Okul Haberleri

Okul Haberleri

Elazığ Gençlik Merkezi Sivrice’de

Elazığ Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve liderleri, Sivrice’de bir ortaokulu ziyaret ederek çeşitli etkinlikler yaptı

Karaarslan’dan tatlı ziyaret

Elazığ Bursaspor futbol okulları ve Doğukentspor kulübü başkanı Akın Karaarslan, bordo-beyazlı kulübü ziyaret ederek başkan, teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi

Başkan Mehmet Kangal:“İnceleme Başlatılmalıdır”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, Baskil ilçesinde bulunan Yatılı Bölge Okulu yıkım ihalesi hakkındaki iddialara ilişkin bir basın açıklaması yayımladı.

Demirci, Yaptırdığı Okulda Eğitim Gören Öğrencileri Ziyaret Etti

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, yapımını üstlendiği Aksaray Ziver İmam Hatip Ortaokulunda eğitim gören öğrencileri ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi.

Elazığ’a Okul Müjdesi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık sosyal medya hesabı üzerinden Elazığ'a iki yeni okulun yapılacağını açıkladı.

Elazığ MEB'den Taşımalı Eğitim Açıklaması

TOKİ tarafından yapılan yeni konut rezerv alanlarında ikamet eden öğrenciler kendilerine en yakın okullarda eğitim görecek. Bu öğrenciler Taşımalı Eğitim kapsamında Milli Eğitim okullarına taşınacaklar.

Uyum Eğitimi Kapsamında Öğrenciler Okullarına Başladı

İlkokul 1. sınıf öğrencileri ile Anaokulu ve Anasınıfı öğrencileri Uyum Eğitimi çerçevesinde okullarına başladılar.

Başkan Ulaş:“Okulların Açılacak Olması Esnaflarımızı Mutlu Etti”

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, okulların açılacak olmasıyla birlikte esnaflarımızın işlerinde bir canlanma olduğunu ifade ederek vatandaşlara seslenerek alış verişlerini yerel esnaftan yapmalarını istedi.

Başkan Yıldırım; “Kantin Fiyatlarına Yüzde 40-50 Arasında Zam Yapılabilir”

Elazığ’da yaklaşık 2 yıldır kapalı olan okulların 6 Eylül’de açılması beklenirken öğrencilere kavuşmayı sabırsızlıkla bekleyen kantinci esnafı da hazırlıklarını tamamladı.

İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Elazığ’da okul yapacak

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP'li İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin kente okul yapma kararının olumlu sonuçlandığını belirtti.

Genç Akademisyenler İçin Fırat Üniversitesinde Uygulamalı Matematik Ve Mühendislik Yaz Okulu

Fırat Üniversitesi’nde genç akademisyenler ve akademisyen olmayı düşünen gençler için uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu eğitimi başlıyor.

Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu mezuniyet töreni gerçekleştirdi.

Milletvekili Erol, “İBB ve İzmir Büyükşehir Belediyesi 2 okul yaptırmak istedi, bakanlıktan olumlu veya olumsuz geri dönüş olmadı”

TBMM’de söz alarak konuşma yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel, Elazığ’da deprem sonrası okul sorununa değindi. İBB ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin Elazığ’da 2 okul yaptırmak için yaklaşık 4-5 ay önce valiliğe yazı yazdıklarını vurgulayan Erol, bakanlığın halen olumlu veya olumsuz bir dönüş yapmadığını ifade etti.

Başkan Toraman: “Servis Araç Yaşları 15’e Çıkarıldı”

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şevket Toraman, okul servis araçlarının yaşının 15’e çıkarıldığını duyurdu.

GSB Spor Okulları Açılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarının açılışı yapıldı. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz döneminde 21 farklı branşta ücretsiz olarak verilecek spor eğitimlerinin açılış töreni antrenörlerin, sporcuların, ailelerin ve Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürünün katılımıyla gerçekleşti.

Fırat Üniversitesi’nin Ev Sahipliğinde Proje Eğitimi Gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde çok sayıda üniversitenin katılımıyla TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında “Sağlık Bilimleri Alanında Lisans Eğitimi Gören Öğrenciler İçin Akademik Becerilere Giriş ve Proje Eğitimi: TÜBİTAK Bilim Okulu-II” isimli etkinlik online olarak düzenlendi.

Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Sonuçları Açıklandı

Bu yıl ilimizden bölge finaline katılmaya hak kazanan 22 proje arasından Doğukent Ortaokulu tarafından hazırlanan “İki Kalem Bir Hikaye” isimli proje Değerler Eğitimi alanında Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Palu Meslek Yüksekokulu Açılması Kararı, Fırat Üniversitesi Senatosunda Onaylandı

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Palu Meslek Yüksekokulu' açılması kararının Fırat Üniversitesi Senatosunda onaylandığını açıkladı.

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu etwinning Projelerini Tanıttı

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Lisesi tarafından hazırlanan eTwinning projeleri okul Müdürü Ahmet Yıldırım, okul öğretmenleri ve özel öğrenciler tarafından İl Müdürü Feyzi Gürtürk’e tanıtıldı.

4 Mevsim Yeşeren Sınıfım projesi

Elazığ Belediyesi Anaokulu’nda 4 Mevsim Yeşeren Sınıfım adlı e-Twinning Projesi, Anaokulu öğretmeni Semiha Rizeli ve öğrencileri tarafından uygulandı. Proje; “küreselleşen dünyada doğadan uzaklaşan çocuklara doğa sevgisi aşılamak ve sorumluluk bilincini kazandırmayı” hedefliyor.

Yaz Spor Okulları kayıtları başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir hizmet verilemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaz kurslarının kayıtları başladı.

Siyer-i Nebi Yarışması Gerçekleştirildi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) bu yıl ortaokullar ve lise düzeyinde online olarak düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi Yarışması büyük bir heyecan ve yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yarışmaya yüz binlerce ortaokul ve lise öğrencisi katılım gösterdi.

Okul İçin İlk Adım…

Kent meydanı ve yeraltı otopark projesi kapsamında yıkılan ve 110 yıldır eğitim veren Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nin yeni binası kesinleşti. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi önümüzdeki yıl Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinin hizmete girmesi ile birlikte kapanan Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında hizmet verecek.

Hafızlık Projesi Protokolü İmzalandı

Örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlayan Okul-Kur’an kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi hayata geçti.

E Twinning Okulu Olmaya Hak Kazanmış İlk Anaokulu

Çaydaçıra Anaokulu Müdür Yardımcısı Sevda Müge Polat, Değerlerim Değerli”e twinning projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Hulusi Yahyagil AİHL’den Bilim Müzesi

Başarıları ile adından sıkça söz ettiren Elazığ Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun hazırladığı “Bir Bilim Müzesi Kuralım” isimli İngilizce projesinde sona gelindi.

Virüs Ayrım Yapmıyor

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Bahşi,“ Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesini gündüz bakımevi ve kreş ile bir tutmaktan vaz geçmeli, bakış açısını düzeltmeli, kararını da gözden geçirmelidir. Salgın dolayısıyla alınan tedbirlere okul öncesinin dahil edilmemesi adil bir karar olmamıştır.”dedi.

Bursaspor Elazığ’da futbol okulu açtı

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Bursaspor, yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla ilimizde Futbol Okulu açtı.

Keban Meslek Yüksekokulu İle Keban Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu ile Keban Belediyesi arasında, Yüksekokul kampüsünde bulunan 5 adet seranın ve bağ tesisinin “Kebanlı kadınların tarımsal üretime katılımlarını” sağlamak amacıyla, Keban Belediyesi’ne bir yıl süreyle ücretsiz olarak devredilmesiyle ilgili protokol imzalandı.

Karakoçan Müftülüğünden Dev Proje

Karakoçan Müftülüğünün hazırladığı, 5 sınıflık, günlük sabahçı ve öğlenci olarak 4-6 yaş arası 200 öğrencinin eğitim göreceği anaokulu statüsünde 4-6 yaş Kuran Kursu projesi Karakoçanlıların görüşüne sunuldu.