Gençlik Merkezi, gençlerin yüzünü güldürüyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Kovancılar Gençlik Merkezi, Karagedik Köyü'nü ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Merkezde yürütülen faaliyetlerin yanı sıra yakın zamanda hizmete açılan Kovancılar Gençlik Merkezi hem Jeopolitik olarak hem de geçiş güzergahı olduğu için Palu Karakoçan ve Kovancılar üçgeninde Gençlere ve Çocuklara ulaşması adına büyük önem taşıyor. Ayrıca Sosyal Uyum ve Gençlik Projesi’nin de hayata geçmesi ile büyük bir ivme kazanan Gençlik Merkezleri sadece Merkez çatısı altında değil, Köylere Beldelere giderek varlığını hissettiriyor.
Akıl Zeka Oyunları, eğitsel oyunlar, yüz boyama ve sohbetler, Gençlik Liderleri ve Sosyal Çalışmacılarılar tarafından gerçekleştirildi.
Gençlik Lideri Betül Varol yaptığı değerlendirmede; “Belirlenen programlar neticesinde belirli zamanlarda köylerimiz ziyaret edilerek okullar açılana kadar faaliyetlerimize devam edeceğiz, okulların açılmasıyla birlikte bu defa gençlerimizi asıl yuvalarında ağırlamanın heyecanını  yaşayacağız.  Bizlere asıl ihtiyacın olduğu kısıtlı imkanlarla çocukluklarını ve gençliklerini geçiren gençlerimize ulaşmanın heyecanıyla bize geri dönen her Tebbüsüme şahit olmak büyük gurur verici” dedi.

Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise; “Gençlik Liderimizin çalışmaları ve öz verileri Elazığ olarak ta benimsenmiş gerek deprem sürecinde gerekse pandemi de yağtığı çalışmalarla toplumumuzda büyük bir yer edinen Gençlik Liderlerimizi yürekten kutluyorum. Zaman ilerledikçe kadromuz ve Gençlik Merkezi sayımız arttıkça artık Elazığ İlimizde ulaşılmadık genç, bizlerden haberi olmayan köy kalmamasına gayret göstereceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN