Gündem

En güzel kareler ödüllendirildi

ABONE OL  

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 17’incisi düzenlenen Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen fotoğraf yarışında dereceye giren yarışmacılara mükafatları merasimle verildi.

Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri kapsamında her yıl düzenlenen ve fotoğraf severlerin büyük ilgi gösterdiği fotoğraf yarışında dereceye giren yarışmacılara mükafatları takdim edildi. Fetih Şenlikleri’nin en hoş karelerinin belirlendiği fotoğraf yarışı, dijital (sayısal) ve dron fotoğrafları kategorisinde gerçekleştirildi. Yarışa 45 kişi 558 yapıtla müracaat yaptı.

Nisan ayı boyunca gerçekleştirilen etkinliklerde çekilen fotoğraflar heyet üyeleri Alper Keskin, Ergun Karadağ, Gülşah Cebelli Öncel, Galip Çetiner, Prof. Dr. Oktay Çolak, Özcan Taras, Serpil Savaş ve Fahrettin Beceren tarafından değerlendirildi. Yapılan kıymetlendirme sonucunda sayısal (dijital) kategorisinde birincilik mükafatı Ömer Koşukavak’ın olurken, ikincilik mükafatı Ahmet Turan Biter’in, üçüncülük mükafatı ise Şevki Karaca’nın oldu.

Mansiyon mükafatlarını ise Alaattin Şenol ve Meral Kızrak kazandı. Dron fotoğrafı kategorisinde ise birincilik mükafatını Ahmet Aslan elde ederken, ikincilik mükafatı Murat İbranoğlu, üçüncülük mükafatı ise Ahmet Çetintaş’ın oldu. Mansiyon mükafatlarını ise Mustafa Kılıç ve Esengül Alıcı kazandı.

“BİRBİRİNDEN HOŞ ANLAR FOTOĞRAF KARELERİNE YANSIMIŞ”

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleştirilen ödül merasimine Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Murat Demir, BUFSAD İdare Heyeti Lideri Serpil Savaş, belediye lider yardımcıları ve çok sayıda fotoğraf sanatkarı katıldı. Dereceye giren fotoğraflar ile birlikte heyet üyeleri tarafından sergilenmeye bedel görülen toplam 50 fotoğrafın yer aldığı standın açılışını gerçekleştiren Lider Dündar, “Fetih Şenlikleri kapsamında düzenlenen fetih yürüyüşü, memleketler arası tarihi kent koşusu, rahvan atları yarışı üzere etkinliklerde fotoğraf sanatkarları tarafından birbirinden hoş anlar yakalanmış ve bu anlar fotoğraflanarak ölümsüzleştirilmiştir” dedi.

“BİRBİRİNDEN HOŞ KARELER ORTAYA ÇIKTI”

Osmangazi Belediyesi olarak Bursa’nın fethinin 696’ıncı yılında bu yıl 17’ncisi düzenlenen Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nin fotoğraf yarışının sonuçlarının açıklanması ve stant açılışı son bulduğunu söz eden Lider Dündar, “Nisan ayı boyunca devam eden fetih şenlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerde, fotoğraf sanatkarlarımız birbirinden hoş fotoğraflar çektiler. BUFSAD ile birlikte gerçekleştirdiğimiz fotoğraf yarışına katılan fotoğraf sanatkarlarının çektiği kareler, değerli heyet üyelerimiz tarafından değerlendirmeye alındı. Şenliklerin en hoş anları fotoğraf sanatkarları tarafından yakalanarak ortaya birbirinden hoş kareler çıktı. Dron ve dijital kategoride fotoğraflar değerlendirildi. Müsabakaya fotoğraf severlerin ilgisi epey büyük oldu. Ben müsabakaya katılan tüm fotoğraf severlere teşekkür ediyorum. Dereceye giren fotoğraf sanatkarlarımız da tebrik ediyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Lider Vekili Murat Demir ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Belediyecilik yalnızca teknik işlerden ibaret değildir. Kültür, sanat ve eğitim hususları da ayrıyeten belediyelerin ehemmiyet verdiği hususlardır. Bu alanları boş bıraktığımız vakit kentin ruhunu da kaybetmiş oluyoruz. Bursa üzere bir kültür kentinde yaşıyorsak sorumluluğumuz daha da artmakta. Fotoğrafçılık 100 yılı aşkın müddettir bütün dünyanın gündeminde. Gelişen teknoloji ile birlikte fotoğraf sanatına olan ilgi de artmakta. Osmangazi Belediyemiz tarafından klâsik olarak düzenlenen fotoğraf yarışı, fotoğrafçılık sanatı ismine ehemmiyet taşıyor. Bu yarışın düzenlenmesinde emeği geçenlerle teşekkürlerimi sunuyor, iştirak sağlayan tüm fotoğraf severleri tebrik ediyorum.”

Bursa Fotoğraf Sanatkarları Derneği İdare Şurası Lideri Serpil Savaş da BUFSAD olarak Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nin klasik hale gelen etkinliklerinden biri olan fotoğraf yarışında, BUFSAD olarak yer almaktan ötürü büyük memnunluk duyduklarını lisana getirdi.

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, dereceye giren yarışmacılara mükafatları takdim ettikten sonra protokol üyeleri ve iştirakçiler ile birlikte sergiyi gezerek fotoğrafları inceledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı