazasında 2 işçi hayatını kaybetti.

Maden Belediyesi İtfaiye personeline giysi ve teknik ekipman desteğinde bulunuldu

İl Genel Meclis Üyesi Özay’dan İtfaiye Personeline Destek AK Parti Maden İl Genel Meclis Üyesi Suphi Özay, Maden Belediyesi İtfaiye personeline destek sağladı.

Tarihi maden hükümet konağı’nın restorasyonuyla ilgili önemli açıklama

Maden Belediyesi geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından ilçe gündemine dair bir açıklama yayımladı.

Süleyman Soylu,Sadece Bir Siyasetçi Değil İyi Bir Devlet Adamı Olduğunu Göstermiştir

Maden Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Cuma Telçeken gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Maden İlçesi İçin Önemli Uyarı

Maden ilçesi Camiikebir mahallesinde meydana gelmesi muhtemel heyelan afetinden dolayı konut ve işyerlerinin nakli uygun görülen afetzedelerin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının olurları ile son kez olmak üzere uzatılan hak sahipliği ek süresi 7 Ocak itibariyle doluyor.

257 Yıllık Tarihi Hükümet Konağı Yardım Bekliyor

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan ve III. Mustafa döneminde yapılan 257 yıllık tarihi hükümet konağı perişan bir halde hak ettiği değeri görmeyi bekliyor.

Traktör ile çarpışan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti

Elazığ’da otomobil ile traktörün çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

Maden ilçesinde korkulan oldu. O tarihi köprü yıkıldı

Maden ilçesinden bulunan tarihi köprü yıkıldı