Gündem

Bakan Yanık’tan ‘Aile’ için videolu mesaj

ABONE OL  

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Haftası münasebetiyle yayımladığı görüntülü iletisinde, aile kurumuna sahip çıkmanın ve onu pahalara ahenk biçimde günümüz kuralları dahilinde güçlendirmenin yolunun karşılıklı sevgi, fedakarlık ve adaletli paylaşımdan geçtiğini söyledi.

ANKARA (İGFA) – Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Haftası münasebetiyle görüntü bildiri yayımladı.

Bakan Yanık, iletisinde, “Güçlü toplum, güçlü devlet demektir. Güçlü devlet halkına sahip çıkarak onun refahı, huzuru ve güvenliği için her türlü dayanağı verebilir. Bu birbirine bağlı zincirin en değerli halkası olarak biz sağlıklı yapıdaki aileyi görüyor ve bu yüzden her fırsatta ‘Biz büyük bir aileyiz’ diyoruz”” dedi.

“Her ne kadar ‘toplumun en küçük birimi’ olarak tanımlansa da aslında bizim için manası çok büyük olduğunu kaydeden Bakan Yanık, bildirisinde şu görüşlere yer verdi:

“Barındığımız yerin ismi ‘evdir’ ancak o meskeni yuva yapan içindeki sevgi, merhamet, fedakârlık, paylaşma ve dayanışma hisleridir. Bu hislerle o konutta yaşayan beşerler da ‘aile’ olur. Aile kurumuna sahip çıkmanın ve onu değerlerimizle uyumlu bir formda günümüz kuralları dahilinde güçlendirmenin yolu, tekrar karşılıklı sevgi, fedakârlık, sorumluluk ve adaletli paylaşımdan geçiyor. Bu çatı altındaki münasebetlerin ve bireylerin sağlıklı, memnun ve güçlü olması toplumun güçlü olması demektir. Güçlü toplum, güçlü devlet demektir. Güçlü devlet halkına sahip çıkarak onun refahı, huzuru ve güvenliği için her türlü dayanağı verebilir. Bu birbirine bağlı zincirin en değerli halkası olarak biz sağlıklı yapıdaki aileyi görüyor ve bu yüzden her fırsatta ‘Biz büyük bir aileyiz’ diyoruz. Bu hislerle 85 milyonluk büyük ailemizin aile haftasını tebrik ediyor, gelecek hoş günleri ahenk içerisinde, daima birlikte inşa etme temennisiyle sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum”.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı