Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Teknofest’te İpek Yolu Rüzgârı

TEKNOKENT 2021’de İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezinden büyük başarı.

Fırat Üniversitesi’nin Teknofest Başarıları Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve akademisyenlerinin yer aldığı takımlar TEKNOFEST 2021’de önemli başarılar elde etti. 2021 yılında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST’e çeşitli alanlarda finallere kalan projeler yapılan değerlendirmeler sonucunda ödül almaya hak kazandılar.

Elazığ Belediyesi’ne TEKNOFEST’ten 2 Ödül

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında destek verdiği Fırat Üniversitesi öğrencileri, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te farklı kategorilerde dereceler kazandı.

Fırat Üniversitesi “ISIF 21”de Buluşlarını Tanıtıyor

Fırat Üniversitesi; Dünyanın farklı coğrafyalarından buluşçu, araştırmacı ve yenilikçileri bir araya getiren İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda yerini aldı.

Bakan Varank, Elazığ Bilim Merkezi’ni Tebrik Etti

Elazığ İl Özel İdaresi’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Elazığ Bilim Merkezi, Diyarbakır’da düzenlenen "2021 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği"nde büyük ilgi gördü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK ile TÜBITAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL Elazığ Bilim Merkezi’nin atölyelerini ziyaret ederek, tebriklerini iletti.

TEKNOFEST Türkiye Birincisi Öğrencilerle OSB Programı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TEKNOFEST Türkiye birincisi olan Fırat Üniversitesi öğrencileri ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu ile OSB İnovasyon Merkezi ve Bader Group'u ziyaret ederek, F.Ü. Türkiye şampiyonu öğrencilerinin projeleri ve seri üretim süreci ile ilgili istişarede bulundu.

Teknoloji Devlerinin Katıldığı Festival’de ‘ASTAV’ Yerini Aldı

Singapur’da düzenlenen ve Dünyanın en büyük ve en etkili Finansal Teknolojiler Festivali (FinTech) bugün kapılarını açtı.

Toplam 7 haber.