Eğitim

Mehter Takımı ve Kürsübaşı Orkestrası  Birleşti Mehter Takımı ve Kürsübaşı Orkestrası Birleşti
Fırat Üniversitesinde Değişim  Devam Ediyor Fırat Üniversitesinde Değişim Devam Ediyor
2. Dede Korkut Uluslararası hikâye yazma yarışması sonuçlandı 2. Dede Korkut Uluslararası hikâye yazma yarışması sonuçlandı
Doç. Dr. Alyamaç'a Üniversitede Yeni Görev Doç. Dr. Alyamaç'a Üniversitede Yeni Görev
Hemşerimiz Prof.Dr. Bestami Özkaya'ya Önemli Görev Hemşerimiz Prof.Dr. Bestami Özkaya'ya Önemli Görev
Prof. Dr. Bilal Üstündağ rektör yardımcılığı görevine atandı Prof. Dr. Bilal Üstündağ rektör yardımcılığı görevine atandı
Fırat Üniversitesi'nde devir teslim töreni düzenlendi Fırat Üniversitesi'nde devir teslim töreni düzenlendi
Fırat Üniversitesi Rektörü Belli Oldu Fırat Üniversitesi Rektörü Belli Oldu
Baskil MYO Bünyesindeki Bölümlere Öğrenci Alınacak Baskil MYO Bünyesindeki Bölümlere Öğrenci Alınacak
Neurofeedback Yöntemi Türkiye'ye Gelsin Diye Çabalıyorum Neurofeedback Yöntemi Türkiye’ye Gelsin Diye Çabalıyorum
Öğrencilerin LGS Tercihlerinde İzleyecekleri Yol Haritası Belirlendi Öğrencilerin LGS Tercihlerinde İzleyecekleri Yol Haritası Belirlendi
'Hayat Paylaşınca Güzel'Başlıklı Uluslararası Proje Kabul Edildi “Hayat Paylaşınca Güzel”Başlıklı Uluslararası Proje Kabul Edildi
Prof.Dr. Murat Boydak, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne Aday Prof.Dr. Murat Boydak, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne Aday
2020-2021 Ders Yılı'Eğitim Programı' İle Başlayacak 2020-2021 Ders Yılı“Eğitim Programı” İle Başlayacak
Köy Okullarına Kitap Bağışlanması Şartıyla Uzlaştılar Köy Okullarına Kitap Bağışlanması Şartıyla Uzlaştılar
YKS'ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Hizmeti YKS’ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Hizmeti
Prof. Dr. Demirdağ: 'Hukuk ve eczacılık bölümü açacağız' Prof. Dr. Demirdağ: “Hukuk ve eczacılık bölümü açacağız”
Rektörlük için Başvurular Başladı Rektörlük için Başvurular Başladı
Slogan Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi Slogan Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren 130 Öğrenci Alınacak 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren 130 Öğrenci Alınacak
Eğitim Haberleri

Mehter Takımı ve Kürsübaşı Orkestrası Birleşti

Gerçekleştirdikleri birçok sanatsal etkinlikle vatandaşın takdirini toplayan Elazığ Belediyesi konservatuvarı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fırat Üniversitesinde Değişim Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Prof. Dr. Yalın Kılıç TÜREL atandı.

2. Dede Korkut Uluslararası hikâye yazma yarışması sonuçlandı

Elazığ Belediyesi ve Bizim Külliye Dergisi tarafından hikâye yazma geleneğini teşvik etmek ve yeni nesillerin yazma eylemiyle daha yakın bir bağ kurmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 2. Dede Korkut Uluslararası Hikâye Yarışması sonuçlandı.

Doç. Dr. Alyamaç'a Üniversitede Yeni Görev

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü’ne atandı.

Hemşerimiz Prof.Dr. Bestami Özkaya'ya Önemli Görev

Elazığlı hemşerimiz Prof.Dr. Bestami ÖZKAYA Yıldız Teknik Üniversitesi Araştırma-Planlama Rektör Yardımcılığı görevine atandı.

Prof. Dr. Bilal Üstündağ rektör yardımcılığı görevine atandı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, haftanın ilk iş gününde görevini devraldı. Görevi devralır almaz çalışma kadrosunu kurmaya başlayan Prof. Dr. Göktaş, Rektör Yardımcılığına Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Üstündağ’ı atadı.

Fırat Üniversitesi'nde devir teslim töreni düzenlendi

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü devir teslim töreni düzenlendi.Düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Prof.Dr.Fahrettin Göktaş,“ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan beyefendinin tensipleriyle, 1982 yılında öğrenci olarak başladığım ve tam 30 yıl görev yaptığım üniversiteme, yuvama rektör olarak atanmaktan gurur ve onur duyuyorum. Bu nedenle beni göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a ve YÖK Başkanımız M.A. Yekta Saraç’a şükranlarımı arz ediyorum.”dedi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Belli Oldu

Fırat Üniversitesi Rektörü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlendi. Rektörlük görevine Profesör Doktor Fahrettin Göktaş getirildi.

Baskil MYO Bünyesindeki Bölümlere Öğrenci Alınacak

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen kontenjanlar kapsamında, Fırat Üniversitesi Baskil MYO bünyesinde yeni kurulan Raylı Sistemler Makinistlik Programına 30, Bahçe Tarımı bölümüne 20 ve Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi bölümüne de 30 olmak üzere toplam 80 öğrenci alınacak.

Neurofeedback Yöntemi Türkiye’ye Gelsin Diye Çabalıyorum

Elazığ’da 16 yaşındaki Serabral Palsi hastası ve bu Şehir Kitabı'nın da yazarı Melike Bal, kitabı ve hastalığıyla ilgili Hakimiyet Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Öğrencilerin LGS Tercihlerinde İzleyecekleri Yol Haritası Belirlendi

Lise Geçiş Sınavına giren öğrencilerin tercih döneminde okullar ile ilgili bilgi edinebilmeleri, tercih edecekleri okulları daha yakından tanıyabilmeleri ve tercih yaparken nelere dikkat edecekleri konusunda yardımcı olmak amacıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce “LGS Yol Haritam” isimli dijital kitapçık hazırlandı.

“Hayat Paylaşınca Güzel”Başlıklı Uluslararası Proje Kabul Edildi

Güzide şehrimiz Elazığ , Covid-19 salgını sebebiyle okullarda uzaktan eğitime geçildiği günlerde eğitim alanında başarılı çalışmalara ara vermeden imza atmaya devam ediyor.

Prof.Dr. Murat Boydak, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne Aday

Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinden Elazığ’lı Prof. Dr. Murat Boydak, bir basın açıklaması yaparak, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü için, Yüksek Öğretim Kurumuna müracaat ettiğini ve rektör adayı olduğunu belirtti.

2020-2021 Ders Yılı“Eğitim Programı” İle Başlayacak

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı, Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda yüz yüze eğitim yapılamadan Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Canlı Sınıf Uygulamaları ile EBA TV (İlkokul, Ortaokul ve Lise) yoluyla uzaktan eğitim ile tamamlanmış olup resmî ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 2020-2021 ders yılı, öğrencilerin eksik konu ve kazanımlarına yönelik Bakanlığımızca hazırlanan “Eğitim Programı” ile başlayacak.

YKS’ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

Elazığ Belediyesi 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS’ye girecek öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak.

Prof. Dr. Demirdağ: “Hukuk ve eczacılık bölümü açacağız”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ ülkemizin gelişimine paralel olarak, hem toplumun hem bölgenin ihtiyaçları çerçevesinde 16 fakültesi,9 Yüksekokulu ve 45 bin öğrencisi bulunan Fırat Üniversitesine Aşçılık, Tapu kadastro, Odyometri, Hava kontrolörlüğü, Makinistlik raylı sistemler bölümleri açarak ülkemizde pek nadir bulunan ve açık bulunan meslek guruplarına elaman yetiştirileceğini söyledi.

Rektörlük için Başvurular Başladı

17 Üniversite için Rektör adaylığı başvuruları başladı. Aralarında Fırat Üniversitesi’nin de bulunduğu 17 üniversite için Rektörlük başvuruları internet üzerinden yapılabilecek.

Slogan Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

Fırat Kalkınma Ajansı’nın “2020 Covid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında Elazığ İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan ve kabul gören “Covid-19 Salgınına Karşı Mobil Etkileşim ve Tarımsal Altyapı Desteğinin Sağlanması” isimli projenin faaliyetleri kapsamında “Bizdeyiz” isimli mobil uygulama geliştirildi.

Toplam 62 haber.