Protokol Haberleri

Protokol Haberleri

Fırat Üniversitesi İle Şiddetle Mücadele Vakfı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Gösteri maçında dostluk rüzgarı

4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanmakta olan Amatör spor haftası dolayısıyla ilimiz protokolü ile eski futbolcular bir araya gelerek gösteri maçı yaptılar.

“İhracat Elçileri Programı” Başladı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, FÜ’de okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin katılımı ile İhracat Elçileri Programı başladı.

Eğitim -Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında düzenlenen Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü İmza töreni düzenlendi.

ETSO, Elazığ’ı Temsil Etti

Şanlıurfa düzenlenen“Bölgesel Kalkınma Yatırım, İşbirliği Forum ve Fuarı” eski Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu aralarında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ında bulunduğu bölge Oda Başkanları ve çok sayıda kurum ve protokol üyelerinin iştirakiyle açıldı. Fuar kapsamında Elazığ TSO tarafından açılan stantta ilin yatırım fırsatları tanıtıldı…

Eğitim ve İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi, ülkemizin yerli ve milli yazılım ve teknoloji firmalarından biri olan NETCAD Yazılım A.Ş. ile “Eğitim-Öğretim ve Ar-Ge” alanında iş birliği protokolü imzaladı.

SGK ile Bankalar Arasında İşbirliği Protokolü

Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sıtkı Erman,yazılı bir açıklama yaparak,“Bilindiği üzere, 09.06.2021 tarihli ve 31506 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” ile Kurumumuzun bazı alacakları yeniden yapılandırılmıştır.”dedi.

Hafızlık Projesi Protokolü İmzalandı

Örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlayan Okul-Kur’an kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi hayata geçti.

Kişisel Gelişim Eğitimlerine Başlandı

Fırat Üniversitesi ile Elazığ İŞKUR Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Fırat Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından 21-22 Nisan 2021 tarihlerinde “Özgeçmiş (CV) Hazırlama” ve “Mülakat ve Beden Dili Teknikleri” eğitimleri düzenlendi.

Tuhafiyeciler Odası’ndan İlaçlama Ve Dezenfekte Protokolü

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve ilimizde faaliyet gösteren bir ilaçlama ve dezenfekte firmasıyla indirim protokolü imzalandı.

“Proje Hazırlama Eğitimi İşbirliği Protokolü” İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü arasında “Proje Hazırlama Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Fırat Üniversitesi İle İnönü Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile İnönü Üniversitesi arasında kurumsal fayda sağlama adına eğitim-öğretim, Ar-Ge ve toplumsal katkı faaliyetlerinde işbirliği yapmak amacıyla protokol imzalandı.

Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.

Arıcak’a spor yatırımları

Spor Toto Teşkilatı ile Arıcak Belediyesi arasında protokol imzalandı

Başkan Şerifoğulları: ‘Şehrimizi Güvenli Ulaşım Noktasında Daha İleriye Taşıyacağız’

Elazığ Belediyesi ile Fırat Üniversitesi, şehrin trafik akışını önemli oranda rahatlatan Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş bulvarlarında yaşanan trafik kazalarının önüne geçebilmek adına bir protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde iki ana arter üzerinde bulunan kaza kara noktaları belirlenerek yeniden düzenlenecek.

Keban Meslek Yüksekokulu İle Keban Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu ile Keban Belediyesi arasında, Yüksekokul kampüsünde bulunan 5 adet seranın ve bağ tesisinin “Kebanlı kadınların tarımsal üretime katılımlarını” sağlamak amacıyla, Keban Belediyesi’ne bir yıl süreyle ücretsiz olarak devredilmesiyle ilgili protokol imzalandı.

Mesleki Eğitim Protokolü İmzalandı

Elazığ TSO ile İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasındaki “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” çerçevesinde Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetim ve öğretmen kadrosunda eksikliklerin tamamlanması ve okulun iş dünyasının talep etmiş olduğu mesleki eğitimleri verebilmesi için Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Veli Aksu ile MTAL Okul Müdürü Tarık Tuncay Türkmen tarafından hazırlanan protokol imzalandı.

Lokantacılar Odası’ndan İlaçlama ve Dezenfekte Protokolü

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası ve ilimizde faaliyet gösteren bir ilaçlama ve dezenfekte firmasıyla indirim protokolü imzalandı.

Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Protokolü İmzalandı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” isimli projenin protokolü, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu tarafından imzalandı.

16 Derslikli Okul İçin Protokol İmzalandı

Elazığ Valiliği ile Elazığ Belediyesi arasında Kültür Mahallesinde 16 derslikli bir okul yapımı için protokol imzalandı.

Türkiye-Tacikistan Çevrimiçi Ticareti Geliştirme Stratejisi ve İş Fırsatları Semineri

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile TradeValley arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde “Türkiye-Tacikistan Çevrimiçi Ticareti Geliştirme Stratejisi ve İş Fırsatları” Semineri Tacikistan Büyükelçisi, Başkonsolosu, DEİK Konsey Başkanı, TÜRKONFED İnternational Yönetim Kurulu Başkanının katılımı ile webinar üzerinden gerçekleştirilecek.

Fırat Üniversitesi İle Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İki Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında iki protokol imzalandı.

Elazığ TSO ile TradeValley arasında “Dış Ticaret Protokolü” İmzalandı

Ülkemizde çok sayıda firmaya uluslararası arenada güvenli bir şekilde e-Ticaret platformu üzerinden dış ticaret hizmeti sağlayan TradaValley firması ile Elazığ TSO arasında imzalanan protokol ile Oda Üyelerimizin platforma üyelik ve tüm hizmetlerden yüzde 50 oranında indirimli hizmet alması sağlandı.

Milletvekili Erol:“ Cumhurbaşkanına Elazığ’ın sorunlarıyla ilgili genel bilgi vereceğim”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Ocak depreminin 1. Yıldönümü ve kentte yapılan çalışmaları incelemek üzere Elazığ’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı resmi karşılama protokolünde yer alarak karşılayacağını açıkladı.

Elazığ TSO ve Halkbank arasında protokol imzalandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı “ protokolü Elazığ TSO’da imzalandı.

Sondaj Kuyusu Açıldı

40-50 Yaban Keçisi popülasyonunun bulunduğu Doğa Koruma ve Milli Parkların sorumluluk alanında bulunan Harput Genel Avlak Alanı içinde yaban hayvanlarının ihtiyacı olan suyun temini amacıyla DSİ Genel Müdürlüğü ile DKMP Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Yaban Hayatı Su İhtiyacının Karşılanması Protokolü çerçevesinde talep edilen su sondaj kuyusu Harput'ta Karataş köyünün yaklaşık 1,5 km güneyinde 150 m derinliğinde açılan ve 5 l/s su verimine sahip su kuyusunun delgisi tamamlandı.

Hizmet İş ve Yurtbaşı Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

Yurtbaşı Belediyesi ile Hizmet İş arasında işçilerin sosyal haklarına katkı sunmak amacıyla protokol imzalandı. Protokolle, çalışanlara 2 dönem için toplam 0 zam öngörülüyor.

Hayırseverler İle Yapılan Protokoller Kapsamında Yeni Okulların Yapımına Başlandı

24 Ocak depreminde ağır hasar görerek yıkımı gerçekleştirilen okulların yerine, hayırseverlerle yapılan protokoller kapsamında yenilerinin yapımına başlandı.

Elazığ TSO Üyesi İşletmelerin Elektrik Faturalarına İndirim Protokolü İmzalandı

Elazığ’da 24 Ocak’ta gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırat Elektrik Perakende A.Ş. arasında Oda Üyelerinin elektrik faturalarına 12 ay süreyle sabit fiyat uygulamasını içeren protokol imzalanarak yürürlüğe girdi.

Erimli Belediyesi Çalışanlarına Yüzde 20 Zam Yapıldı

Hizmet iş sendikası ve erimli belediyesi arasında imzalanan protokolle, belediye çalışanlarının maaşlarına yüzde 20 zam yapıldı.