Gündem

Son Viraja Doğru Veli Toplantısı

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kurs Merkezinde üniversiteye hazırlık basamağında fiyatsız eğitim alan öğrencilerin velileri ile toplantıda bir ortaya geldi.
Belediye Lideri Topaloğlu’nun yanı sıra Kemer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Ahmet Erkal Dayanak Eğitim Kurs Merkezi Müdürü Suat Göv, Lider Topaloğlu’nun eşi Fikriye Topaloğlu’nun da katıldığı toplantı, Kemer Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenirken, aileler toplantıya büyük ilgi gösterdi.
Kurs merkezi müdürü Göv, veli toplantısında öğrencilerin gireceği imtihan sistemi, imtihan korkuları ve nedenleri, ailelerin öğrenciler üzerindeki tesiri, etraf ve arkadaşlık tesiri, öğrencilerin yürüdükleri yolda nelerle karşı karşıya kaldıkları üzere mevzularla ilgili sunum gerçekleştirdi.
Toplantı öncesi aileler ile tek tek ilgilenen ve sohbet eden Lider Topaloğlu, ailelere bir eksiklerinin olup olmadığını sordu.
Öğretmenler toplantı sonrası aileler ile bir ortaya gelirken öğrencilerin durumları hakkında bilgiler verdi.
Lider Topaloğlu, yaptığı açıklamada, ‘Eğitim varsa gelecek var’ sloganıyla hareket ettiklerini belirterek, öğrencilere yapılan yatırımlara devam ettiklerini söyledi.
Kurs merkezinde üniversiteye fiyatsız hazırlanan 300 öğrenci olduğunu tabir eden Topaloğlu, “Bugün kurs merkezimizdeki öğrencilerin velileri ile bir ortaya geldik. Öğretmenlerimizle istişarelerde bulunduk. Velilere gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Eğitime katkımız olduğu için memnunuz.” dedi.
– Ana sınıfından üniversiteye kadar tüm çocuklar Kemer Belediyesine emanet
Kemer Belediyesi olarak ana sınıfından üniversiteye kadar olan tüm öğrencilere takviye olduklarını anlatan Topaloğlu, şunları kaydetti:
“Gelecek yılki eğitim ve öğretim yılı için ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar okuyan tüm öğrencilerimizin kırtasiye gereçlerini hazırladık. Geçen sene bin 500 lise öğrencisinin fiyatsız taşınması sağladık. 2022-2023 yılı için bu sayı bin 860 oldu. Kurs merkezimizde 300’den fazla öğrenci olursa öğretmen desteği yapacağız. Üniversiteye giden öğrencilerimize her ay 500 lira burs veriyorduk. Seneye bu bursu 600 lira yapacağız. Öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.”
– Fiyatsız servis imkanından çok mutluyuz
Velilerden Süheyla Şanaral ise kızım ve ben çok mutluyuz. Necati Topaloğlu liderimizin bize ve eğitime verdiği dayanakları takdirle karşılıyoruz. Bilhassa fiyatsız servis imkanı çok yeterli. Geliri az insanların bu yükten kurtulması çok âlâ oldu. Liderimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Velilerden Zeynep Altıntaş da Lider Topaloğlu’nun eğitime ve öğrencilere çok büyük kıymet verdiğinin farkında olduklarını belirterek, “Biz çok mutluyuz. Bize fiyatsız servis ve kurs imkanı verdi. Liderimiz bunları yapmasaydı biz aile olarak bunları yapamazdık. Zira imkanlarımız kısıtlı. Her şey için kendisine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Velilerden Sevda Sünbül ise öğrencilere verdiği takviyelerden ötürü Belediye Lideri Topaloğlu’na teşekkür ettiğini lisana getirdi.
Fatma Coşkun, kızının kurs merkezinde derslerinin çok güzel olduğunu belirterek, “Başkanımıza bizi dershane masraflarından kurtardığı için çok teşekkür ediyorum. İnşallah çocuklarımız gayelerine ulaşacak. Öğretmenlerimizin de emeği çok büyük. Hepsine başka ayrı çok teşekkür ediyorum.” tabirlerine yer verdi.
Velilerden Hüsamettin Selçuk da şunları anlattı:
“Başkanımızın çocuklarımıza ve eğitime verdiği hizmetlerden çok mutluyuz. Ben çocuğumu liseden aldım ve kurs merkezinde eğitim alması için buraya göndermeye başladım. Çocuğum kendisini burada çok geliştirdi. Ben çok mutluyum.”
ABONE OL  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı