Gündem

Hayati İnanç: Verirse nimet, vermezse hikmet

ABONE OL  

Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan müellif Hayati İnanç, duanın, af dilemenin, Allah’a yaklaşmanın değerini anlatarak, Allah’ın vermesinin nimet vermemesinin hikmet olduğunu vurguladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 12.’si düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’nda konuşan muharrir Hayati İnanç, “Allah’tan istemek lazım” dedi. ‘Hayata Şiirden Bakmak’ isimli söyleşisinde okuyucularıyla buluşan İnanç, divan edebiyatından beyitler okuyarak yaşama dair değerli nasihatlerde bulundu.

“İNSANOĞLU ZORLAŞTIRIYOR”

Mutluluğun formülünün kolay olduğunu söyleyen İnanç, “Ama insanoğlu zorlaştırıyor. Nakdimizi ve vaktimizi gereksiz biçimde harcıyoruz. Vakit değerli bir şeydir. Değerini bilmeyen vefasızdır” dedi.

ALLAH’TAN İSTEMEK LAZIM

Duanın, af dilemenin, Allah’a yaklaşmanın ehemmiyetini anlatan Hayati İnanç, “İnsan öfkelendiği, güç durumda kaldığı vakit tövbe etmeyi, aklını başına toplamayı bilmez. Ancak duanın kabul vakitleri da sıkıntı anlarıdır. Allah’tan istemek lazım. Verirse nimet, vermezse hikmettir” diye konuştu.

“HER ŞEY EMANET”

İnsanın kendini var sandığını söyleyen İnanç, “Her şey emanet. İnsan vücut ve ruhtan oluşmuştur. Vücut, binek… Ruh ise sensin. Bineği düzgün sürersen seni düzgün yere götürür. Kendi haline bırakırsan götüreceği yer ahırdır. Hak ettiğinden fazla paha verilen her şey insanın başına bela olur. Vücut, servet gibi…” sözlerini kullandı.

MEST OLDULAR

Söyleşi programını ilgiyle takip eden vatandaşlar, Hayati İnanç’ın verdiği bilgiler ve anlattıklarıyla kendilerini mest ettiğini belirterek, fuarı ve söyleşi programını düzenleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

15 MAYIS PAZAR DA DOLU DOLU GEÇECEK

‘Şiir’ ana temasıyla kapılarını açan 12. Kocaeli Kitap Fuarı’nda 15 Mayıs Pazar günü Emrah Sefa Gürkan, Gri Koç, Okan Bayülgen, Pelin Çift, Bekir Develi, Doğu Perinçek, Nurullah Genç, Erol Erdoğan, Uğur Arslan’ın yanı sıra birçok müellif okuyucularıyla buluşacak.

4 FARKLI SALONDA SÖYLEŞİ VE AKTİFLİK

Kocaeli Kongre Merkezi’nde Akçakoca, Selim Sırrı Paşa, Karamürsel Alp ve Süleyman Paşa olmak üzere 4 başka salonda söyleşi ve etkinliklere sahne olan kitap fuarında ayrıyeten yayınevleri kendi stantlarında müelliflerine imza günleri düzenliyor. Alanda yayınevleri, sahaflar ve STK’lar için ayrıyeten özel olarak çadırlar da hazırlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı