Gündem

Gençler Geleceği, Dünyayı ve Türkiye’yi Daha İyi Değerlendiriyor

ABONE OL  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yılı vesilesiyle üyeleri üniversiteli gençlerden oluşan EGİAD Gençlik Komitesi ile biraraya gelen Ege Genç İş İnsanları Derneği Lideri Alp Avni Yelkenbiçer, “Herkesin geleceğini aradığı, herkesin öyküsünü aradığı bir devirdeyiz. Bilhassa gençlerin daha çok insiyatif aldığı, geleceğin başkanları olarak gelecekte kelam haklarının olması gerektiği bir süreçteyiz. Gençler Geleceği, Dünyayı ve Türkiye’yi Daha Âlâ Değerlendiriyor” dedi.

Gençlik Komitesi Lideri Ezgi Çetin’in sorularıyla modenatörlüğünü yürüttüğü aktiflikte samimi yanıtlar veren EGİAD İdare Şurası Lideri Alp Avni Yelkenbiçer, genç jenerasyona çeşitli tekliflerde bulundu. Dernek Merkezi’nde gerçekleşen aktiflikte, gençlerin, Mustafa Kemal Atatürk ve 19 Mayıs ile ilgili his ve niyetlerini dinleyen Yelkenbiçer, “Bütün gençlere yürekten teşekkür ediyorum. Gençler geleceğimizde kelam sahibi olmaları sebebiyle, bir ülkenin en değerli serveti, gücü ve umududur. Bir milletin yücelmesinde en değerli faktör gençliğindir. Gençlik, toplumun da en kıymetli yapı taşıdır. Toplum hayatının büyük bir kısmını teşkil eden gençliğin donanımı, eğitim ve öğretimi, toplumun huzuru için büyük kıymet arz etmektedir. Gençler geleceği, Dünyayı ve Türkiye’yi daha âlâ değerlendiriyorlar, donanımları yüksek. Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi ülkesi için verdiği çabayı çok âlâ biliyorlar ” dedi.

“Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı; Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıdır. Bu aslında bir ulusal kurtuluş savaşının başlangıcıdır. Hasebiyle verilen uğraşın başlangıcıdır” diyen Yelkenbiçer, STK’larda yer alan gençlerin ekip çalışmasına daha yatkın olduğunu da hatırlatarak, “STK’larda yer almak sizleri güçlendirir. Kurtuluş savaşı da bir ekip çalışmasıydı. Dünyada Genç İş İnsanları Derneği olan GİAD kavramı ne yazık ki yok lakin ülkemizde bizde var ve çok değerli buluyorum. Gençler artık birbirine daha yakın vakit dilimine ilişkin farklı nesilleri temsil ediyor; EGİAD bu jenerasyonlar üzerine çalışıyor ve hazırlık yapıyor. Herkesin geleceğini aradığı, herkesin öyküsünü aradığı bir devirdeyiz. Daha çok STK’larda yer alıp geleceğinizi şekillendirmelisiniz. Bilhassa gençlerin daha çok insiyatif alması, geleceğin önderleri olarak gelecekte kelam haklarının olması gerekiyor. Şikayet etmek yerine tahlil teklifleri sunan, toplumsal teşebbüsçüler olarak faaliyetlerini sürdüren, sorun gördüklerinde tahlil teklifleri üreten, iş dünyası ile daha sık bir ortaya gelen, yeşil ve dijital dönüşümü önemseyen, sorgulayan, araştıran gençlikle beraberiz. Bundan gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı