Öğretmen Haberleri

Öğretmen Haberleri

TÜBİTAK 4005 Projesinin Tanıtımı Gerçekleştirildi

Destek Eğitim Odası Öğretmenleriyle Bilimin Yenilikçi Uygulamalarına Yolculuk isimli projenin tanıtım toplantısına Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Şube Müdürü Özgür GÜLER, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Zülfü YAPICI ve proje sahibi öğretmenler katıldılar.

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu etwinning Projelerini Tanıttı

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Lisesi tarafından hazırlanan eTwinning projeleri okul Müdürü Ahmet Yıldırım, okul öğretmenleri ve özel öğrenciler tarafından İl Müdürü Feyzi Gürtürk’e tanıtıldı.

4 Mevsim Yeşeren Sınıfım projesi

Elazığ Belediyesi Anaokulu’nda 4 Mevsim Yeşeren Sınıfım adlı e-Twinning Projesi, Anaokulu öğretmeni Semiha Rizeli ve öğrencileri tarafından uygulandı. Proje; “küreselleşen dünyada doğadan uzaklaşan çocuklara doğa sevgisi aşılamak ve sorumluluk bilincini kazandırmayı” hedefliyor.

FETÖ firarisi öğretmen, Elazığ'da yakalandı

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle yakalama kararı bulunan eski öğretmen O.Ö Elazığ'da yakalandı.

Öğrencilerimizin Sosyal İmkanları Çok Yeterli Değil

Göreve başladığı günlerde Elazığlı olmayan bir rektör olması yönünde atamaya itiraz eden çevreler olduğuna dikkat çeken FÜ. Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş; “İlk göreve başladığım zamanlarda şahsım ile ilgili bir sorun değildi. Normalde ben her ne kadar bu görüşlere katılmasam da insanların neden Elazığlı bir rektör atanmadı diye haklı olarak bir beklenti oldu. Oysa ben bir üniversite öğrencisi olarak 1982 yılında Elazığ’a geldim. Elazığ’a geldiğimde öğretmenevinden sonra şehir yoktu. Sadece resmi kurumlar vardı. Bu o tarihten itibaren de hayatım Elazığ’da geçti. O zaman Elazığ’a neden Elazığlı biri rektör olmadı diyenlerin çoğundan daha fazla Elazığ’da yaşadım. Buna rağmen normaldir. İnsanlar görüşlerini söyleyecek.” dedi.

Mesleki Eğitim Protokolü İmzalandı

Elazığ TSO ile İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasındaki “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” çerçevesinde Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetim ve öğretmen kadrosunda eksikliklerin tamamlanması ve okulun iş dünyasının talep etmiş olduğu mesleki eğitimleri verebilmesi için Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Veli Aksu ile MTAL Okul Müdürü Tarık Tuncay Türkmen tarafından hazırlanan protokol imzalandı.

Feyzi Gürtürk, Altınçevre ve Şehit Fethi Murat İlkokulunu Ziyaret Etti

PIRLS 2021 (Uluslararası Okuma Becerileri Gelişimi Araştırması) nihai uygulamasında ülkemizi temsil edecek olan Altınçevre ve Şehit Fethi Murat İlkokullarını İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Ölçme Değerlendirme Şube Müdürü Ömer Abdülaziz DÖGER ve merkez öğretmenleri ile birlikte ziyaret etti.

Elazığ Kız İlk Öğretmen Okulu,Eğitim Hayatına İki Ay Devam Edebilmiş

Elazığ Kız İlk Öğretmen Lisesi 1977-1978 mezunlarından Asuman Kubat Şenocak o yıllarda aldıkları eğitimden bahsetti.

Tarihi Öğretmenevi İçin Güçlendirme Çalışmaları Başlıyor

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde, 1937 yılında Atatürk'ün kenti ziyareti sırasında kaldığı, Elazığ Merkez Öğretmenevi olarak kullanılan bina da hasar görmüştü. Kültür varlığı olarak tescilli olan binanın güçlendirilmesi yönünde bir karar verilmesinin ardından ilerleyen aylar da çalışmaların başlayacağı bildirildi.

Sağlığım Her Şeyim “eTwinning” Projesi

Elazığ Merkez Dr.Kadir Gökalp Anaokulu Öğretmeni Yasemin Polat’ın ortak olarak yer aldığı Şule Ayyıldız ve Zeynep Erbaş Öğretmenlerin Kuruculuğunu üstlendiği Sağlığım Her Şeyim (Healt is everything) eTwinning Projesinde Türkiye (9),Polonya(2),Hırvatistan (1),Bulgaristan(1),Azerbaycan (1), ortakları yer alıyor.

Elazığ'da Yılın Öğretmeni Eda Tanyıldızı Oldu

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme ile yılın öğretmeni belirleniyor. Bu yıl yapılan değerlendirmede 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Elazığ'da yılın öğretmeni olarak Çubukbey Anadolu Lisesinden Eda Tanyıldızı seçildi.

Tarihi Öğretmenevi’nin Güçlendirme Çalışmaları Başlıyor

Elazığ'da 24 Ocak tarihinde meydana gelen depremde hasar gören Atatürk’ün de konakladığı tarihi öğretmenevinin güçlendirilmesi için çalışmalar başlıyor.

Bakan Selçuk, Öğretmenler İle Canlı Görüşme Gerçekleştirdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA’da Canlı Ders İşleyen Öğretmenler ile Canlı Görüşme Gerçekleştirdi.

Yeni Öğretmenevi İçin Çalışmalar Başladı

Elazığ'da depremde hasar gören ve Atatürk'ün de konakladığı tarihi öğretmenevinin güçlendirilmesine karar verildikten sonra, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin giriş tarafından bulunan ve acil olarak kullanılan binanın öğretmen evi olarak kullanılmasına karar verildi.

TÜBİTAK Bölge Birincileri Ödüllendirildi

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, TÜBİTAK 2004-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında, Malatya Bölge Sergisinde Birincilik Ödülü alan ve bölgemizi Ankara Final Sergisinde temsil etmeye hak kazanan proje danışman öğretmenlerine ve okul yöneticilerine Teşekkür Belgesi verdi.

Elazığlı öğretmen herkese örnek oldu, öğrencileri için bakın neler yapıyor ?

Elazığ’da tarih öğretmeni Alparslan Alemdaroğlu, internet çekmediği için evinden 1 kilometre uzaklıktaki tepede öğrencilerine online eğitim vererek büyük takdir topladı.

Özel Çocuklardan “Evde Kal”Çağrısı

Şehit Hasan Halit Küçük Ortaokulu Özel Eğitim öğretmeni Bilge Demli Kilimci gazetemize yaptığı açıklamada “Özel öğrencilerim ile dünyayı saran koronavirüs tehdidine karşı her kesimden yapılan 'Evde kal çağrısını yineleyerek kendileri ve bu özel günler için farkındalık oluşturmaya çalıyoruz”dedi.

33 Yaşındaki Resim Öğretmeni Tarihi Ve Kültürü Tuvale Aktarıyor

6.8 büyüklüğünde depremle sarsılan Elazığ’da günlük hayat normalleşiyor. Depremin yaralarının sarıldığı kentte sosyal hayatın güzellikleri yeniden gün yüzüne çıktı.

Tarihi öğretmenevi için güçlendirme mi yapılacak ?

24 Ocak tarihinde meydana gelen depremde hasar gören ve Atatürk'ün konakladığı tarihi öğretmenevine güçlendirme yönünde karar alındığı ifade edildi.

Öğretmenevi için Güçlendirme ve Restorasyon Başlatıldı

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk,“Elazığ ili genelinde; 435’i resmi 80’i Özel olmak üzere 515 okulda 8.895 öğretmen ve 126.276 öğrencinin 24 Şubat tarihi itibariyle eğitim öğretime başladığını, depremzedelere tahsis edilen 4 okul pansiyonundaki 212 öğrencinin ise yakın pansiyonlara yerleştirildiğini belirtti.

Öğretmenler İçin Yemekli Bir Program Düzenlendi

Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenler için yemekli bir program düzenlendi.

Elazığ'da Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile kutlama programı sabah saatlerinde Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve eğitim yöneticileri ile öğretmenlerin Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı.

Başkan Şerifoğulları’ndan Öğretmenler Günü Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.