Gündem

Nevşehir’de özel buluşma

ABONE OL  

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Özel Beşerler Eğitim Merkezi’nde ‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle düzenlenen kutlama programında özel beşerler gönüllerince eğlendi.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Toplumun değerli bir modülünü oluşturan engellilerin problemlerinin gündeme getirilmesi, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık oluşturulmaya çalışılması gayesiyle her yıl 10-16 Mayıs tarihleri ortasında Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde kutlanan “Engelliler Haftası” münasebetiyle program düzenlendi.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve zihinsel engelli bireyler için el sanatları, okuma-yazma ve müzik kurslarının yanı sıra kültürel ve toplumsal faaliyetlerin gerçekleştirildiği Özel Beşerler Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda özel beşerler için çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Hafta hasebiyle özel insanlara çeşitli ikramların de dağıtıldığı programda spor aktiflikleri, müzik dinletileri, halat çekme ve çuval yarışları ile dart turnuvası gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı