Gündem

Doğu Türkistan’dan MHP Kayseri’ye ziyaret

ABONE OL  

MHP Genel Lider Yardımcısı İsmail Özdemir, Kayseri’de yaşayan Doğu Türkistan davasının temsilcileri ile bir ortaya gelerek MHP Genel Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin selamlarını iletti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
MHP Genel Lider Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP Vilayet Lideri Adnan İncetoprak ve MHP Vilayet Yöneticileri, Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Lideri Sadullah Doğutürk, Derneğin Onursal Lideri Erkin Beğ Uygurtürk ve Doğu Türkistan davasına ömrünü harcayan merhum Mehmet Cantürk’ün oğlu Kul Ahmet Cantürk ile bir ortaya geldi.

Özdemir, toplantıda Türkiye’de ve Kayseri’de yaşayan Doğu Türkistanlılar’ın yaşadığı zahmetler ve gelişmelerle ilgili olarak Doğu Türkistan davasının temsilcileri ile görüş alışverişinde bulundu.

Kayseri’ye bir müddet evvel gelen Uygurlarla ilgili olarak da bilgiler alan Özdemir, “Doğu Türkistanlı, değerli soydaşlarımız Uygur kardeşlerimizin bizim gönlümüzde farklı bir yeri vardır. Uygur Türklerinin hüznü yüreğimizdedir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Liderimiz, Bilge Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sizlere selamlarını getirdim. ” diyerek, Türklük ve Türkiye merkezli olarak Doğu Türkistanlıların hakkaniyetle temsil edilmeleri konusunda da gereken her türlü dayanağı vereceklerini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı