Eğitim

Feyzi Gürtürk İlçe Müdürleri İle Bir Araya Geldi Feyzi Gürtürk İlçe Müdürleri İle Bir Araya Geldi
16 Derslikli Okul İçin Protokol İmzalandı 16 Derslikli Okul İçin Protokol İmzalandı
Fırat Üniversitesi'nde bahar dönemi eğitimleri nasıl olacak? Fırat Üniversitesi’nde bahar dönemi eğitimleri nasıl olacak?
4 Öğretim Üyesine Teşekkür Belgesi 4 Öğretim Üyesine Teşekkür Belgesi
Eğitim-Bir-Sen 29 Yaşında Eğitim-Bir-Sen 29 Yaşında
Köy Okulları 15 Şubat'ta Yüz Yüze Eğitime Hazır Köy Okulları 15 Şubat’ta Yüz Yüze Eğitime Hazır
Başkan Çiçek:'Gençlerimiz İçin Önemli Bir Oyun' Başkan Çiçek:“Gençlerimiz İçin Önemli Bir Oyun”
Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fakülte Ziyaretleri Gerçekleştirdi Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fakülte Ziyaretleri Gerçekleştirdi
Elazığ ÖSYM İl Koordinatörlüğü Görevine Prof. Dr Ölçücü atandı Elazığ ÖSYM İl Koordinatörlüğü Görevine Prof. Dr Ölçücü atandı
Fırat Üniversitesi Baş Temsilciliğine Aydın Polat Atandı Fırat Üniversitesi Baş Temsilciliğine Aydın Polat Atandı
Personellere 'Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi' Eğitimi Personellere 'Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi' Eğitimi
Rektör Prof. Dr. Göktaş'tan emekli olan öğretim üyelerine teşekkür plaketi Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan emekli olan öğretim üyelerine teşekkür plaketi
Sağlığım Her Şeyim 'eTwinning' Projesi Sağlığım Her Şeyim “eTwinning” Projesi
Fırat Üniversitesi'nden 8 Öğrenci Tübitak Desteği Kazandı Fırat Üniversitesi’nden 8 Öğrenci Tübitak Desteği Kazandı
Genel sekreterlik görevine Prof. Dr. Sinan Akpınar atandı Genel sekreterlik görevine Prof. Dr. Sinan Akpınar atandı
Emekli Olan F.Ü. Genel Sekreteri Prof. Dr. Özcan'a Teşekkür Belgesi Verildi Emekli Olan F.Ü. Genel Sekreteri Prof. Dr. Özcan’a Teşekkür Belgesi Verildi
Elazığ Belediyesi'nden güvenlik eğitimi Elazığ Belediyesi'nden güvenlik eğitimi
Elazığ'da Yılın Öğretmeni Eda Tanyıldızı Oldu Elazığ'da Yılın Öğretmeni Eda Tanyıldızı Oldu
Prof.Dr.Göktaş: 'İlerleyen süreçte durum yeniden değerlendirilecektir' Prof.Dr.Göktaş: “İlerleyen süreçte durum yeniden değerlendirilecektir”
Diyanet Harput Eğitim Merkezi'nde Eğitim Yeniden Başladı Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nde Eğitim Yeniden Başladı
Eğitim Haberleri

Feyzi Gürtürk İlçe Müdürleri İle Bir Araya Geldi

1 Mart tarihinden itibaren anaokulları, ilkokullar, özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıfları ile meslek liselerinin uygulama dersleri, ortaokulların 8. Sınıfları ve liselerin 12. Sınıf öğrencileri için seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitim başlıyor.

16 Derslikli Okul İçin Protokol İmzalandı

Elazığ Valiliği ile Elazığ Belediyesi arasında Kültür Mahallesinde 16 derslikli bir okul yapımı için protokol imzalandı.

Fırat Üniversitesi’nde bahar dönemi eğitimleri nasıl olacak?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar vermesinin ardından Fırat Üniversitesi Senatosu toplantı yaptı.

4 Öğretim Üyesine Teşekkür Belgesi

Stanford Üniversitesi’nden John IOANNİDİS ve arkadaşları tarafından “Plos Biology” dergisinden yayımlanan dünyanın en etkili bilim insanları listesinde, Fırat Üniversitesi’nden 30 öğretim üyesi, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer almıştı. Fen Fakültesi Dekanlığı tarafından Fen Fakültesinden listeye giren 4 öğretim üyesine Dekanlık tarafından düzenlenen bir programla teşekkür belgesi verildi.

Eğitim-Bir-Sen 29 Yaşında

Eğitim Bir-Sen’in 29’ncu kuruluş yılı nedeniyle Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi yazılı bir açıklama yaptı.

Köy Okulları 15 Şubat’ta Yüz Yüze Eğitime Hazır

Salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy ve benzeri yerleşim yerlerinde okullar, 15 Şubat’ta başlayacak yüz yüze eğitime hazırlandı. “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" uyarınca, okullarda tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi. İl müdürlükleri koordinasyonunda açılacak tüm okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı.

Başkan Çiçek:“Gençlerimiz İçin Önemli Bir Oyun”

Ülkü Ocakları Elazığ Şube Başkanı Mehmet Ali Çiçek, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından hazırlanan Ocaktabu oyununun gençlere, Türk dünyasını daha yakından tanıtacağını söyledi.

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fakülte Ziyaretleri Gerçekleştirdi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, akademik ve idari personelin durumu, birimlerin fiziksel gelişimi, bilimsel araştırma ve projelere verilen ağırlık ve birimlerin gelecekteki hedefleri hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla fakülteleri ziyaret etti.

Elazığ ÖSYM İl Koordinatörlüğü Görevine Prof. Dr Ölçücü atandı

Elazığ ÖSYM İl Koordinatörlüğü görevine Prof. Dr. Ali ÖLÇÜCÜ atandı.

Fırat Üniversitesi Baş Temsilciliğine Aydın Polat Atandı

Koop İş Sendikası Fırat Üniversitesi Baş Temsilciliğine Aydın Polat atandı.

Personellere 'Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi' Eğitimi

Elazığ Belediyesi tarafından trafik yoğunluğunun yaşandığı kavşaklardaki sorunların çözümü için 12 kavşakta hayata geçirilecek ‘Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi’ uygulamasına ilişkin ilgili personellere eğitim veriliyor.

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan emekli olan öğretim üyelerine teşekkür plaketi

Fırat Üniversitesi’ne uzun yıllar hizmet ederek emekliye ayrılan Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nusret ŞEKERDAĞ ile Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yetkin TATAR’a üniversiteye verdikleri emeklerinden ötürü plaket takdim edildi.

Sağlığım Her Şeyim “eTwinning” Projesi

Elazığ Merkez Dr.Kadir Gökalp Anaokulu Öğretmeni Yasemin Polat’ın ortak olarak yer aldığı Şule Ayyıldız ve Zeynep Erbaş Öğretmenlerin Kuruculuğunu üstlendiği Sağlığım Her Şeyim (Healt is everything) eTwinning Projesinde Türkiye (9),Polonya(2),Hırvatistan (1),Bulgaristan(1),Azerbaycan (1), ortakları yer alıyor.

Fırat Üniversitesi’nden 8 Öğrenci Tübitak Desteği Kazandı

TÜBİTAK tarafından lisans öğrencilerinin Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmeleri amacıyla başlatılan “TÜBİTAK 2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR)” kapsamında Fırat Üniversitesi’nden 8 öğrenci desteklenmeye hak kazandı.

Genel sekreterlik görevine Prof. Dr. Sinan Akpınar atandı

Fırat Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan AKPINAR atandı.

Emekli Olan F.Ü. Genel Sekreteri Prof. Dr. Özcan’a Teşekkür Belgesi Verildi

Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Özcan emekli oldu. Başarılı çalışmalara imza atan Prof. Dr. Özcan’a yaptıkları hizmetlerinden dolayı Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Elazığ Belediyesi'nden güvenlik eğitimi

Elazığ Belediyesi tarafından iş ve işçi güvenliğini sağlamak ve vatandaşlara daha sağlıklı hizmet vermek için 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü personeline ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu eğitim semineri verildi.

Elazığ'da Yılın Öğretmeni Eda Tanyıldızı Oldu

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme ile yılın öğretmeni belirleniyor. Bu yıl yapılan değerlendirmede 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Elazığ'da yılın öğretmeni olarak Çubukbey Anadolu Lisesinden Eda Tanyıldızı seçildi.

Prof.Dr.Göktaş: “İlerleyen süreçte durum yeniden değerlendirilecektir”

Fırat Üniversitesi’nde 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılının tamamının uzaktan yapılacağı haberlerine ilişkin üniversiteden açıklama geldi.

Toplam 86 haber.