Gündem

Kayseri Talas’ta SİHAT eğitimi

ABONE OL  

Talas Belediyesi ile Erciyes Üniversitesi Sıhhat ve Yeterlilik Hareketi Topluluğu (SİHAT) tarafından ilçenin kırsal mahallelerindeki çocuklara yönelik sağlıklı hayat eğitimi verilmeye başlandı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas Belediyesi tarafından Erciyes Üniversitesi’ne bağlı Sıhhat ve Yeterlilik Hareketi Topluluğu (SİHAT) işbirliğinde birincisi Çömlekçi Mahallesi’nde gerçekleştirilen programda tıp, beslenme ve diyetetik, hemşirelik ve diş hekimliği öğrencilerinden oluşan topluluk, çocuklara sağlıklı beslenip sağlıklı birey olmalarıyla ilgili bilgiler aktardı.

Program kapsamında çocukların birinci olarak uzunluk ve kilo ölçümleri yapıldı. Akabinde göz taraması yapılarak eksikler tespit edildi. Daha sonra çocuklara sağlıklı beslenmenin kıymeti ve diş sıhhatinin korunmasıyla ilgili temel eğitimler verildi. Son kısımda ise çocuklara şahsî ağız bakım seti ile paket süt armağan edildi.

ÖĞRENCİLER TAKİP EDİLECEK

Maksadın sağlıklı ömür için yapılması gerekenleri erken yaşlarda öğretip gelecekte muhtemel problemleri azaltmak olan projede eğitimlerin akabinde belirli bir mühlet sonra çocuklar takip edilecek. Böylelikle verilen eğitimlerin hayatlarına yansıması sağlanacak.

Program başka kırsal mahallelerde devam edecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı