Gündem

Motosikleti çalınmıştı, İzumed yardıma yetişti

İzmir’ in Buca ilçesinde geçen ay 2 engelli çocuğunu hastaneye denetime götürdüğü motoru çalınan baba Zeki M’nin yardım daveti karşılık buldu. İzmir Toplumsal Uyuşturucu ile Gayret ve Eğitim Derneği ( İZTUMED), aileye yeni motorsiklet aldı.
Geçen ay Akıncılar Mahallesi 561 Sokak 32 Numarada oturan engelli iki çocuğu bulunan baba Zeki M’in meskeninin önüne bıraktığı üç tekerlekli motosikleti kimliği belgisiz şahıslar tarafından çalındı. Sabah uyandığında motosikletin çalındığını gören baba Zeki, polise gidip şikayetçi oldu. Eli ayağı olan motosikletinin çalınması nedeniyle güç günler geçiren Zeki M., yardım istedi. Babanın yardım çığlığına İZTUMED kulak verdi. İZTUMED Lideri Bedri Yalçın ve İstekli Berrin Güner, derneğe yapılan yardımlardan aileye yeni motosiklet aldı. Yalçın ve Güner, aldıkları motosikleti aileye teslim etti.
Baba Zeki M., “Biri yatalak 40 ve 33 yaşında iki engelli oğlum var. Motorsiklet ile onları hastaneye denetime götürüyordum. Çalınınca şok oldum. Motorsiklet benim elim ayağımdı.Çok güç duruma düştük.Zar sıkıntı kiralık meskende buluyoruz.Bedri beyefendi ve Berrin hanıma teşekkür ediyoruz. Bizi büyük bir yükten kurtardı. Yardım bekliyoruz” dedi.
ABONE OL  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı