Eğitim

Köy Okullarına Kitap Bağışlanması Şartıyla Uzlaştılar Köy Okullarına Kitap Bağışlanması Şartıyla Uzlaştılar
YKS'ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Hizmeti YKS’ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Hizmeti
Prof. Dr. Demirdağ: 'Hukuk ve eczacılık bölümü açacağız' Prof. Dr. Demirdağ: “Hukuk ve eczacılık bölümü açacağız”
Rektörlük için Başvurular Başladı Rektörlük için Başvurular Başladı
Slogan Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi Slogan Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren 130 Öğrenci Alınacak 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren 130 Öğrenci Alınacak
TÜBİTAK Bölge Birincileri Ödüllendirildi TÜBİTAK Bölge Birincileri Ödüllendirildi
Kreş ve Anaokulları için sıkı önlemler devrede Kreş ve Anaokulları için sıkı önlemler devrede
Elazığlı öğretmen herkese örnek oldu, öğrencileri için bakın neler yapıyor ? Elazığlı öğretmen herkese örnek oldu, öğrencileri için bakın neler yapıyor ?
Mezuniyet Törenleri İptal Mezuniyet Törenleri İptal
Akademik ve İdari Personele Teşekkür Belgesi Verildi Akademik ve İdari Personele Teşekkür Belgesi Verildi
Yüksek Bütçeli 2 Tübitak Projesi Kabul Edildi Yüksek Bütçeli 2 Tübitak Projesi Kabul Edildi
Öğrencilerimizin Mağduriyet İhtimali Kalmamıştır Öğrencilerimizin Mağduriyet İhtimali Kalmamıştır
Bilim Sanat Merkezinden Sağlık Çalışanları İçin Yüz Koruyucu Siper Bilim Sanat Merkezinden Sağlık Çalışanları İçin Yüz Koruyucu Siper
Telekonferanslı Senato Toplantısı Yapıldı Telekonferanslı Senato Toplantısı Yapıldı
'Nice Sağlıklı Nesillere' Semineri Düzenlendi “Nice Sağlıklı Nesillere” Semineri Düzenlendi
Binlerce Mezun Veren Okul, Ekipler Tarafından Yıkıldı Binlerce Mezun Veren Okul, Ekipler Tarafından Yıkıldı
Yabancı Uyruklu Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Oryantasyon Programı Düzenlendi Yabancı Uyruklu Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Oryantasyon Programı Düzenlendi
Tarihi öğretmenevi için güçlendirme mi yapılacak ? Tarihi öğretmenevi için güçlendirme mi yapılacak ?
Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ'a Ziyaret Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ‘a Ziyaret
Eğitim Haberleri

YKS’ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

Elazığ Belediyesi 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS’ye girecek öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak.

Prof. Dr. Demirdağ: “Hukuk ve eczacılık bölümü açacağız”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ ülkemizin gelişimine paralel olarak, hem toplumun hem bölgenin ihtiyaçları çerçevesinde 16 fakültesi,9 Yüksekokulu ve 45 bin öğrencisi bulunan Fırat Üniversitesine Aşçılık, Tapu kadastro, Odyometri, Hava kontrolörlüğü, Makinistlik raylı sistemler bölümleri açarak ülkemizde pek nadir bulunan ve açık bulunan meslek guruplarına elaman yetiştirileceğini söyledi.

Rektörlük için Başvurular Başladı

17 Üniversite için Rektör adaylığı başvuruları başladı. Aralarında Fırat Üniversitesi’nin de bulunduğu 17 üniversite için Rektörlük başvuruları internet üzerinden yapılabilecek.

Slogan Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

Fırat Kalkınma Ajansı’nın “2020 Covid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında Elazığ İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan ve kabul gören “Covid-19 Salgınına Karşı Mobil Etkileşim ve Tarımsal Altyapı Desteğinin Sağlanması” isimli projenin faaliyetleri kapsamında “Bizdeyiz” isimli mobil uygulama geliştirildi.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren 130 Öğrenci Alınacak

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü'nün, üniversite bünyesindeki bazı bölüm ile programlara 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alınması konusunda Yükseköğretim Kuruluna yaptığı teklif kabul edildi.

TÜBİTAK Bölge Birincileri Ödüllendirildi

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, TÜBİTAK 2004-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında, Malatya Bölge Sergisinde Birincilik Ödülü alan ve bölgemizi Ankara Final Sergisinde temsil etmeye hak kazanan proje danışman öğretmenlerine ve okul yöneticilerine Teşekkür Belgesi verdi.

Kreş ve Anaokulları için sıkı önlemler devrede

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde, 16 Mart'ta faaliyetlerine ara verilen okul öncesi özel eğitim kurumları, özel kreşler, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüpleri, normalleşme kapsamında yeniden hizmete başladı.

Elazığlı öğretmen herkese örnek oldu, öğrencileri için bakın neler yapıyor ?

Elazığ’da tarih öğretmeni Alparslan Alemdaroğlu, internet çekmediği için evinden 1 kilometre uzaklıktaki tepede öğrencilerine online eğitim vererek büyük takdir topladı.

Mezuniyet Törenleri İptal

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, COVİD-19 salgını nedeniyle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılını başarı ile tamamlayıp diplomayı hak kazanan öğrenciler için tören yapılmayacağını söyledi.

Akademik ve İdari Personele Teşekkür Belgesi Verildi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Koronavirüs salgını sürecinde kamu personellerinin sağlığının korunmasına destek olmak amacıyla ihtiyaç duyulan siperlik maske üreten Mühendislik Fakültesi akademik ve idari personeli ile gönüllü öğrencilere teşekkür belgesi verdi.

Yüksek Bütçeli 2 Tübitak Projesi Kabul Edildi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Özcan ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Sedat Savaş tarafından hazırlanan ve 2019-2. döneminde TÜBİTAK 1001 programına sunulan projeler başarılı bulunarak desteklenmesine karar verildi.

Öğrencilerimizin Mağduriyet İhtimali Kalmamıştır

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili ve Elazığ TSO Eğitim Komisyonu Başkanı Veli Aksu, Elazığ TSO adına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başkanlığında yapılan istişare toplantısına katıldı.

Bilim Sanat Merkezinden Sağlık Çalışanları İçin Yüz Koruyucu Siper

Covid-19 olarak bilinen Yeni Tip Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları için Elazığ Bilim Sanat Merkezi tarafından 3-D yazıcı desteği ile yüz koruyucu siper üretimine başlandı.

Telekonferanslı Senato Toplantısı Yapıldı

Fırat Üniversitesi, yeni koronavirüs salgınına karşı gereken tüm tedbirleri büyük bir hassasiyetle uygularken, sosyal mesafe kuralına bağlı önlemler nedeniyle çalışmalarda aksamaların önüne geçebilmek için de Senato Toplantısını telekonferans sistemiyle gerçekleştirdi.

“Nice Sağlıklı Nesillere” Semineri Düzenlendi

Yeşilay haftası dolayısıyla Yeşilay Elazığ Şube Başkanlığı, bağımlılık türleri ile mücadeleye yönelik bilgilendirme yaptı.

Binlerce Mezun Veren Okul, Ekipler Tarafından Yıkıldı

Elazığ’da Darülmuallimin adıyla 1909 yılında açılan ve o günden buyana on binlerce öğrenci mezun eden Mehmet Akif Ersoy Lisesi yıkıldı.

Yabancı Uyruklu Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Oryantasyon Programı Düzenlendi

Fırat Üniversitesi’ne ara dönemde kayıt yaptıran yabancı uyruklu Yüksek lisans ve Doktora öğrencileri için Dış İlişkiler Birimi tarafından “Oryantasyon programı” düzenledi.

Tarihi öğretmenevi için güçlendirme mi yapılacak ?

24 Ocak tarihinde meydana gelen depremde hasar gören ve Atatürk'ün konakladığı tarihi öğretmenevine güçlendirme yönünde karar alındığı ifade edildi.

Toplam 48 haber.