Gündem

TKP Ayvalık’ta semt evi açtı

ABONE OL  

Türkiye Komünist Partisi dayanışma ve uğraşın adreslerine bir yenisini ekledi. Ayvalık Semt Meskeni, TKP Merkez Komite üyesi Savaş Sarı, gazeteci Barış Terkoğlu ve Yapıcılar müzik kümesinin iştiraki ve Ayvalık halkının ağır ilgisiyle açıldı.

TKP Merkez Komite üyesi Savaş Sarı konuşmasına, “Halk olmanın hak aramak demek olduğunu” söyleyerek başladı. Örgütlü gayretin bunun tek dermanı olduğunu belirten Sarı, “İnsana inanıyoruz yani umuda inanıyoruz. Karanlıktan çıkmayı AKP’den kurtulmayı da beşere olan itimatla aşacağız” diye konuştu.

Savaş Sarı konuşmasına şöyle devam etti:

“Yoksulluğun nedeni 5’li çeteye sıkıştıralamaz. Bunun temelinde eşitsizlik var, sömürü var yani sermaye ile emek ortasında uzlaşmaz çelişki var. Bu çözülmeden tüm tahliller geçicidir. İşçiler bu tertibe el koymadığı sürece esaslı değişim beklemek palavradır. Bize düşen vazife işçileri bir ortaya getirmektir. Misyonumuz budur. Hepinize davetimiz buna ortak olmaktır.”

‘Bir olmalı, hesap sormalıyız’

Açılışa katılan gazeteci Barış Terkoğlu da, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti 100. yılına giriyor. Bütün Cumhuriyet ihtilalleri tanrıyı gökyüzünden yeryüzüne indirmiştir. Cumhuriyet ihtilal demektir. Yurttaş eşitlik demektir. 100 yıl sonra diğer yerdeyiz. Artık hesaplaşma devrindeyiz. Karşı ihtilal sarmış ülkemizi. Buna karşı daha ilerisini, işçi cumhuriyetini kurmalıyız” dedi.

Terkoğlu konuşmasının devamında şöyle konuştu:

“Zengin ile yoksul ortasında hukuk eşit değildir. Dinciler devlet önünde eşit değildir. Bugün Eskişehir’deki yasaklarla bunu görüyoruz. AKP’li olanlar imtiyazsız diyebilir miyiz? Kimi soyadlarını taşıyanlar hukuk karşısında eşit diyebilir miyiz? Artık 100. yılında Cumhuriyeti daha ileri taşıma vakti. Ayağa kalkma vakti. Değişim vakti. Ayvalık Semtevi fakirlerin, bayanların, emekçiler örgütlenip çoğaldığı bir yer olacaktır. Umut buradadır. Bir olmalı hesap sormalıyız.

Terkoğlu’nun konuşmasının akabinde Yapıcılar müzik kümesi sahne aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı