Palu Haberleri

Palu Haberleri

Palu’ya Yeni Hizmet Binası

Elazığ’ın Palu ilçesinde yeni hizmet binası için ihaleye çıkıldı.

Palu İlçe Merkezi Taşkın Koruma İşi Tamamlandı

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, palu ilçe merkezi taşkın koruma işinin tamamlandığı ifade edildi.

Yıldırım:“Açıklamam çarpıtıldı, herhangi bir personel alımı yapılmayacaktır”

Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım yazılı bir açıklama yaparak,“Palu Belediyesi’nde göreve geldiğimiz günden itibaren temizlik işçisi ihtiyacı olduğunu her zaman belirttik. Geçen günlerde bu ihtiyaç doğrultusunda Belediye’ye 5 kişilik temizlik işçisi alımı yapacağımızı duyurduk. Ancak yaptığımız bu açıklama özellikle yerel basın tarafından açıkça çarpıtılmıştır.”dedi.

Elazığ’da Kaçak Kazı Operasyonu: 3 Gözaltı

Elazığ’ın Palu ilçesi Örencik Köyü'nde, kaçak kazı yaptığı tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı.

Palu-Der Üyelerinden Ziyaret

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği (PALU – DER) üyeleri, Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde maden, mermer ve sentetik üretim alanlarında faaliyet gösteren Akdağ Şirketler Grubu ile Altungök Mobilyalarının bulunduğu fabrikaları ziyaret etti.

Elazığ'ın ilçelerinde spor tesisleri yükseliyor

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ağın, Palu, Karakoçan, Alacakaya ve Kovancılar ilçelerinde yapılan tesislerin son durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Şerifoğulları’ndan İlçelere Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Palu, Kovancılar, Karakoçan ve Sivrice ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Arıcak ile Palu Arasında Yol Genişletme Çalışmaları Yapılıyor

Elazığ İl Özel İdaresi halkımızın konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamak amacıyla yol genişletme çalışmalarına devam ediyor. İl Özel İdaresi ekiplerinin Arıcak ve Palu İlçelerinin bir birini bağlayan yolda gerçekleştirdikleri çalışmaları yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, “şehrimizin her noktasında halkımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmesi için her türlü çalışmayı yapmaktayız” açıklamasında bulundu.

Elazığ ve Palu’da tesisler yapılıyor

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün gençlik için yatırımları hız kesmeden devam ediyor.

Palu Meslek Yüksekokulu Açılması Kararı, Fırat Üniversitesi Senatosunda Onaylandı

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Palu Meslek Yüksekokulu' açılması kararının Fırat Üniversitesi Senatosunda onaylandığını açıkladı.

İHH Palu Şubesi Hizmete Başladı

İHH İnsani Yardım Derneği teşkilatlanma çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda İHH Palu Şubesinin hizmet binası düzenlenen törenle hizmete başladı.

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Ramazan Çalışmalarına Başladı

Her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı öncesinde yardım çalışmalarını hızlandıran İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği bu kapsamda Elazığ merkez başta olmak üzere Kovancılar, Karakocan, Palu ve Maden ilçelerinde daha önceden tespitleri yapılmış olan yetim, fakir ve mültecilere yönelik Ramazan kumanya paketi ve un yardımına başladı.

Elazığ'da horoz dövüşü baskını

Elazığ'ın Palu ilçesinde horoz dövüştürülen bir adrese jandarma ekipleri baskın yaptı.

Palu Büyükdere Mikrohavzası Sulamaları İşine Ait Sözleşme İmzalandı

Elazığ Palu Büyükdere Mikrohavzası (Bozçanak Havey Mezrası, Bozçanak Hanönü Mezrası, Baltaşı) Sulamaları İnşaatı işine ait sözleşme imzalandı.

Elazığ Palu ve Kovancılar İçmesuyu Tesisleri Ve Arıtma Tesisinde Çalışmalar Devam Ediyor

DSİ Elazığ’a yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Zülfü Demirbağ, Palu’da Yapılan Dev Projeleri Yerinde İnceledi

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Palu’da yapılan ve yapımı devam eden projeleri yerinde inceleyerek bilgi aldı ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

2. Kısım işine ait sözleşme imzalandı

Elazığ Palu Beyhan Belde Merkezi, Akyürek Köyü Yaylacık Mezrası İle Alacakaya İlçe Merkezi Taşkın Koruma 2. Kısım işine ait sözleşme, DSİ 9. Bölge Müdür Vekili K. Dilek AYDIN ile yüklenici Ömer ÖZ (İnşaat Mühendisi) arasında imzalandı.

Kovancılar, Palu ve Karakoçan İHH Şubelerinden Yardımlar

Kovancılar, Palu ve Karakoçan İHH Şubeleri yetim, muhtaç ve muhacir ailelere yönelik kapsamlı kışlık kıyafet, odun ve kömür yardımlarını sürdürüyor.

Kazara tüfekle yaralanan şahıs hayatını kaybetti

Elazığ'ın Palu ilçesinde kazara tüfekle yaralanan şahıs kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Tırın çarptığı 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Palu ilçesinde bisikletle, tırın çarpışması sonucu 13 yaşındaki çocuk olay yerinde hayatını kaybetti.

Gençlik Ecdadın İzinde

Elazığ ve Palu’dan 40 gönüllü genç etkinliğe katılım sağladı

Güllüce Köyüne Giriş ve Çıkışlar Yasaklandı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Palu kaymakamlığı tarafından alınan kararla merkeze bağlı Palu ilçesinin Güllüce Köyüne giriş-çıkışlar yasaklandı.

Meclis üyesi Aydemir:“Çıkarlarımız için ne istemişsek açıklayın”

Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın faaliyet raporuna “hayır” oyu veren meclis üyesi Bekir Aydemir’den ilginç paylaşım.

Başkan Yıldırım:“Bazı meclis üyelerimiz kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor”

Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Meclis Üyeleri arasından başkanlığa seçilmem diğer Meclis Üyelerimiz tarafından hala hazmedilememiştir” dedi.

İlçe derbisinde kazanan çıkmadı

Elazığ 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde zirve yarışını yakından ilgilendiren maçta Paluspor ile Kovancılarspor 2-2 berabere kaldı.

Ak Parti, Üç İlçede Kongrelerini Yaptı

AK Parti İl Başkanlığı, Üç İlçede Kongrelerini gerçekleştirdi. Karakoçan, Kovancılar ve Palu ilçelerinde gerçekleştirilen kongrede başkanlar güven tazeledi.

Karacimşit:” Belediye Meclis üyesi 4 arkadaşımız ile birlikte MHP’den istifa ediyoruz”

MHP Palu İl Genel Meclis Üyesi Haşim Karacimşit kesin ihraç talebi ile MHP Parti Disiplin Kuruluna sevk edilmesinin ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Kaçak Kazı Operasyonu: 5 Gözaltı

Elazığ’ın Palu ilçesinde jandarma ekiplerinin kaçak definecilere yönelik düzenlediği operasyonda 24 adet sikke ele geçirildi, 5 kişi ise gözaltına alındı.

30 Bin TL Hibe İle 100 Metrekarelik Tesis Kurdu

Elazığ'ın Palu ilçesinde yaşayan Ayhan Özmen, evinin banyosunda başladığı kültür mantarı yetiştiriciliğini, bakanlıktan aldığı 30 bin TL hibe desteğiyle kurduğu 100 metrekarelik tesiste sürdürüyor.

Tomisa Kalesi Gün Yüzüne Çıkarılmayı Bekliyor

Elazığ’ın Baskil İlçesi Topaluşağı Köyü Geli mezrasında bulunan “Tomisa Kalesi” gün yüzüne çıkarılmayı bekliyor.