Gündem

Anneleri için limonata ve şerbet yaptılar

ABONE OL  

Engelliler Haftası aktiflikleri sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında farklı bir aktifliğe daha imza attı. Büyükşehir Belediyesi’nin Engelli Hizmet Merkezlerinden yararlanan bir küme öğrenci, Köstem Zeytinyağı Müzesi’ni ziyaret etti ve “Renkler, Kokular ve Tatlar Atölyesi”nde anneleri için limonata ve reyhan şerbeti yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Köstem Zeytinyağı Müzesi uyumunda 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel bir aktifliğe imza atıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin Engelli Hizmet Merkezlerinden yararlanan bir küme öğrenci ve anneleri Köstem Zeytinyağı Müzesi’ne konuk oldu. Müzede zeytinyağının tarihi seyahatine çıkan çocuklar ve anneleri, seyahat sonrasında Müze Restoran Polima’da yemek kültürü araştırmacısı Sibel Önbaş’la “Renkler, Kokular ve Tatlar Atölyesi”nde anneleri için limonata ve reyhan şerbeti yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nilay Seçkin Öner, müze kurucularından Güler Köstem’e çocukların yaptığı tabloyu armağan etti. Nilay Seçkin Öner, veli ve öğrencilerin hayatın geriliminden uzaklaştıklarını söyleyerek “Gerçekten çok manalı ve yararlı bir atölyeydi. Hem zeytinyağı müzesini gezip hem sağlıklı içecekler yaptık. Bugün annelerimiz oturdu, çocukları limonata ve şerbetlerini hazırladı” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı