Gündem

Mersin’de işkenceye maruz kalan köpeğin yüzü HAYDİ ile görüldü

ABONE OL  

Mersin’de, azaba maruz kalması kameraya da yansıyan köpek yavrusunun ziyan gören sol gözü güzelleştirildi, kırılan bacağı ve parçalanan kalçası ameliyatla düzeltildi. MERSİN (İGFA) – Mersin’de, sahibinin azap edip damdan attığı ve ölmek üzereyken Polis gruplarınca bulunup sahiplenilen köpek yavrusu, yaklaşık 2 aylık güçlü tedavi sürecinin akabinde emniyetin inançlı ellerinde yine koşup oynamaya başladı. İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan habere nazaran Mersin’in Akdeniz ilçesi Şevket Sümer Mahallesi’nde, 22 Mart’ta sahibinin azap uygulayıp müstakil konutunun damından attığı 2 aylık köpek yavrusu, mevtin kıyısındayken yardımına koşan Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Etraf, Tabiat ve Hayvanları Müdafaa Ofis Amirliği (HAYDİ) takımlarının müdafaası altında berbat günleri atlattı. Polisin, yaşama tutunması hasebiyle “Şanslı” ismini verdiği köpek, kameraya da yansıyan şiddetin tesirleri nedeniyle Mezitli Hayvan Kliniğinde yaklaşık 2 aylık kuvvetli tedavi süreci geçirdi. Ziyan gören sol gözü güzelleştirilen, kırılan bacağı ve parçalanan kalçası ameliyatla düzeltilen “Şanslı”, kendisini sık sık ziyarete gelen HAYDİ gruplarınca yalnız bırakılmadı.
Tedavisinin akabinde polis gruplarınca sahiplenilen köpek, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün bahçesindeki yeni yuvasına götürüldü.
Artık meskenin damında değil yeşillikler ortasındaki kulübesinde uyuyan “Şanslı”nın, yine koşması ve oyuncaklarıyla oynaması grupların de yüzünü güldürüyor. Hatırlanacağı üzere bir kişinin müstakil konutunun damında azap ettiği köpek yavrusunu aşağı attığı ihbarı üzerine HAYDİ ve Akdeniz Belediyesi gruplarınca çalışma başlatılmış, tedavi için veterinere götürülen köpeği emniyet sahiplenmişti. Polis takımlarınca gözaltına alınan kuşkulu M.K, süreçlerinin akabinde çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılmıştı. Köpeğe azap edilmesi, etraftaki bir vatandaşın cep telefonu kamerasınca kaydedilmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı