Güney Kore'den Elazığ'daki Kore Gazilerine Vefa

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle Güney Kore Cumhuriyeti büyük bir vefa örneği göstererek ilimizde ikamet eden Kore gazilerinin kullanması için maske ve mektup gönderdi. Kore Cumhuriyeti tarafından gönderilen maskeler Elazığ Valisi Erkaya Yırık'ın talimatları doğrultusunda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet merkezinde görevli ASDEP personeli tarafından Kore gazilerine ve ailelerine ulaştırıldı.

PAYLAŞ

Gönderilen mektupta, ”Saygıdeğer Kore Gazilerimiz, Hiç tanışmamış olsak da, gönül bağı ile bağlı olduğumuz siz dostlarımıza Çok uzaktan yolladığımız bu kısa mektupla  selamlarımızı sunuyoruz. Silah sesleri ve çatışmalarla dolu yabancı topraklarda hayatlarınızı riske atarak kurtardığınız o insanlar , ülkedeki vatandaşların dedesi, ninesi, babası ve annesiydi. O zamandan beri 70 yıl geçti ve bu uzun sürede  çok şey değişti. Sizler genç ve muhteşemdiniz, şu anda ise harika dedeler oldunuz. Kore Cumhuriyeti de savaştaki halinden eser kalmayacak şekilde harika bir ülke haline geldi. Ancak asla değişmeyen şey, hepimizin sizi hatırlaması ve minnettar olduğumuzdur.. Ayrıca sizlerin de  Kore Cumhuriyeti’nin hala hatıralarınızda olduğuna inanıyoruz.

Birbirimize yürekten desteklersek, aşamayacağımız zorluk yoktur

Dünyanın dört bin yanındaki insanlar, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan  COVİD-19 pandemisi yüzünden acı ve zorluk çekiyorlar. Özellikle, gençliğini Kore Cumhuriyetini korumaya adamış olan sizlerin  iyiliğinden endişe duymaktayız.  Bu niyetle sizlere naçizane bir hediye hazırladık. Bize uzattığınız sıcak yardım  eliyle asla kıyaslanamayacak olsa da, mevcut durumu atlatmanıza bir nebze de olsa yardımcı olacağına umut ediyoruz.  Bu benzeri görülmemiş zorluktan çıkacağımıza ve yakın zaman da  sizlerle daha iyi şartlarda bir araya geleceğimize inanıyoruz. Size ve değerli ailelerinize bu zor zamanda  sağlık ve sıhhat dileriz. Teşekkür ederiz. Kore Savaşı 'nın 70. Yılını Anma Komitesi” İfadeleri kullanıldı. 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN