Gündem

Kandıra Sapağı ve Demokrasi Bulvarı asfaltlandı

ABONE OL  

Demokrasi Bulvarı ve Kandıra Sapağında asfaltlama çalışmalarına başlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla İzmit Yahya Kaptan Mahallesi Demokrasi Bulvarı’nda, baskı beton kaldırım imalinin akabinde orta refüj yenilendi ve dekoratif led ışıklı aydınlatma direkleri dikildi. 400 metre uzunluktaki Demokrasi Bulvarında yağmursuyu ızgaraları yenilendi. Kandıra Sapağı Kavşak düzenleme çalışmaları kapsamında Demokrasi Bulvarı’nda eski asfalt trimer hafriyat çalışması ile söküldü. Kandıra Sapağı ile birlikte asfaltlama çalışmalarına başlandı.

LED AYDINLATMALAR

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi Demokrasi Bulvarı’nda üstyapı yenilemesi yapan Büyükşehir Belediyesi Kandıra Sapağı ile birlikte Demokrasi Bulvarında son kat aşınma asfaltı serimine başladı. Demokrasi Bulvarında yolun sağlı sollu iki tarafında da 2 bin 500 metrekare baskı beton ve bordür imalatı yapan Büyükşehir takımları, orta refüjü yeniledi ve dekoratif led ışıklı aydınlatmalar ile bulvarı estetik bir imgeye kavuşturdu. Kandıra Sapağı ile birlikte son kat aşınma asfaltı serimi yapılan bulvar yesyeni bir çehreye kavuştu.

KAVŞAK DÜZENLEMESİ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi, İzmit trafiğinin en değerli ve ağır noktalarından Eski Kandıra Sapağında yaptığı düzenleme ile trafik akışının daha akıcı ve sistemli olmasını sağladı. Kavşağın Demokrasi Caddesi irtibatında da değerli değişikler yapıldı. Bölgedeki pasif yeşil alanlar da kullanılarak kavşak geometrisi uygunlaştırıldı ve trafik kapasitesi arttırıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı