Gündem

Finlandiya’ya Kayseri Üniversitesi imzası

ABONE OL  

Finlandiya Büyükelçisi Ari Maki’nin iştiraki ile düzenlenen Finlandiya İş Forumu toplantısında konuşma yapan Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, mesleksel ve teknik eğitim ile sıhhat turizmi alanında Kayseri kenti ile Finlandiya ortasında yapılacak olası işbirliklerini anlattı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri’nin ticaret, sanayi, kültür, turizm, eğitim, sıhhat, tabiat ve spor kenti olduğunu söz etti.

Çok sayıda medeniyete konut sahipliği yapan Kayseri’nin turizm cazibesine sahip vilayetler ortasında olduğuna vurgu yapan Rektör Karamustafa, bilhassa sıhhat turizmi alanında Kayseri’nin mevcut imkanları ile sahip olduğu potansiyeli anlattı.

Sıhhat turizmi alanında Kayseri kenti ile Finlandiya’nın işbirliği konusunda kıymetli fırsatların bulunduğunu tabir eden Rektör Karamustafa, bu bahiste yapılacak proje ve çalışmalarla mevcut durumun en güzel biçimde kullanılabileceğini ve ileriye taşınabileceğini söyledi.

Rektör Karamustafa, “Finlandiya ile Kayseri kentimiz yalnızca ticaret ve sıhhat turizmi alanında değil mesleksel ve teknik eğitim alanında da işbirliğine gidebilir. Kayseri Üniversitemizin mesleksel ve teknik yükseköğretimde kıymetli gayeleri bulunmakta. Üniversitemiz, mesleksel eğitimin sanayi ile entegrasyonu konusunda kıymetli projeler yürütmektedir. Finlandiya’daki üniversiteler ile Kayseri Üniversitemiz mesleksel ve teknik yükseköğretimin sanayi ile entegrasyonu konusunda işbirliği yapabilir. Bu işbirliği gerek öğrenci ve öğretim elemanı değişim programları, gerekse proje geliştirne ve girişimcilere yönelik diğer işbirlikleri ile gerçekleştirilebilir. Kayseri Üniversitesi olarak Finlandiya’daki üniversiteler ile işbirliğine hazırız. Kâfi ki bu mevzuda birlikte projeler geliştirilsin, bu mevzuda bugün açılışını yaptığımız Finlandiya’nın Kayseri Fahri Konsolosluğuna da değerli vazifeler düşmektedir” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı