Gündem

”Hepimiz birbirimizin Ademi ve Cennetiyiz”

ABONE OL  

12. Kitap fuarının birinci gününe katılan sevilen müellif Dr. Senai Demirci’den manalı söyleşi;

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kocaeli Kitap Fuarı’nın birinci gününe sevilen muharrir Dr. Senai Demirci “Cennet” bahisli söyleşisi ile katıldı. Kocaeli Kongre Merkezi’nde okurlarıyla bir ortaya gelen Dr. Demirci, “Bizler birbirimizin ödeviyiz. Rabbimiz diyor ki ‘bana olan itaatinizi beşerler ortasına yayabiliyor musun, bana olan itaatini yarattığım Adem’e olan hürmetle ölçerim diyor. Bu sebepten hepimiz birbirimizin Ademi ve cennetiyiz” dedi.

SAYIN KAÇ ŞAHSA CENNET OLDUNUZ

Süleyman Paşa Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşide sevilen müellif, cennetin bir ödül olarak değil bir ödev olarak görülmesi gerektiğine dikkat çekti. “Sen hayatı ağaca, kuşa, çiçeğe, kola, hayvana, beşere cennet yap da Allah da sana cennet yapsın” diyen Dr. Demirci, “Kaç bireye cennet oldunuz. Allah’a dönmek için razı olmuş, razı olunmuş olarak dönmek gerek. Allah’ın kulları seni ortasına kabul ettiğinde sen cennete giriyorsun. Diğerlerine verilen nimete çok şükür diyenlerin yeridir cennet. Hasetçiysen giremezsin. Birbirimize cennet olduğumuzu bilmeliyiz. Bizler birbirimizin ödeviyiz. Rabbimiz diyor ki bana olan itaatinizi beşerler ortasına yayabiliyor musun bana olan itaatini yarattığım Ademe hürmetle ölçerim diyor. Bu sebepten hepimiz birbirimizin Ademi ve cennetiyiz. O yüzden ne hoş demişler ‘Cenneti cennet yapan bana sensin, sanada ben’ Allaha inanmak kolay. Allah sana inanıyor mu değerli olan budur”

DEMİRCİ’DEN LİDER BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Senai Demirci söyleşinin sonunda Kocaeli Kitap Fuarı’nı düzenleyen ve kendilerini okurlarıyla buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı