Gündem

Başkan Batur’dan mitinge davet

ABONE OL  

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Konak Kent Konseyi’nin genel şurasında konuştu. Konak’ın Kent kurulu ve mahallî idare dayanışmasını en düzgün gösteren ilçelerden olduğunu lisana getiren Lider Batur, “Biz, belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte her vakit emrinizdeyiz. Kent kurulundan gelen her türlü çalışmaya daima yeşil ışık yakıyoruz, destekliyoruz, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi. Kurul bileşenlerini 21 Mayıs İstanbul mitingine de davet eden Lider Batur, “Canan Kaftancıoğlu yalnız değil. Her vakit onun yanındayız. Yanında olduğumuzu da 21 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak mitingde hepimiz göstermeliyiz. Bu, Canan Kaftancıoğlu’nun mitingidir” diye konuştu.

Konak Kent Kurulu, 21. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Genel şurası izleyenler ortasında Konak Belediye Lideri Abdül Batur’un yanı sıra İzmir Kent Kurulu Lideri Prof. Dr. Adnan Akyarlı, Chp İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP Konak İlçe Lideri Akın Küçükoğullarından, Düzgün Parti Konak İlçe Lideri Coşkun Tatar, CHP İzmir Vilayet yöneticileri, Konak Belediyesi meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri ile muhtarlar yer aldı. Genel konsey öncesi yaptığı konuşmada kent kurullarının kentler, sivil toplum ve mahallî idareler için ehemmiyetini lisana getiren Lider Batur, Konak’ın mahallî idare ve kent kurulu dayanışmasında örnek bir ilçe olduğunu vurguladı ve şunları söyledi:

“Narlıdere’de mahallî idareyle kent kurulları ortasındaki alakayı yanlışsız yöneten ve bu idare şekliyle da kent kurullarının verimli olarak çalışmasını sağlayan bir anlayış göstermiştik. Konak Belediye Lideri olduktan sonra da bedelli dostumuz, meclis üyemiz Sayın Hamit Mumcu başkanlığındaki yürütme şurası ve öteki arkadaşlarımızla kent kurulu ve lokal idare dayanışmasını en düzgün biçimde gösteren ilçelerden bir tanesi olduk. Her vakit yan yana ve birlikte hareket ettik. Bundan sonra da birlikte olmaya devam edeceğiz. Genel heyetinizin kent kurulumuza, Konak’ımıza, İzmir’imize güzel olmasını diliyorum.”

Kent kuruluna her vakit yeşil ışık

Lider Batur, Konak Belediyesi olarak Konak Kent Konseyi’nin her vakit yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerine dikkat çekerek, “Konak Kent Kurulu Lideri ve yürütme heyetini kutluyorum. Bu devir büyük bir talihiniz var. Sevgili dostumuz Adnan Akyarlı İzmir Kent Kurulu Lideri. Tam bir ahenk içerisinde projelerin hayata geçmesi, verimli olması, halka dokunması noktasında biz de belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte her vakit emrinizdeyiz. Kent kurulundan gelen her türlü çalışmaya daima yeşil ışık yakıyoruz, destekliyoruz, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi.

Birlik olmaya davet

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, tüm kurul bileşenlerini 21 Mayıs İstanbul mitingine davet ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hukukun işlemediğini, özgürlüklerin yok edildiğini geçtiğimiz bir iki gün içinde yine yaşadık. On üç yıl evvel atılan bir tweet yüzünden onuruyla, duruşuyla her vakit bizim de takdir ettiğimiz gözü pek yürek Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’na yapılan bu haksızlığı şiddetle kınıyorum. Bugün Canan hanıma yapılan yarın herkese yapılabilir. Hepimiz kamusal misyon yapıyoruz. Bizim veremeyeceğimiz hesabımız yok. Lakin onlar nasıl hesap verecek vakti gelince göstereceğiz. Adaletin, özgürlüğün, demokrasinin olmadığı bir ülke ekonomik krizler de yaşar, her türlü krizi yaşar. Burudan şunu da haykırmak istiyorum. Canan Kaftancıoğlu yalnız değil. Her vakit onun yanındayız. Yanında olduğumuzu da 21 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak mitingde hepimiz göstermeliyiz. Bu, Canan Kaftancıoğlu’nun mitingidir. Hepinizi davet ediyorum.”

Mumcu inanç tazeledi

Tmmob üyesi odaların İzmir şubeleri, Disk, Türk-iş, Kesk Tüm Bel-sen, Tüm Yerel-sen, TTB İzmir şubesi, İzmir Barosu temsilcileri ve yaklaşık 200 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile muhtarların katıldığı genel heyete çarşaf listeyle gidildi. Mevcut Lider Hamit Mumcu yeninden seçilerek itimat tazelerken idare heyeti Ozan Ali İlgazi, Ertan Parlar, Engin Taş, Yasemin Sağlam, Helil İnay Kınay, Ünal Kalfa ve Buğse Koca’dan oluştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı