Müsiad Haberleri

Müsiad Haberleri

Şehir ve Ülke Ekonomisi Dost Meclisinde Masaya Yatırıldı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen, “Güncel Ekonomik Değerlendirme Toplantısı” MÜSİAD Elazığ Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali EROL'un ev sahipliğinde DoubleTree By Hilton Hotel'de gerçekleştirildi.

Müsiad Dost Meclisi, Konuklarını Ağırlamaya Devam Ediyor

MÜSİAD Elazığ tarafından geleneksel olarak düzenlenen Dost Meclisi toplantılarının bu haftaki konukları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Murat Okubay ve Sivrice Kaymakamı Yunus Emre Vural oldu.

Karavan Park “TAMAM”

Türkiye'nin turizm gelirini artırmaya yönelik projeler geliştiren ve bu alanda yoğun çalışmalar yürüten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), daha önce Türkiye'yi keşfetmemiş olan yabancı turistin ilgisini çekebilmek ve yeni bir turizm kaynağı oluşturmak için Karavan Park Projesini hayata geçiriyor.

MÜSİAD Elazığ’dan Ankara Çıkarması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin GÜRKAN ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Ankara’da birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

Zimem Defteri Geleneği Devam Ediyor

Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından her yıl gerçekleştirilen, Osmanlı zamanında adet haline gelmiş olan Zimem Defteri uygulamasını geleneksel hale getirerek, yeniden yaygınlaşması için bu Ramazan Ayın da da çalışma başlattı.

Müsiad Şube Başkanı Gürkan: “İhracatımız Artıyor”

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat rakamlarına göre Elazığ’ın Mart ayında 21.032,68 Dolar ihracat gerçekleştirdiğini belirterek, “bir önceki yılın aynı ayına göre Elazığ’da ihracatın '.1 oranında, bir önceki yılın ilk çeyreğine göre ise ?.4 oranında arttığını görmekteyiz. Açıklanan ihracat rakamları Elazığ olarak, deprem ve pandemi sürecinden kaynaklı olumsuzlukları geride bırakmaya başladığımızı ortaya koymaktadır” açıklamasında bulundu.

Gürkan’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin GÜRKAN, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müsiad Elazığ Zimem Defteri Geleneğini Devam Ettiriyor

Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından her yıl gerçekleştirilen, Osmanlı zamanında adet haline gelmiş olan Zimem Defteri uygulamasını geleneksel hale getirerek, yeniden yaygınlaşması için bu Ramazan Ayın da da çalışma başlattı. Elazığ’da çeşitli mahallelerde bulunan 10 bakkaldan veresiye defterini satın alarak dar gelirli ailelerin borçlarını silerek Zimem Defteri uygulamasını devam ettirdi.

Dost Meclisi’nin Konuğu Vali Kaldırım Oldu

Elazığ MÜSİAD’ın organize ettiği Dost Meclisi Toplantılarının konuğu Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım oldu.

Müsiad Yerli Otomobil İçin Ön Talepde Bulundu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şubesi 2019 Yılı Değerlendirmesi ve 2020 Yılı Beklentileri Konulu program Dernek toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

MÜSİAD’da Gündem Yapay Zeka ve Yazılım

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği(MÜSİAD)Elazığ Şubesinin Geleneksel Dost Meclisi Toplantısının bu haftaki Konuğu Mimar ve Mühendisler Grubu Elazığ Temsilcisi Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu oldu.