Gündem

Aydın Erten Rekreasyon Alanı Hizmete açılıyor

ABONE OL  

Konak’ta kentin en büyük oksijen depolarından biri olan Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı hizmete açılıyor. Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı’nı 18 Mayıs tarihinde hizmete açacaklarını belirten Lider Batur, “Sözümüzü tuttuk, merhum Lider Aydın Erten’in ismini taşıyan rekreasyon alanını hemşehrilerimize kazandırdığımız için memnunuz, gururluyuz” dedi.

Konak Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığından 29 yıllığına tahsisi alınan Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nda yaptığı çalışmaları tamamlayarak açılış için gün saymaya başladı. 80 dönümlük alanıyla ilçenin akciğeri pozisyonundaki Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’ndaki yenileme çalışmalarının tamamlandığını belirten Konak Belediye Lideri Abdül Batur, açılışını 18 Mayıs tarihinde yapacakları muştusunu verdi. Belediyeye tahsisi öncesinde yakılıp yıkılan, gördüğü ziyan nedeniyle harap halde bulunan alanda geniş kapsamlı bir yenileme çalışması yaptıklarının altını çizen Lider Batur, İzmirlilere alternatif bir dinlenme alanı kazandırmanın memnunluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Lider Batur, 18 Mayıs Çarşamba günü saat 18.30’da yapılacak merasime tüm İzmirlileri davet ederek, “Sözümüzü tuttuk, Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nın yine tahsisini sağladık. Tahsisin akabinde alanı baştan başa yeniledik. Yanmış, yıkılmış kafeteryasını, oyun alanlarını, seyir teraslarını yeniledik. Gençlerimizi düşünerek alana bir de Macera Parkı ekledik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımıza yetiştirdik. İzmirlilerin, tabiatın içinde aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri süper bir tesis oldu. Tüm halkımızı bu hoş alanın hizmete açılış merasimine davet ediyorum” dedi.

“Aydın Erten ismine yakıştı”

Konak Belediyesi Meclis Üyelerinin de dayanağıyla atıl halde bulunan Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nın, Tarım ve Orman Bakanlığından 29 yıllığına tahsisinin yapıldığının altını çizen Lider Batur, merhum Lider Aydın Erten ismine yakışır bir yenileme yaptıklarını söyledi. Lider Batur, “Verdiğimiz kelamı tuttuk. İzmir’in kent merkezindeki en büyük akciğerlerinden olan Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nın 29 yıllığına tahsisini alarak yenileme çalışmalarımızı tamamladık. Bu süreçte emeği geçen tüm Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok kapsamlı bir yenileme çalışması yaptık, adeta alanı baştan yarattık ve merhum Lider Aydın Erten ismine yakışır bir görünüme kavuşturduğumuzu düşünüyorum. Tüm İzmirlilerin kentin içinde, dinlenebileceği, çocuklarıyla vakit geçirebileceği, alternatif bir dinlenme ve aktivite alanı yarattık. Güzel olsun” dileğinde bulundu.

Macera Parkı İzmirlileri bekliyor

80 dönümlük alanıyla, eşsiz Körfez görünümüyle, İzmir’in kent merkezindeki en büyük akciğerlerinden olan Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı adeta bir oksijen deposu. Yeşiliyle, İzmir Körfezi görüntüsüyle alternatif bir dinlenme alanı olan rekreasyon alanında aktivite arayanlar da unutulmadı. Aktivite tutkunları düşünülerek yapılan yenileme çalışmasında bir de “Macera Parkı” oluşturuldu. Dev salıncak, ip parkuru, ağ trombolin, atış poligonu ve zipcoaster üzere oyun elemanlarının yerleştirildiği Macera Parkı, her yaştan macera tutkunlarını bekliyor.

Etraf düzenlemesi baştan ayağa yenilendi

Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı, sil baştan düzenlenerek adeta tekrar yaratıldı. Ziyaretçilerin, tabiatın ve görüntünün keyfini çıkarması, aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilmesi için harabe haldeki alanda yer alan tüm yapı ve yollar birer birer elden geçirildi. Yanmış kısımlar yine inşa edilirken, yürüyüş yolları, banklar, seyir terasları yenilendi. Etraf düzenlemesi kapsamında yürüyüş yollarındaki deforme olmuş kauçuk kaplamalar değiştirildi, ahşap traversler ile yapılmış basamakların tamamı elden geçirildi. Alanı çevreleyen duvar ve çitler de tamir edilerek daha inançlı ve estetik hale getirildi. Çocuk oyun kümeleri yenilenirken kullanılamaz durumdaki basketbol alanı sporseverlerin kullanımına hazırlandı. Yanmış olan kafeterya (kır kahvesi) ve güvenlik odaları büsbütün yenilendi. Konak Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla yesyeni bir görünüme bürünen, alana eklenen macera parkıyla başta gençler olmak üzere tüm İzmirlilere hitap eden, İzmir Körfezi’ne bakan yemyeşil bir tabiat içinde yer alan oyun alanları, spor alanları, seyir terasları, kır kahvesiyle İzmirlilere nefes aldıracak Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı, 18 Mayıs Çarşamba günü saat 18.30’da düzenlenen merasimle hizmete açılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı