Gündem

Yazar Yusuf Kaplan: Sultanların Yavuz’a kadarki bölümü ikinci sahabe dönemidir

ABONE OL  

Yeni Şafak Gazetesi Müellifi Yusuf Kaplan, 12. Kocaeli Kitap Fuarının Türkiyte’nin bir numarası olduğunu söyledi ve milletlerarası olmasını istedi

Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı, iki yıllık ortadan sonra kapılarını kitapseverlere açtı. Selim Sırrı Paşa Salonu’ndaki “Medeniyet Tasavvuru” isimli söyleşide iştirakçilere hitap eden Yeni Şafak Gazetesi Müellifi Yusuf Kaplan, bu milletin öncü nesil manasında çok değerli şahsiyetler yetiştirdiğini belirtti. Kaplan, “Osmanlı Sultanlarından Yavuz Sultan Selim’in vefatına kadarki gelen sultanların devri, ikinci sahabe dönemidir” formunda konuştu. Muharrir Kaplan, Osmanlı’nın Kuruluş ve Yükselme devri Padişahlarını kast ederek, “Bu beşerler İslam’ın Sancağının yere düşmemesi için at sırtında vefat eden insanlardır” dedi.

“ÖNCÜ NESİLLERİ OLMAYAN TOPLUMLARIN GELECEĞİ YOKTUR”

Ülkenin ve memleketin önüne açabilmek ‘Öncü Kuşak’ yetişmesinin ehemmiyetine vurgu yapan Müellif Yusuf Kaplan, “Öncü jenerasyonları olmayan toplumların geleceği yoktur. Bakın bu gidişle önümüzdeki devirde bu jenerasyon bizi bu ülkeden kovacak. Ben çoluğumu çocuğumu terk ettim, ne için önümüzü açacak nesiller yetiştirmek için bu çok önemlidir” formunda konuştu.

“TÜRKİYE FİKİRSEL VE KÜLTÜREL MANADA İŞGAL EDİLİYOR”

Tarihte bizim milletimizden çok şahsiyetli ve öncü insanların ortaya çıktığını tabir eden Müellif Kaplan, “Alparslan sıradan biri değil, Gazali sıradan bir insan değildi. Alparslan bir konuşmasında; Biz hoş Müslümanlarız, biz Allah’a teslim olmuş Müslümanlarız diyor. Artık bu beşere ve ardındaki topluma Allah yardım etmez mi? Türkiye dışarıdan Batı ve yabancı bir ülke tarafından işgal edilmemiştir. Türkiye’ye şu an fikirsel ve kültürel manada işgal ediliyor. Anadolu ruh demektir. Tv’lerde sabah bayan programlarda rezalet bahisler gösteriliyor” dedi.

“BOĞAZİÇİ, ODTÜ, BİLKENT BU ÜLKENİN JENERASYONU İÇİN NE YAPAR”

İki asırdır bu ülke bizimden aldığını belirten Muharrir Kaplan, “Bir toplumun başına gelebilecek en büyük felaket başına ne geldiğini bilememesidir. Boğaziçi Üniversitesi ne işe fayda, ODTÜ ne işe fayda, Bilkent ne işe fayda? Ülkenin jenerasyonu için ne yapar? Şu an hekimler ülkenin en güzel yetişmiş insanı yani en büyük yatırım yapılmış insanları Almanca öğreniyor. Neden, ülkeyi terk edip öbür ülkeye gitmek için” formunda konuştu.

“BİZ KARABAĞ’DA RUSYA, AMERİKA’YA VE AVRUPA BİRLİĞİ’NE TOKAT ATTIK”

Müellif, “Azerbaycan Karabağ’ı geri aldı. Aslında bunu Azerbaycan mı geri aldı? Hayır, orayı biz geri aldık. O işi biz yaptık. Biz orada aslında Ermenistan’la mı uğraş ettik, hayır Ermeniler kim? Biz orada Rusya’yı, Amerika’yı ve Avrupa Birliği’ni tokatladık” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı