Gündem

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü sebebiyle Malkara Ziraat Odası tarafından Hükümet Önünde Çelenk Sunma töreni gerçekleştirildi.

ABONE OL  

14 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirilen merasime, Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu, Belediye Lider Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Siyasi Parti Liderleri, STK Liderleri ile Temsilcileri, Dernek Liderleri, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Çelenk sunam merasimi, Atatürk Anıtı önüne Malkara Ziraat Odası, S.S. 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi ve 209 Sayılı Malkara Tarım Kredi Kooperatif çelenklerinin sunulması, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm aziz şehitlerimiz ismine yapılan hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Çelenk Sunma Merasimi, Malkara Ziraat Odası Meclis Lideri Teoman Kesebir’in yapmış olduğu günün mana ve kıymeti belirten konuşmasının akabinde sonra buldu.

Çelenk Sunma programının gerisinde Malkara Ziraat Odasını ziyaret eden Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, “İçinde bulunduğunuz süreçte emekleriyle toprağı yoğuran çiftçilerimizin değerini ve değerini en derinden hissediyoruz.

Tarım siyasetlerinin güzelleştirildiği, çiftçilerimize hak ettikleri kıymetin verildiği ve alın terinin karşılandığı bir yıl olmasını temenni ediyor, tarım eko sistemini ayakta tutan tüm Çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.” diyerek Malkara Ziraat Odası Lideri Mustafa Gündüz’e ikramını takdim etti.

Malkara Ziraat Odası Lideri Mustafa Gündüz ise his ve düşüncüleri için Belediye Lideri Ulaş Yurdakul’a teşekkür edip, çiftçilerin hakkını sonuna kadar koruyarak, kendilerine dayanak olacaklarını belirtti.

İstek, dilek ve temennilerinden akabinde 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlama programı, Malkara Ziraat Odasında verilen ikramların akabinde son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı