Gündem

Kayseri Üniversitesi 4 yaşında

ABONE OL  

Uygulama ve proje odaklı misyonu ile mesleksel ve teknik yükseköğretimde Türkiye’nin sayılı üniversiteleri ortasına girme vizyonuna sahip Kayseri Üniversitesi, kuruluşundan bu yana geçen 4 yıllık müddette önemli aralık kat etti. Bilhassa Organize Sanayi Bölgelerinde OSB-MYO kurulması çalışmalarına tartı veren Kayseri Üniversitesi, mesleksel ve teknik yükseköğretimi alana taşıyarak iş dünyasının gereksinim duyduğu nitelikli teknik işçi muhtaçlığını karşılama ve bu tarafta üretim kalitesine de katkı sağlamayı amaçlıyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Üniversitesi’nin 4 yıllık çalışmasını pahalandıran Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, yeni üniversite olmalarına karşın sorumlulukların ağır olduğunu belirtti ve bulunduğu kente, ülkemize ve topluma katkı konusunda öngörülen gayeleri azimle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Rektör Karamustafa’nın iletisi şöyle; “9 Mayıs 2018 tarihinde TBMM’de 7141 sayılı kanunla kuruluşları kabul edilen ve 18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de kuruluşları yayımlanan yeni üniversiteler ortasında yer alan Kayseri Üniversitemiz, bugüne kadar geçen 4 yıllık müddette önemli gelişim göstererek, yaptığı ve yürüttüğü projeler, işbirlikleri ve koyduğu maksatlar ile büyüme ve gelişmeye devam ederken ülke ve toplum yararına yönelik çalışmalar sürdürmektedir.

Yerleşkede değil alanda eğitim sloganı ile kuruluşumuzdan bu yana alanda olmaya, iş dünyası ile bütünleşmeye, mahallî dinamiklerle ortak projeler yürütmeye, nitelikli insan gücü yetiştirmeye, elhasıl ülke ve toplum yararına yönelik çalışmaları, misyon unsurları kapsamında sürdüren üniversitemizin, geçen 4 yıllık müddette kıymetli yere geldiğini söyleyebiliriz, lakin üniversitemizi hak ettiği yere taşıyabilmek için daha yapacağımız çok işler var. Bilhassa OSB-MYO konusuna tartı veren uzun süren salgın sürecine karşın bu mevzuda çalışmaları sürat kesmeyen üniversitemiz, OSB-MYO projesini önümüzdeki yıllarda hayata geçirecek ve bu sayede gerek alanda eğitime, gerekse nitelikli teknik meslek elemanlarının yetişmesine değerli katkı sunacaktır. Kulvarında en yeterlisi olma yolunda adımlarını sağlam ve kararlı atan üniversitemiz, ülkemizin gelecek maksatlarına yarar verme ismine üzerine düşeni ziyadesiyle yerine getirmeye devam edecektir. Sahip olduğumuz akademik bilgi birikimi ile ismini aldığı Kayseri kentinin üniversitesi olmasından duyduğumuz gururla Kayseri kentine her alanda katkı vermeyi sürdüreceğiz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı