Gündem

Perinçek: Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır

ABONE OL  

12. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bir siyasetçi olarak aydın olduğunu söyledi

Söyleşi, panel, oturum ve aktiflikleri ile ikinci gününde ağır ilgi ile Kocaeli Kongre Merkezi’nde devam eden 12. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Muharrir ve Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek iştirakçilere hitap etti. Selim Sırrı Paşa Salonu’nda Vilayet Lideri Yalçın Arslan’ın da hazır bulunduğu “Aydın ve Kültür” isimli söyleşide konuşan Doğu Perinçek, aydın tarifi üzerine gelen bir soru üzerine, “Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır. Zira bir partinin genel lideri ve birebir vakitte bir devlet lideridir. Siyasetçiler birer aydındır. Siyasetçilerin hepsi öncü pozisyondadır. Zira aşikâr bir kitleyi temsil eden yöneticiler aydındır” dedi.

“AYDINLAR SINIFLARIN YÖNETİCİLERİDİR”

Aydınların emekçi ve sermaye sahiplerinin tersine kendi pozisyonlarını kendilerinin seçtiğini tabir eden Perinçek, “İşçi sermaye sahibinin fiyat karşılığında çalıştırdığı insandır. İnsan hayatın doğal akışında personel de olabilir yahut sermaye sahibi de olabilir. Bu objektif bir şeydir. Lakin aydın kendi yolunu kendisi seçendir. Aydın sınıfların ileri gelenleri yani yöneticileridir. Siyasetçiler aslında birer aydındır” dedi.

“HER GÖRÜŞTE AYDIN BEŞERLER VARDIR”

Genel Lider Perinçek, “İşçi sınıfından da aydınlar çıkabilir. Mesela personel sınıfı içerisinden aydınlar çıkıp, emekçi sınıfının haklarını savunabilir. Aydın ise ülkenin ideolojik ve siyasi hayatına yönelik baş yoran kişidir. Bizim beğenmediğimiz, bizim görüşümüze aksi olan aydınlar da vardır. Aydın bir fikrin bir cephenin yöneticisi, başkanı ve önde gideni ise o aydındır. Solcular mesela Necip Fazıl için o aydın mıdır der, bu yanlıştır, aydın tarifi genel geçerdir. Her görüşte aydın beşerler vardır” halinde konuştu.

“KİTAP FUARI, KOCAELİ’YE YAKIŞAN BİR FUAR”

Kocaeli Kitap Fuarının istisnai bir fuar olduğunu ve Kocaeli’ye yakıştığını belirten Genel Lider Perinçek, “Kocaeli Cumhuriyet kentidir, Kocaeli Cumhuriyetin sanayi kentidir. Türkiye’nin üretiminde Kocaeli birinci, Kocaeli nüfusuna nazaran kıymetli bir üretim kentidir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bu fuar ve buluşma için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı