Gündem

Bursa uluslararası 60’ncı buluşmaya hazır

ABONE OL  

Türkiye’nin en uzun soluklu aktifliği Memleketler arası Bursa Festivali’nin 60’ıncısı, 12 Haziran–7 Temmuz tarihleri ortasında birbirinden ünlü sanatçı ve kümelerin iştirakiyle gerçekleştirilecek.

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi ismine Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu sene 60’ıncısı düzenlenecek olan ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin tanıtım toplantısı, Çelik Palas Otel’de yapıldı. Şenliğin tanıtım toplantısına Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, BKSTV Lideri Sadi Etkeser ile BKSTV İdare Heyeti, sponsor firmaların temsilciler ve basın mensupları katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, misyona yeni gelen BKSTV Lideri Sadi Etkeser ve idare şurası üyelerine muvaffakiyetler dilerken, bu vakte kadar emeği geçen tüm isimlere teşekkür etti. Bursa Festivali’nin 1962 yılından beri Bursa’ya mal olmuş ve kentle özdeşleşmiş özel bir tertip olduğunu belirten Lider Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde ve sponsorların katkılarıyla Bursa’da kültür ve sanat hayatının daha da canlandığını tabir etti. 1962 yılından bu yana gerçekleştirilen Bursa Şenliği’nin her geçen gün büyüyerek devam ettiğini anımsatan Aktaş, bu yıl şenliğin 60’ıncı yılını yaşayacaklarını belirtti. Geçen sene Altın Karagöz Halk Dansları müsabakasını yapamadıklarını kaydeden Aktaş, “Festivali ise pandemi kuralları çerçevesinde kısıtlı olarak yapmıştık.

Kentte de bu bahiste önemli hasret oluştu.

İnşallah bu sene yeni sanatçılarımızla Bursa Şenliği sevenleriyle buluşacak. Şenlik coşkusu 2022 Türk Dünyası Kültür Başşehri aktiflikleri kapsamında daha da büyecek” diye konuştu. BKSTV Lideri Sadi Etkeser ise nesilden nesle 60 yıldır devam eden bu hikayenin 12 Haziran–7 Temmuz tarihleri ortasında kenti aydınlatmaya devam edeceğini belirtti.

Müzik ve sanat şöleninin ayrıntıları hakkında bilgi veren Etkeser, kar maksadı gütmeyen vakfın kültür ve sanat kalitesini arttırmak emeliyle yaptığı çalışmalara bugüne kadar takviye olan vakfın Onursal Lideri Fatma Durmaz Yılbirlik’e ve tüm sponsorlara teşekkür etti. Şenlik biletlerinin 18 Mayıs Çarşamba gününden itibaren, biletinial.com, 27 Mayıs Cuma gününden itibaren Tayyare Kültür Merkezi ve Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu gişelerinden temin edilbileceğini, bilet fiyatlarının 50 TL ile 200 TL ortasında değiştiğini kaydetti. Öte yandan ‘60. Memleketler arası Bursa Festivali’ programı şöyle:
12 Haziran 2022 Pazar – Fahir Atakoğlu- BBDSO
14 Haziran 2022 Salı – Nil Karaibrahimgil
15 Haziran 2022 Çarşamba – Barcelona Gibsy Balkan Orkestrası
17 Haziran 2022 Cuma – Selen Beytekin-Fatih Erkoç-Jazz Orkestrası
18 Haziran 2022 Cumartesi – Mark Eliyahu-Perdenin Gerisindekiler
20 Haziran 2022 Pazartesi – Hadise
22 Haziran 2022 Çarşamba – Sevcan Orhan-Musa Eroğlu
24 Haziran 2022 Cuma – Burcu Güneş-Selami Şahin
25 Haziran 2022 Cumartesi – Yüzyüzeyken Konuşuruz
28 Haziran 2022 Salı – Lazgi ‘Ruhun ve Aşkın Dansı’ gösterisi
29 Haziran 2022 Çarşamba – Simge Sağın-Mehmet Fazilet
30 Haziran 2022 Perşembe – Sibel Can
1 Temmuz 2022 Cuma – Nilüfer Bayan Korosu ‘BKSTV 60. Yıl Özel Gecesi
2-7 Temmuz 2022 – Altın Karagöz Halk Dansları Müsabakası
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı