Eğitim

Kişisel Gelişim Eğitimlerine Başlandı Kişisel Gelişim Eğitimlerine Başlandı
Hulusi Yahyagil AİHL'den Bilim Müzesi Hulusi Yahyagil AİHL’den Bilim Müzesi
Bakanlığın Gönderdiği Tabletlerin Dağıtımı Devam Ediyor Bakanlığın Gönderdiği Tabletlerin Dağıtımı Devam Ediyor
Değerlendirme Toplantısında Bir Araya Gelindi Değerlendirme Toplantısında Bir Araya Gelindi
Virüs Ayrım Yapmıyor Virüs Ayrım Yapmıyor
Öğrencilerimizin Sosyal İmkanları Çok Yeterli Değil Öğrencilerimizin Sosyal İmkanları Çok Yeterli Değil
Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Üniversitede üretilen elektrikli aracı inceledi Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Üniversitede üretilen elektrikli aracı inceledi
'Arı Yetiştiriciliği' Sertifika Töreni Düzenlendi “Arı Yetiştiriciliği” Sertifika Töreni Düzenlendi
Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü İmzalandı Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Balin:' Otizmde en etkili yöntem uzmanlar tarafından verilen düzenli ve yoğun özel eğitimdir' Balin:“ Otizmde en etkili yöntem uzmanlar tarafından verilen düzenli ve yoğun özel eğitimdir”
Keban Meslek Yüksekokulu İle Keban Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı Keban Meslek Yüksekokulu İle Keban Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı
Prof. Dr. Fahrettin Göktaş 'Dijital dönüşüm ve yazılım ofisi'ni ziyaret etti Prof. Dr. Fahrettin Göktaş “Dijital dönüşüm ve yazılım ofisi”ni ziyaret etti
Feyzi Gürtürk, Altınçevre ve Şehit Fethi Murat İlkokulunu Ziyaret Etti Feyzi Gürtürk, Altınçevre ve Şehit Fethi Murat İlkokulunu Ziyaret Etti
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi Verildi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi Verildi
Oyun terapisi nedir ? Oyun terapisi nedir ?
Meslek Liseleri Bu Projelerle Yükseliyor Meslek Liseleri Bu Projelerle Yükseliyor
Fükçam,  Yeni Atanan Yönetim Kurulu İle İlk Toplantısını Yaptı Fükçam, Yeni Atanan Yönetim Kurulu İle İlk Toplantısını Yaptı
Okullarımızdan Bu Yıl 164 Başvuru Yapıldı Okullarımızdan Bu Yıl 164 Başvuru Yapıldı
Elazığ Kız İlk Öğretmen Okulu,Eğitim Hayatına İki Ay Devam Edebilmiş Elazığ Kız İlk Öğretmen Okulu,Eğitim Hayatına İki Ay Devam Edebilmiş
Elazığ Özel Okullar Platformu'ndan Kritik Uyarı: 'Rengimiz Değişmesin' Elazığ Özel Okullar Platformu’ndan Kritik Uyarı: “Rengimiz Değişmesin”
Eğitim Haberleri

Kişisel Gelişim Eğitimlerine Başlandı

Fırat Üniversitesi ile Elazığ İŞKUR Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Fırat Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından 21-22 Nisan 2021 tarihlerinde “Özgeçmiş (CV) Hazırlama” ve “Mülakat ve Beden Dili Teknikleri” eğitimleri düzenlendi.

Hulusi Yahyagil AİHL’den Bilim Müzesi

Başarıları ile adından sıkça söz ettiren Elazığ Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun hazırladığı “Bir Bilim Müzesi Kuralım” isimli İngilizce projesinde sona gelindi.

Bakanlığın Gönderdiği Tabletlerin Dağıtımı Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Elazığ’daki öğrenciler için gönderilen tabletlerin dağıtımı sürüyor.

Değerlendirme Toplantısında Bir Araya Gelindi

Özel öğretim ve muhtelif kurslar Geliştirme Derneği KURSDER, düzenli olarak gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Virüs Ayrım Yapmıyor

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Bahşi,“ Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesini gündüz bakımevi ve kreş ile bir tutmaktan vaz geçmeli, bakış açısını düzeltmeli, kararını da gözden geçirmelidir. Salgın dolayısıyla alınan tedbirlere okul öncesinin dahil edilmemesi adil bir karar olmamıştır.”dedi.

Öğrencilerimizin Sosyal İmkanları Çok Yeterli Değil

Göreve başladığı günlerde Elazığlı olmayan bir rektör olması yönünde atamaya itiraz eden çevreler olduğuna dikkat çeken FÜ. Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş; “İlk göreve başladığım zamanlarda şahsım ile ilgili bir sorun değildi. Normalde ben her ne kadar bu görüşlere katılmasam da insanların neden Elazığlı bir rektör atanmadı diye haklı olarak bir beklenti oldu. Oysa ben bir üniversite öğrencisi olarak 1982 yılında Elazığ’a geldim. Elazığ’a geldiğimde öğretmenevinden sonra şehir yoktu. Sadece resmi kurumlar vardı. Bu o tarihten itibaren de hayatım Elazığ’da geçti. O zaman Elazığ’a neden Elazığlı biri rektör olmadı diyenlerin çoğundan daha fazla Elazığ’da yaşadım. Buna rağmen normaldir. İnsanlar görüşlerini söyleyecek.” dedi.

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Üniversitede üretilen elektrikli aracı inceledi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, TEKNOFEST Elektrikli Araç kategorisinde yarışmaya katılacak FÜTEK öğrenci topluluğu üyeleri tarafından tasarımı yapılan NEKES isimli aracın tanıtım toplantısına katıldı.

“Arı Yetiştiriciliği” Sertifika Töreni Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü DAP Çiftçi Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Arı Yetiştiriciliği” eğitimine katılan 27 yetiştiriciye pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen programla sertifikaları verildi.

Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.

Balin:“ Otizmde en etkili yöntem uzmanlar tarafından verilen düzenli ve yoğun özel eğitimdir”

Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2 Nisan Otizm haftası kapsamında etkinlik düzenledi.

Keban Meslek Yüksekokulu İle Keban Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu ile Keban Belediyesi arasında, Yüksekokul kampüsünde bulunan 5 adet seranın ve bağ tesisinin “Kebanlı kadınların tarımsal üretime katılımlarını” sağlamak amacıyla, Keban Belediyesi’ne bir yıl süreyle ücretsiz olarak devredilmesiyle ilgili protokol imzalandı.

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş “Dijital dönüşüm ve yazılım ofisi”ni ziyaret etti

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, “Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi”ni ziyaret ederek, ofisin faaliyetleri ve yazılım geliştirme metodolojisi hakkında bilgiler aldı.

Feyzi Gürtürk, Altınçevre ve Şehit Fethi Murat İlkokulunu Ziyaret Etti

PIRLS 2021 (Uluslararası Okuma Becerileri Gelişimi Araştırması) nihai uygulamasında ülkemizi temsil edecek olan Altınçevre ve Şehit Fethi Murat İlkokullarını İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Ölçme Değerlendirme Şube Müdürü Ömer Abdülaziz DÖGER ve merkez öğretmenleri ile birlikte ziyaret etti.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi Verildi

Fırat Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (FÜKÇAM) ile Elazığ Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliği ile "Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" konularında çevrimiçi eğitim verildi.

Oyun terapisi nedir ?

Garry Landreth ‘in kuşlar uçar, balıklar yüzer, çocuklar oyun oynar sözü bizlere oyunun çocuklar için ne denli gerekli olduğunu göstermektedir.Bu konu ile ilgili Aile Terapisti Hilal Sarıbay GÖÇER gazetemize açıklamalarda bulundu.

Meslek Liseleri Bu Projelerle Yükseliyor

Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından meslek liselerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’’ hayata geçirildi.

Fükçam, Yeni Atanan Yönetim Kurulu İle İlk Toplantısını Yaptı

Fırat Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (FÜKÇAM) Resmi Gazete’de Yayınlanan Yönetmelikle Kuruldu.

Okullarımızdan Bu Yıl 164 Başvuru Yapıldı

Türkiye Teknoloji ve Tasarım Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde düzenlenen Teknofest Havacılık ve Uzay ve Teknolojileri Festivaline okullarımızdan bu yıl 164 başvuru yapıldı.

Elazığ Kız İlk Öğretmen Okulu,Eğitim Hayatına İki Ay Devam Edebilmiş

Elazığ Kız İlk Öğretmen Lisesi 1977-1978 mezunlarından Asuman Kubat Şenocak o yıllarda aldıkları eğitimden bahsetti.

Toplam 110 haber.